Faktury sprzedaży

Program do fakturowania SaldeoSMART daje Ci możliwość:

 • Opanowania chaosu związanego z fakturami sprzedażowymi
 • Uporządkowania wszelkich dokumentów sprzedażowych w jednym miejscu
 • Łatwego dostępu do e-archiwum faktur gdziekolwiek jesteś
WYPRÓBUJ BEZPŁATNIE

Wystawiaj faktury sprzedaży – ile chcesz i gdzie chcesz

Faktury (VAT, zaliczki, korekty, rachunki, faktury cykliczne itp.) możesz wystawić w aplikacji webowej oraz za pomocą naszej aplikacji mobilnej.

Automatycznie generuj faktury

Możesz usprawnić swoją pracę dzięki możliwości ustawienia cyklicznej faktury dla wybranych kontrahentów.

Opłata za fakturę z poziomu dokumentu

Wszystkie faktury wystawione w SaldeoSMART posiadają opcję click&pay zaszytą w dokumencie.

Pozostałe funkcje

Faktoring

Skorzystaj z alternatywnej metody finansowania swojej działalności i odblokuj zamrożone środki w wystawionych fakturach.

Przesyłanie faktur do programu finansowo-księgowego

Dzięki integracji z ponad 40 programami możesz usprawnić księgowanie.

Monitoring płatności za faktury

Szybko sprawdzisz stan płatności i zaległości za wystawione faktury.

Błyskawicznie wyszukaj fakturę

Możesz ją szybko odnaleźć dzięki zaawansowanej wyszukiwarce w aplikacji webowej oraz mobilnej.

Wystawianie i księgowanie faktur sprzedaży – zobacz jakie to proste!

Chcesz zoptymalizować swoje procesy księgowe?

Pozostaw swoje dane, odpowiemy w ciągu 24h i pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie


  ReklamaMedia społecznościoweWyszukiwarkaWebinarKonferencjaRadioBlogKtoś mi poleciłInne

  Uzupełniając dane potwierdzam, że zapoznałem/łam się z Klauzulą Informacyjną BrainSHARE IT Sp. z o.o.. Oświadczam, że wyrażam zgodę na kontakt drogą mailową i telefoniczną w celu przedstawienia oferty oraz informacji związanej z produktami oferowanymi przez BrainSHARE IT Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Zgodę można odwołać w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości email na adres: marekting@saldeosmart.pl

  Znajdź partnera SaldeoSMART w swoim regionie

  Sprawdź sieć sprzedaży

  Księgowanie faktur sprzedaży jest ważnym procesem w każdej firmie – pozwala śledzić przychody i wydatki, ale nie tylko. Jest to również niezbędny krok w celu zapewnienia pełnej zgodności z polskim prawem, w tym przepisami związanymi z procesem sprzedaży. Za pomocą oprogramowania takiego jak SaldeoSMART firmy mogą zautomatyzować proces księgowania faktur sprzedażowych, ułatwiając zarządzanie dokumentacją finansową i generowanie dokładnych raportów. Do tego warto dodać większą dokładność pracy – korzystając z zautomatyzowanych narzędzi, firmy mogą ograniczyć liczbę błędów, które pojawiają się niejednokrotnie podczas ręcznego wprowadzania danych do systemu. Jak działa wystawianie faktur sprzedaży w SaldeoSMART? Czym są faktury kosztowe i sprzedażowe? Co powinieneś wiedzieć o całym procesie?

  Faktury kosztowe i sprzedażowe – co to?

  Faktury kosztowe i faktury sprzedaży to oficjalne dokumenty księgowe, które zawierają wszystkie informacje niezbędne do dokładnego śledzenia transakcji i prowadzonych przez przedsiębiorstwo działań. Pomagają firmom obliczać koszty, śledzić płatności lub zwroty kosztów oraz generować dokładne raporty zysków. Terminy faktura kosztowa i faktura sprzedaży są często używane zamiennie – mogą stanowić swoje synonimy, ponieważ oznaczają to samo.

