Większe bezpieczeństwo i szybsza edycja kontrahentów – release 2.72

Udostępnij:
0
(0)

Nowa wersja SaldeoSMART niesie ze sobą przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa, sprawniejszą edycję kontrahentów oraz nowe funkcje dla odczytywania dokumentów. Dodatkowo mamy dobre wiadomości dla użytkowników programu Comarch Optima i RAKS SQL.

Zobacz co nowego

Dwuskładnikowe logowanie bez wymówek

Bezpieczeństwo danych jest dla nas priorytetem. Wierzymy, że dla naszych użytkowników również. Jednak nie zawsze każdy pamięta, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa poprzez dostępne narzędzia, jak np. weryfikacja dwuetapowa. Z tego względu uprościliśmy i ułatwiliśmy wprowadzenie takiej procedury dla wszystkich.

Administrator konta SaldeoSMART ( biuro rachunkowe bądź firma) może od dziś wymusić na wszystkich użytkownikach dwuskładnikowe logowanie. Oznacza to, że po wpisaniu hasła użytkownika będzie dodatkowe wymagane podanie kodu przesłanego na:

  • adres email

lub

  • aplikację mobilną SaldeoSMART.

Tę funkcja ustawia administrator w ustawieniach konta.

Odczytywanie dokumentów

Nowe pola nadruku na pobranych dokumentach

W celu bardziej efektywnej archiwizacji wprowadziliśmy możliwość skorzystania z nowych pól nadruku na pobrane dokumenty w formie pdf:

  • data wpływu
  • tabela kursu walut

Pamiętaj, aby jako administrator ustawić dla danej firmy odpowiednie pola w jej detalach, w module odczytywanie dokumentów.

Eksport wartości wymiarów z nową kolumną

W momencie pobierania do pliku Excel wartości wymiarów pojawiła się nowa kolumna: wyłączony. Informuje ona, czy dany wymiar jest obecnie aktywny czy też nie. Ułatwi to analizę wymiarów i ich ewidencję.

Tablice rejestracyjne jako wymiar

Poprawiliśmy również odczyt wartości wymiaru, którymi są numery tablic rejestracyjnych.

Wystawianie faktur w SaldeoSMART

Dla wszystkich użytkowników z możliwością wystawiania faktur wprowadziliśmy kolejne udogodnienie – oznaczenie własnych serii (sufiksu) dla faktur w trakcie ich importu.

Możemy ustawić serię w Excelu podczas importu dokumentów do SaldeoSMART. W ten sposób zostanie automatycznie dodany ciąg znaków- sufiks do zaimportowanych faktur.

Nie zapomnij w ustawieniach faktur zdefiniować najpierw serii numeracji.

Prostsza edycja kontrahentów

Mała zmiana, ale o dużym znaczeniu. Znika konieczność klikania w symbol ołówka na liście kontrahentów, aby edytować jego dane. Teraz wystarczy wejść w nazwę skróconą kontrahenta i wyświetli się całkiem nowy i intuicyjny widok danych. Został on podzielony na 3 sekcje:

  • dane podstawowe
  • kontakt
  • płatności i rachunki bankowe

Co ważne, z tego poziomu można edytować każdą informację – nie ma potrzeby wracać na listę kontrahentów w celu zmiany danych.

Zadania

Typ i numer zadania w odrębnych kolumnach

Dzięki rozdzieleniu typu i numeru zadania masz możliwość bardziej rozbudowanego filtrowania zadań.

Zadania przypisane do Ciebie widoczne od razu na tablicy

Po wejściu na tablicę zdań będziesz widzieć od razu wszystkie zadania przypisane do Ciebie. Włączyliśmy domyślny filtr, który pojawi się za każdym razem po wejściu na tablicę. Możesz go zmienić i dostosować do siebie w każdej chwili.

Comarch

Importer artykułów towarowych z Comarch Optima ustawia od dziś nie tylko kwotę netto ale i brutto. Pozwala to ułatwić późniejsze wystawianie faktur.

RAKS SQL

Wspieramy stawki ryczałtowe w RAKS SQL. W ustawieniach programu RAKS w SaldeoSMART ustaw odpowiednie wartości ryczałtu, aby poprawnie je eksportować. Kluczowe jest pole „konto księgowe”, ponieważ odpowiada za wpis na konkretnej stawce ryczałtu w ewidencji przychodów. 

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Już jest! Centrum Dowodzenia KSeF w SaldeoSMART
Następny
Księgowa to nie zło konieczne, a partner w biznesie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *