Elektroniczny Obieg Dokumentów

Zdalne zarządzanie dokumentami i pełna kontrola nad ich przepływem dzięki funkcji elektronicznego obiegu dokumentów

 • Projektowanie indywidualnych obiegów dla różnych typów dokumentów (faktury, umowy, zamówienia, pisma)
 • Rozbudowane uprawnienia użytkowników
 • Możliwość dodania obiegu do własnego systemu po API
SPRAWDŹ INTEGRACJE

Obieg dokumentów w firmie – jak to działa?

Domyślne obiegi dla dokumentów (faktur, umów, pism)

Wbudowane schematy przepływu umożliwiają rozpoczęcie pracy z obiegiem dokumentów SaldeoSMART bez dodatkowej analizy wewnątrz firmy i konfiguracji indywidualnych obiegów.

Akceptacja dokumentów na różnych etapach i rozbudowane uprawnienia użytkowników

W obiegu dokumentów SaldeoSMART możesz definiować użytkowników oraz ich grupy. Każdej grupie nadasz indywidualne uprawnienia oraz zaprojektujesz ścieżki, które zmapują drogę przekazywania i akceptacji dokument pomiędzy nimi.

Projektowanie indywidualnych obiegów dla różnych typów dokumentów

Możesz skonfigurować indywidualnie obiegi dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb. Otrzymujesz także możliwość dodania obiegu do własnego systemu po API

Elektroniczny system obiegu dokumentów

EOD czyli elektroniczny obieg dokumentów to system informatyczny do zarządzania dokumentami przetwarzanymi przez firmę. Mijają już czasy papierowych dokumentów, które po firmie fizycznie roznosi asystent biura. Rewolucja technologiczna oraz coraz większe zaufanie do nowych rozwiązań sprawia, że firmy chętnie pracują na dokumentach elektronicznych. Decydują się na na rozwiązania umożliwiające elektroniczny obieg dokumentów w firmie. Dzięki wyborze programu do obiegu dokumentów zyskują. Elektroniczny obieg dokumentów to:

 

Praca na dokumentach elektronicznych

Praca na e-fakturach czy dokumentach zeskanowanych, to dzisiaj wygoda, którą umożliwia korzystanie z systemów informatycznych. Przepisy prawa umożliwiają takie formy zarządzania dokumentacją, mało tego wprowadzając nowe przepisy, które stale digitalizację rozszerzają.

Gdzie szczególnie przydaje się elektroniczny obieg dokumentów?

Program do obiegu dokumentów przyda się w każdej firmie, która zauważa że zarządzanie papierowymi dokumentami zaczyna być problematyczne. Obieg dokumentów SaldeoSMART sprawdzi się w różnych typach przedsiębiorstw – niezależnie czy prowadzisz firmę jednooddziałową, pracujesz w przedsiębiorstwie wielooddziałowym czy w grupie kapitałowej. Zarządzanie dokumentami z programem do obiegu dokumentów będzie łatwiejsze i bardziej efektywne. Wykorzystanie programu do obiegu dokumentów sprawi, to także element automatyzacji księgowości, które wpływają na większą konkurencyjność biznesu i budują przewagę rynkową.

 

Case study – obieg dokumentów w biurze rachunkowym

Biura rachunkowe obsługujące swoich klientów mają do czynienia z wieloma dokumentami – fakturami zakupowymi, sprzedażowymi, dokumentacją kadrową. Jak zaplanować obieg dokumentów księgowych, w przypadku gdy klientów jest wielu, a każdy z nich dostarcza niezliczoną ilość dokumentów? Odpowiedzią jest elektroniczny obieg dokumentów SaldeoSMART w biurze rachunkowym. Pozwala on na włączenia klienta biura rachunkowego w obieg dokumentów, daje możliwości szybkiej i sprawnej pracy nad dokumentami. W przypadku udostępniania obiegu dokumentów przez biuro rachunkowe korzyści płyną zarówno dla obsługiwanej firmy jak i samego biura rachunkowego. Firma uzyskuje funkcjonalności obiegu dokumentów, a biuro rachunkowe – bieżący dostęp do przetworzonych dokumentów, gotowych do wprowadzenia do programu księgowego.

Brzmi ciekawie? Poznaj SaldeoSMART, program do zarządzania biurem rachunkowym.

Ile trwa wdrożenie obiegu dokumentów?

Wprowadzenie elektronicznego obiegu w firmie nie jest wcale procesem, który będzie trwał latami. Kluczowe do jego wprowadzenia jest sama chęć zmiany dotychczasowego procesu i przyjrzenie się rodzajom dokumentów, które pojawiają się w firmie. Przedsiębiorstwa z różnych branż będą miały swoje specyficzne wymagania, jednak system obiegu dokumentów SaldeoSMART umożliwia zaplanowanie wielu różnych schematów przepływu dokumentów, na przykład w zależności od typów (umowa, pismo, zamówień, dokumenty finansowe itp.). W SaldeoSMART proces wdrożenia obiegu dokumentów składa się z czterech kroków:

Pozostałe funkcje

Historia edycji dokumentu

Przeglądanie historii zmian dokonanych na dokumentach załączonych do konta SaldeoSMART

Tworzenie własnych typów dokumentów

Możliwość tworzenia własnych typów dokumentów i ścieżek przepływu pracy.

Automatyczne odczytywanie dokumentów

Obieg dokumentów wyposażony w inteligentne odczytywanie danych z faktur za pomocą OCR (optyczne odczytywanie dokumentów)

Integracja z programem księgowym

Korzystaj z elektronicznego obiegu dokumentów, który oferuje najwięcej integracji z programami księgowymi i ERP na polskim rynku

Elektroniczne archiwum 24/7 z zaawansowaną wyszukiwarką

Zarządzaj bieżącymi oraz archiwalnymi dokumentami w procesie ich obiegu wewnątrz firmy. Zyskaj bezpieczeństwo danych, dzięki digitalizacji

 

Ułatwiona dekretacja

Zyskaj automatyzację i zaawansowaną dekretację

3 kroki do wygody i oszczędności

1

Dodaj fakturę do SaldeoSMART w dowolny sposób

 • zeskanuj fakturę
 • wyślij mailem
 • dodaj plik z komputera
 • zrób zdjęcie

SaldeoSMART odczyta dane z faktur.

2

Elektroniczny obieg dokumentów

Dokument automatycznie trafi w odpowiedni obieg.
Zawsze wiesz na jakim etapie jest dokument i kto obecnie nad nim pracuje.

3

Eksport faktur do systemu ERP lub programu księgowego

Integrujemy się z ponad 40 programami księgowymi, a dzięki API możesz współpracować z dowolnym systemem.

Jak nadać właściwy kierunek Twoim dokumentom?

Skonfiguruj indywidualny obieg dostosowany do Twoich potrzeb.
lub
Skorzystaj z gotowego szablonu obiegu dokumentów.

Obieg dokumentów księgowych – zobacz jakie to proste!

Chcesz zoptymalizować swoje procesy księgowe?

Pozostaw swoje dane, odpowiemy w ciągu 24h i pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie


  ReklamaMedia społecznościoweWyszukiwarkaWebinarKonferencjaRadioBlogKtoś mi poleciłInne

  Uzupełniając dane potwierdzam, że zapoznałem/łam się z Klauzulą Informacyjną BrainSHARE IT Sp. z o.o.. Oświadczam, że wyrażam zgodę na kontakt drogą mailową i telefoniczną w celu przedstawienia oferty oraz informacji związanej z produktami oferowanymi przez BrainSHARE IT Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości email na adres: marekting@saldeosmart.pl

  Znajdź partnera SaldeoSMART w swoim regionie

  Sprawdź sieć sprzedaży
  Czy mogę dostosować obieg do swojej firmy?

  SaldeoSMART daje możliwość dostosowania obiegu dokumentów do wymagań konkretnej firmy i użytkownika. Indywidualna konfiguracja wpływa na skuteczne wykorzystanie potencjału elektronicznego obiegu dokumentów. Narzędzie pozwala na automatyzację czynności, które przy korzystaniu z obiegu tradycyjnego, trzeba wykonywać ręcznie i “na piechotę”.

  Po co obieg dokumentów w firmie?

  Elektroniczny obieg dokumentów, wspierany przez system informatyczny, zapewnia bezpieczeństwo i lepszą kontrolę dokumentacji – m.in. przez fakt, że dokument na poszczególnym etapie trafia do osoby odpowiedzialnej za jego przetworzenie. Powiadomienia mailowe i system praw do obsługi dokumentów gwarantują skuteczność i szybkość procesu.

  Ile trwa wdrożenie obiegu dokumentów?

  SaldeoSMART oferuje najszybciej wdrażany obieg dokumentów na rynku. Czas potrzebny na wprowadzenie obiegu do firmy zależy przede wszystkim od wymagań i zaawansowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Dlatego wdrożenie SaldeoSMART opieramy na 5 krokach – przygotowaniu, analizie, wdrożeniu i konfiguracji, szkoleniu i opiece powdrożeniowej.

  Co to jest obieg dokumentów?

  Obieg dokumentów to system przepływu dokumentów i informacji pomiędzy pracownikami czy klientami. Zawiera on w sobie możliwość akceptacji, poprawek lub odrzucenia dokumentu, wprowadza różne stopnie dostępu do odpowiednich grup dokumentów. Obieg jest bardzo przydatny w monitoringu, ocenie cashflow, sprawnym systemie zarządczym. Pomaga zaoszczędzić czas i wprwoadza jasne zasady akceptacji.

  Jak wprowadzić obieg dokumentów w biurze rachunkowym?

  Każde Biuro Rachunkowe powinno udostępnić dla swoich klientów obieg dokumentów. Podstawą jest tutaj odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli na wprowadzanie dokumentów on-line do systemu. Dopiero wtedy można konfigurować obieg dokumentów. Należy przede wszystkim zastanowić się na grupami użytkowników i ich uprawnieniami, rodzajami działań z dokumentem oraz ich typami.

  Dlaczego biuro rachunkowe powinno mieć obieg dokumentów?

  Proces obiegu dokumentów jest niezbędny w pracy z klientem w każdym nowoczesnym biurze rachunkowym. Pozwala on na sprawną pracę z dokumentem. Wprowadza klarowny proces np. akceptacji dokumentu oraz zabezpiecza biuro przed niejasnościami w procesie obsługi klienta.

   - 
  Ukrainian
   - 
  uk
  Xhosa
   - 
  xh
  Polish
   - 
  pl