  Jakie powinno być oprogramowanie do wystawiania faktur? Najważniejsze funkcjonalności

  Wystawianie faktur sprzedaży często jest bolączką wielu firm, ponieważ wymaga od pracowników nie tylko umiejętności i wiedzy, lecz także dokładności, pieczołowitości, terminowości i wreszcie – zdolności do wyłapywania najdrobniejszych błędów. Nie jest to proste, szczególnie w większych firmach. Właśnie dlatego praktycznie każde przedsiębiorstwo liczące więcej niż kilku pracowników decyduje się na wdrożenie systemu do zarządzania fakturami, który usprawniłby proces ich wystawiania, wysyłania, otrzymywania, przesyłania do KSeF, a także sprawdzania zgodności nie tylko z zamówieniem, którego dotyczy dokument, lecz także z polskim prawem, w tym z zasadami dotyczącymi e-faktur. Na co zwrócić uwagę, wybierając oprogramowanie do fakturowania? Jakie funkcjonalności powinno oferować, by faktura sprzedaży (księgowanie, wystawianie, przesyłanie) przestało być wyzwaniem dla firmy?

  Dostęp do e-archiwum

  Jedną z największych zalet programów takich jak SaldeoSMART jest dostęp do e-archiwum z każdego miejsca (także z poziomu aplikacji mobilnej). Wystarczy dostęp do internetu, by szybko sprawdzić, co się dzieje aktualnie z procesowanymi fakturami.

  Automatyczne generowanie faktur

  Automatyzacja księgowości jest bardzo cenna – nie tylko pozwala przyspieszyć pracę, lecz także zapobiec powstawaniu niechcianych błędów. W SaldeoSMART ustawisz na przykład cykliczne wystawianie faktur dla wybranych kontrahentów.

  Click & Pay

  Opłata za fakturę z poziomu dokumentu to podstawowa funkcjonalność, z której nie warto rezygnować – wybierz taki program, który opatrzy wystawiane faktury opcją Click & Pay.

  Przesyłanie faktur do programu finansowo-księgowego

  Oczywiście program do obsługi faktur to nie wszystko – istotne jest, aby dawał możliwość zintegrowania z innymi aplikacjami do księgowości.

  Monitoring płatności

  Dobrze, aby wybrany program poza samym wystawianiem faktur sprzedaży dawał możliwość sprawdzenia statusu płatności i szybkiego wykrycia ewentualnych zaległości ze strony kontrahentów.

  Wystawianie faktur od kwoty brutto i netto

  Wygodną opcją jest oferowanie możliwości wystawiania faktur zarówno od kwoty brutto, jak i netto. Kwoty brutto są podstawą faktur wystawianych dla klienta indywidualnego, podczas gdy faktury od kwoty netto są wygodniejsze przy współpracy w ramach B2B.

  Wysyłanie faktur do Krajowego Systemu e-Faktur

  Ostatni kluczowy aspekt to integracja z KSeF. Bez tego nawet najlepszy program będzie funkcjonalny tylko do tego momentu, gdy KSeF pozostanie nieobligatoryjny.

  Czy program ma możliwość automatycznego odczytywania faktur?

  Tak, posiadamy taką funkcjonalność, szczegóły znajdziesz na stronie odczytywanie dokumentów.

  Jakie faktury są obsługiwane przez SaldeoSMART?

  W tym momencie obsługiwane są faktury VAT i rachunki sprzedażowe oraz kosztowe wystawione w języku polskim. Faktury mogą mieć jedną lub wiele stron. System nie obsługuje faktur wypisanych ręcznie. Odczytywane są także faktury zagraniczne (w języku angielskim i niemieckim).

  Czy SaldeoSMART ma funkcję prowadzenia magazynu?

  Aktualnie nie posiadamy funkcji prowadzenia magazynu.

   - 
  Ukrainian
   - 
  uk
  Xhosa
   - 
  xh
  Polish
   - 
  pl