Szybki import wyciągów bankowych z SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Najnowsza funkcja SaldeoSMART, czyli odczytywanie wyciągów bankowych, umożliwia szybki i prosty import wyciągów bankowych do programu księgowego, bez konieczności ręcznego wprowadzania każdej transakcji osobno. SaldeoSMART umożliwia import transakcji do programów Comarch Optima oraz Sage Symfonia.

Jak działa odczytywanie wyciągów bankowych

Funkcja odczytywania wyciągów bankowych działa dla wyciągów bankowych oraz potwierdzeń przelewu pobieranych w PDF bezpośrednio z bankowości elektronicznej. W tym różni się to od odczytywania dokumentów, gdzie do SaldeoSMART dodawane są skany faktur i dla nich działa mechanizm odczytu.
Po dodaniu do aplikacji pliku z wyciągiem jest on odczytywany przez SaldeoSMART, a wynikiem jest lista transakcji przychodzących i wychodzących, które były w danym wyciągu. Lista transakcji jest powiązana z konkretnym wyciągiem, więc jeśli chcemy zawsze możemy wyszukiwać transakcje np. po nazwie wyciągu lub zobaczyć wszystkie transakcje wychodząc od listy wyciągów oraz wybranego wyciągu, który chcemy sprawdzić.

Mechanizm rozliczania jest bardzo prosty – 1 strona wyciągu to 1 kredyt w ramach posiadanego Pakietu SaldeoSMART. Więcej informacji jest dostępne na stronie:

www.saldeosmart.pl/biuro/odczytywanie-wyciagow-bankowych

Import wyciągów bankowych: Optima i Symfonia

SaldeoSMART posiada integracje w zakresie importu płatności pochodzących z wyciągów z dwoma programami księgowymi – Comarch Optimą i Sage Symfonią. Po odczytaniu wyciągu, z poziomu Listy transakcji jest możliwe ich zaznaczenie oraz wyeksportowanie do programu księgowego. Zanim to zrobimy należy odpowiednio skonfigurować parametry ustawień integracji dla odczytywania wyciągów bankowych. Zależą one od używanego programu księgowego, dlatego też warto zapoznać się z poprawną konfiguracją. Informacje o tym, jak skonfigurować parametry oraz jak zaimportować wyciągi bankowe w Optimie lub Symfonii są zawarte w Instrukcji Odczytywania wyciągów bankowych, która jest dostępna po zalogowaniu do aplikacji.

Co zyskujesz korzystając odczytując wyciągi bankowe w SaldeoSMART

Przede wszystkim wygodę, czas i poprawność danych. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy trzeba wprowadzać wiele transakcji od różnych kontrahentów, na różne kwoty, z różnymi opisami. Jako, że SaldeoSMART bazuje na plikach generowanych bezpośrednio z bankowości elektroniczne, skuteczność odczytu jest bliska 100%. W łatwy sposób można wprowadzić do programu księgowego wiele transakcji, już z opisami, co ułatwia ich późniejsze pozwiązywanie z konkretnymi fakturami. SaldeoSMART umożliwia import wyciągów bankowych dla tych firm, które nie mają możliwości eksportu wyciągów do pliku, który można zaimportować od razu w programie księgowym.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Po co mi skanowanie faktur?
Następny
3 pomysły na świętowanie Dnia Przedsiębiorcy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *