OCR – program do odczytywania faktur i dokumentów

Fakturowanie to nieodzowny element pracy praktycznie każdego przedsiębiorcy i księgowego. Część właścicieli firm jest w stanie samodzielnie wystawiać faktury, inni zaś liczą na pomoc. Bardzo przydatne są nowoczesne programy do fakturowania, które posiadają uproszczony interfejs i zapewniają optymalizację działań. Dodatkowo, jeśli program zawiera narzędzie OCR, może zapewnić lepszą efektywność, szybsze wprowadzenie faktur do systemu i znacznie bezpieczniejsze przechowywanie dokumentów w cyfrowej formie.

Co to jest OCR?

OCR to inaczej Optical Character Recognition, czyli technika optycznego rozpoznawania tekstu. Dzięki niej do systemu można implementować gotowy dokument w formie papierowej, a OCR przekształci go na elektroniczną wersję. Szybka digitalizacja firmy sprawdza się podczas prowadzenia księgowości online, w rozliczeniach z klientami czy realizacją zamówień na towary. OCR ma bardzo duży potencjał, który warto wykorzystać praktycznie w każdej firmie

Sprawdź nasz program do odczytywania faktur i dokumentów

OCR dla biur rachunkowych
OCR dla firm

Jak wykorzystać program OCR w firmie?

OCR to system, który jest przede wszystkim w stanie zaoszczędzić czas pracowników. Ponadto pozwala na digitalizację ważnych dokumentów, które dzięki temu nie ulegną zniszczeniu np. na skutek zalania czy zabrudzenia. Elektroniczny obieg dokumentów pozwala na szybszą ich wymianę, łatwiejsze i poprawne odczytanie zawartych na nich informacji. Dokumenty elektronicznie również chętniej wykorzystywane są przez innych kontrahentów, gdzie wymiana informacji często odbywa się online. Program OCR sprawi, że firma i jej pracownicy będą działać wydajniej, a wprowadzenie faktur do systemu zostanie zautomatyzowane.

Główne zalety OCR w SaldeoSMART

Optyczne odczytywanie

 

Optyczne odczytywanie dokumentów – skuteczność systemu OCR w SaldeoSMART wynosi ponad 95%! Program OCR zapewnia więc bardzo dokładne przetwarzanie dokumentów. System dostarcza użytkownikowi gotowe formularze, które może następnie wprowadzić do programu księgowego.

Automatyzacja

 

Automatyzacja obiegu dokumentów dzięki OCR – program OCR pozwala na skuteczne przyspieszenie procesów zachodzących w firmie. Pakiet SaldeoSMART Obieg Dokumentów, dostępny dzięki dodatkowej opłacie, pozwala na przyspieszoną rejestrację dokumentów, zarządzanie ich akceptacją i wymiana między pracownikami. Pozwala także na ograniczenie ryzyka błędów. Automatyzacja to niezbędny proces, który z czasem będą musiały przejść wszystkie firmy, aby móc się sprawnie rozliczać, brać udział w przetargach czy zatrudniać pracowników.

E-archiwum

 

Prosta archiwizacja dokumentacji – wszystkie wygenerowane dokumenty można bezpiecznie zarchiwizować na komputerze, na dysku zewnętrznym, pozostałych nośnikach, a także chmurze, gdzie będą bezpieczne.

Co zyskujesz dzięki odczytywaniu faktur i dokumentów z systemem OCR?

Znacząco zredukujesz koszty – to zaleta ważna zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. System pozwala na znaczną redukcję kosztów. Do dokumentacji może mieć dostęp kilka osób, dzięki czemu nie trzeba wykonywać wielu kopii – to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie.
Wzrost efektywności – pracownicy mogą w tym samym czasie poświęcić więcej czasu na ważniejsze zadania, niż przepisywanie informacji z papierowych dokumentów. Lepsze narzędzia w miejscu pracy motywują pracowników i mobilizują do lepszego działania.
Twoja dokumentacja zawsze pod ręką – w elektronicznym archiwum można znacznie szybciej i łatwiej znaleźć potrzebne dokumenty. Ponadto można je mieć zawsze pod ręką, także poza biurem, wystarczy jedynie laptop, tablet czy smartfon z dostępem do internetu.

Jak działa program OCR w SaldeoSMART?

Za programem OCR w SaldeoSMART stoją specjalne algorytmy, które umożliwiają odczytanie znaków i konwersję dokumentu do gotowej templatki z danymi do faktury, które następnie można wprowadzić do programu wykorzystywanego w księgowości. Wysoka skuteczność technologii OCR sprawia, że jest to program coraz chętniej wykorzystywany. W SaldeoSMART dostępne są jeszcze takie możliwości jak kategoryzacja dokumentów, która ułatwia ich późniejsze wyszukiwanie. Gotowe dane można importować w programie księgowym. SaldeoSMART powiązany jest z ponad 40 programami do księgowania i systemami ERP! Wszystkie pliki można przechowywać w elektronicznym archiwum i mieć do nich dostęp w każdym czasie.

Stała aktualizacja aplikacji

Nasz zespół czuwa, aby na bieżąco dostosowywać aplikację SaldeoSMART do zmian wprowadzanych przez organy rządowe. 

Eksperci SaldeoSMART

Elastycznie i szybko wdrażamy nowe funkcjonalności w księgowości. Dbamy o użyteczność rozwiązań dla wszystkich naszych klientów. 

 - 
Ukrainian
 - 
uk
Xhosa
 - 
xh
Polish
 - 
pl