Zarządzanie powiadomieniami w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Nie chcesz, aby umknęły Ci istotne informacje? Doskonale to rozumiemy, ponieważ SaldeoSMART tworzą przedsiębiorcy, a każda funkcja jest opiniowana przez księgowych. Dlatego dobrze wiemy, na co zwracać uwagę w powiadomieniach, tak aby nie wysyłać ich za dużo, a jednocześnie nie pominąć czegoś istotnego.

Rodzaje powiadomień w SaldeoSMART

Aplikacja SaldeoSMART wysyła automatyczne powiadomienia mailowe zarówno dla księgowych, jak i pracowników firmy. Powiadomienia można podzielić na dwie grupy. Jedną z nich są powiadomienia dotyczące aktywności i działań użytkowników. Drugą – notyfikacje dotyczące funkcji i Pakietów, na których pracują Użytkownicy programu. Zarządzanie tymi powiadomieniami umożliwia decyzję jakie informacje są dla mnie kluczowe i chcę otrzymywać je mailowo.

Aby dowiedzieć się więcej na temat powiadomień w SaldeoSMART możesz także obejrzeć poniższy film.

Aktywność użytkowników, czyli informacja o wykonanych działaniach

Tymi powiadomieniami zarządzamy na poziomie Ustawień Konta. Dotyczą one zmian wprowadzonych przez księgowych (dla firmy) lub przez pracowników firmy (dla księgowych), czyli tak naprawdę działają w dwie strony. Powiadomienia dotyczą tych aktywności, do których dany użytkownik ma dostęp. Z doświadczenia wiemy, jak ważne jest bycie na bieżąco, dlatego te powiadomienia przesyłane są użytkownikom zarówno w biurach rachunkowych, jak i w firmach za dany dzień na początku dnia następnego (czyli np. we wtorek z zestawieniem aktywności w poniedziałek). Jeśli w danym dniu nic się nie wydarzyło, to program nie generuje wiadomości mailowej.

W Ustawieniach Użytkownika w sekcji Powiadomienia jest podział dziennego raportu na zmiany w zakresie dokumentów kadrowych i listy pracowników (kadry) oraz na zmiany dotyczące dokumentów (księgowość). Dotyczy to zarówno Użytkowników po stronie Biura Rachunkowego, jak i Firmy.

Pilnujemy terminów – SaldeoSMART zamiast kalendarza

Druga część powiadomień dotyczy konkretnych informacji zawartych w programie. Te powiadomienia dotyczą głównie użytkowników po stronie firmy. W ramach Pakietu Komunikacja z Klientem SaldeoSMART przypomina o:

  • Płatności za podatki i ZUS (dzień przed i w dniu terminu).
  • Terminach ważnych dla firm zatrudniających pracowników, czyli o dacie ważności umowy, szkolenia BHP czy badań lekarskich konkretnego pracownika (na tydzień przed upływem ważności). Te notyfikacje są konfigurowane na Liście Pracowników w module Kadry.
  • Dowolnych dokumentach kadrowych (np. pozwolenia na pracę, uprawnień, certyfikatów, szkoleń czy ważności kar porządkowych w cz. C teczki) – zarządzanie tymi powiadomieniami jest możliwe na widoku podglądu dokumentów, pod danymi podstawowymi.

Zarządzanie powiadomieniami

Obieg Dokumentów

Dla dokumentów, które przechodzą elektroniczny obieg w SaldeoSMART system również oferuje dostęp do powiadomień. Najważniejsze z nich to wiadomości wysyłane do użytkowników o dokumentach, które są do nich przydzielone. Tak, aby żaden dokument nie został zapomniany i każdy w szybkim czasie przeszedł nadaną mu ścieżkę.

Panel Pracownika

Użytkownik otrzyma powiadomienie mailowe jeśli jeden z jego współpracowników doda nową zaliczkę.

Zarządzanie Biurem

System powiadomień jest uwzględniony także w najnowszym Pakiecie. W ramach Zarządzania Biurem Użytkownik otrzyma informacje o zmianach w zadaniach, w których uczestniczył (jest obserwatorem) oraz o zadaniach, które są do niego przydzielone.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Rachunek powierniczy – na jakich zasadach funkcjonuje?
Następny
Aktualizacja – Biała lista w Panelu Firmy oraz mechanizm podzielonej płatności na fakturach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *