SaldeoSMART w języku angielskim

Aplikacja w języku angielskim i uruchomienie wyciągów bankowych w najnowszej aktualizacji SaldeoSMART

Udostępnij:

SaldeoSMART otwiera się na zagranicznych użytkowników. W najnowszej aktualizacji wchodzi pierwsze tłumaczenie aplikacji. Użytkownicy będą mogli wybrać, czy chcą korzystać z SaldeoSMART w języku polskim czy w języku angielskim. Druga ważna zmiana to zakończenie etapu beta i uruchomienie odczytywania wyciągów bankowych wszystkim Użytkownikom z programami Comarch Optima i Sage Symfonia. Szczegółowa lista nowości jest dostępna poniżej.

Dla wszystkich użytkowników SaldeoSMART – aplikacja w języku angielskim

To zmiana, na którą z pewnością czekało wiele firm. Dzięki nowej aktualizacji Użytkownicy SaldeoSMART będą mogli wybrać w jakim języku korzystają z systemu – polskim czy angielskim. Opcja ta jest dostępna w Ustawieniach Konta → sekcja Ustawienia Użytkownika → Język. Tam do wyboru jest PL, EN lub Automatycznie, co oznacza, że SaldeoSMART będzie obsługiwane w języku przeglądarki. W tej aktualizacji dodana została także obsługa stawek VAT z Wielkiej Brytanii.

To pierwszy krok w dostosowaniu SaldeoSMART do zagranicznych firm, które już teraz korzystają z aplikacji. W następnych etapach planowane są także tłumaczenie aplikacji na inne języki oraz obsługa zagranicznych stawek VAT z kolejnych krajów.

Odczytywanie Dokumentów

1. Odczytywanie wyciągów bankowych uruchomione dla wszystkich firm, które pracują na programach Comarch Optima XML i Sage Symfonia

Po zakończeniu etapu beta i zebraniu opinii i sugestii od Użytkowników, którzy sprawdzili działanie mechanizmu, moduł odczytywania wyciągów bankowych został włączony wszystkim Użytkownikom, którzy pracują na programach Optima i Symfonia (dla tych programów jest dostępny eksport wyciągów). Funkcja jest dostępna dla Użytkownika Administracyjnego, który można ją włączyć także innym Użytkownikom w ramach firmy.

Lista banków, których wyciągi są odczytywane przez SaldeoSMART się poszerzyła i dotyczy obecnie aż 6 – są to:

  • Alior Bank
  • Bank Pekao SA
  • Bank Zachodni WBK
  • ING Bank Śląski SA
  • mBank
  • PKO Bank Polski

2. Wymiary dla wyciągów bankowych

Użytkownik po stronie księgowości może wskazać, czy wymiary, które są utworzone dla danej firmy, dotyczą także wyciągów bankowych czy nie.

3. Nowe wymiary – Instytucja oraz Pracownik

Do listy wymiarów predefiniowanych (Litry, Rejestracje) dołączyły dwa nowe, które dotyczą wyłącznie Listy transakcji pochodzących z wyciągów bankowych. Te wymiary są dostępne podczas dodawania nowego wymiaru i będą możliwe do wyboru tylko dla tych firm, które mają uruchomione odczytywanie wyciągów bankowych (firmy obsługiwane na programach Comarch Optima i Sage Symfonia).

4. Szybki dostęp do Parametrów

Ze względu na to, że jest to funkcja, z której Użytkownicy SaldeoSMART bardzo często korzystają, postanowiliśmy ułatwić do niej dostęp. Przycisk „Parametry” jest teraz widoczny po lewej stronie, obok przycisku „+Dodaj”.

Obieg Dokumentów

Usprawnienia w konfiguracji wymiarów dla poszczególnych grup użytkowników

Funkcja umożliwia kopiowanie ustawień wymiarów pomiędzy etapami w obiegu dokumentów wybranego typu. To znaczące przyspieszenie pracy podczas konfigurowania obiegu dokumentów i ułatwienie dla administratora.

Komunikacja z Klientem

Pole na dopisek na fakturach wystawianych w SaldeoSMART

Do faktur wystawianych w ramach Pakietu Komunikacja z Klientem zostało dodane nowe pole, opcjonalne do wyboru. Jest to pole na stały dopisek do faktur, który będzie widoczny w ich stopce (dolna część pod uwagami), np. na adres strony internetowej czy kanałów social media. Pole jest konfigurowane w Ustawieniach faktur/ rachunków w sekcji „Ustawienia faktury”.

Zmiany w integracjach

R2Księga – parametr „Kolumna KPiR” w kategorii został poszerzony o wybór kolumny 8 i możliwość eksportu faktur z taką wartością

Insert – rozszerzenie pliku epp o możliwość wysyłania danych o kontrahencie zawierających numer konta bankowego

WF-FaKiR – obsługa wymiarów dla domyślnego konta brutto

Poprzedni
Czas na start-up
Następny
Trendy w e-fakturach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *