Zmiany w KSeF

Nowa data wdrożenia obowiązkowego KSeF jest już znana!

Udostępnij:
0
(0)

Podczas briefingu prasowego Andrzej Domański (Minister Finansów), oraz Marcin Łoboda (szef Krajowej Administracji Skarbowej) omówili wyniki zewnętrznego audytu KSeF. Ocena wykazała szereg istotnych wad systemu, które uzasadniają znaczne przesunięcie terminu wprowadzenia obowiązkowego korzystania z KSeF. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie zmiany nastąpią w związku z Krajowym Systemem e-Faktur.

KSeF nie wejdzie w życie w 2024 roku

Najistotniejszą kwestią dotyczącą Krajowego System e-Faktur jest data jego wdrożenia, która tak jak zostało to już zapowiedziane, ulegnie przesunięciu. KSeF stanie się obowiązkowy dla firm, których obroty w poprzednim roku przekroczyły 200 milionów złotych – 1 lutego 2026 roku, natomiast dla wszystkich pozostałych przedsiębiorstw termin ten zostanie przesunięty na 1 kwietnia 2026 roku.

Przeprojektowanie Krajowego Systemu e-Faktur

W trakcie przeprowadzonego audytu ujawniono szereg usterek, które miały bezpośredni wpływ na zmianę decyzji dotyczącej daty wprowadzenia obowiązkowego KSeF. W związku z pojawiającymi się licznymi brakami w spełnieniu wymagań jakościowych i wydajnościowych Ministerstwo planuje przeprojektowanie systemu. Budowa nowej architektury systemowej od podstaw to kolejny krok, który nastąpi w ramach prac nad Krajowym System e-Faktur.

Bezpłatne konsultacje dotyczące KSeF

W każdym urzędzie skarbowym przedsiębiorcy będą mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji dotyczących darmowego oprogramowania udostępnionego przez Ministerstwo Finansów. Konsultacje te dotyczyć będą Aplikacji Podatnika, aplikacji mobilnej i e-mikrofirmy. Ministerstwo Finansów zapowiedziało również, że specjalna infolinia Krajowej Informacji Skarbowej zostanie uruchomiona w styczniu 2025 roku. Infolinia ta dedykowana będzie sprawom związanym z Krajowym systemem e-Faktur.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Specjalistka ds. Marketingu Produktu w firmie SaldeoSMART. Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku Ekonomia Społeczna, obecnie studentka Marketingu i Komunikacji Rynkowej na Uniwersytecie Ekonomicznym. Pasjonatka marketingu B2B, psychologii, makijażu oraz roślin doniczkowych. Na co dzień skupia się na dostosowaniu produktów do oczekiwań rynku oraz skutecznej komunikacji z klientami w ramach SaldeoSMART. Zafascynowana nowościami i ciekawostkami ze wszystkich dziedzin, chętnie dzieli się nabytą wiedzą, zwłaszcza tą nietypową.
Poprzedni
Zmiany w detalach dokumentów aplikacji mobilnej SaldeoSMART
Następny
Jak bezboleśnie przejść przez kontrolę US i ZUS?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *