Wystawianie i obsługa faktur w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Wystawianie faktur jest jednym z obowiązków nakładanych na przedsiębiorców. Jednak nie musi to być dla nich utrudnieniem pracy, wystarczy korzystać z odpowiedniego programu do fakturowania. W SaldeoSMART funkcja wystawiania faktur jest dostępna w ramach współpracy z biurem rachunkowym, które korzysta z aplikacji. Takie rozwiązanie nie tylko usprawnia komunikację biuro rachunkowe – klient, ale także ułatwia prowadzenie firmy przez przedsiębiorców.

Jak wystawić fakturę w aplikacji SaldeoSMART

Wystawianie faktur z SaldeoSMART jest bardzo proste. Funkcja jest dostępna dla Firm, po stronie Konta Klienckiego, które biuro rachunkowe tworzy dla swoich klientów. To rozwiązanie ma wiele korzyści zarówno dla klientów biura, jak i samych księgowych.

Żeby wystawić fakturę wystarczy zalogować się do aplikacji i wybrać odpowiednią funkcję, czyli dodaj fakturę VAT, zaliczkę, proformę lub fakturę dla nievatowca. Formularz wystawiania faktur jest stworzony tak, aby maksymalnie uprościć dodawanie nowej faktury:

  • kontrahentów można wybierać z bazy lub w prosty sposób pobierać ich dane z GUS po numerze NIP,
  • pozycje faktury zapisują się w ogólnej bazie towarów/ usług danej firmy,
  • kwotę faktury można wyliczać od wartości netto oraz brutto,
  • kurs walut jest pobierany z NBP automatycznie.

Dzięki temu wystawianie faktur z SaldeoSMART jest szybkie, proste i wygodne.

Faktura wizytówką Twojej firmy i podstawą dobrej komunikacji z kontrahentami

Dlatego ważne jest, aby ten obszar prowadzenia działalności był profesjonalny i działał efektywnie. W SaldeoSMART można wybierać spośród kilku szablonów graficznych faktur czy dodawać logo. Jednak warto podkreślić nie tylko część wizualną, ale i praktyczną tego rozwiązania. Wystawione w SaldeoSMART faktury można szybko wysłać od kontrahenta na jego adres mailowy.

Dodatkowe ułatwienia – kontrola płatności faktur i faktury cykliczne

Kontrola płatności faktur jest niezwykle istotna dla utrzymania płynności finansowej firmy. W SaldeoSMART firma ma dostęp do listy faktur z informacją, które faktury są zapłacone, a które nie.

Drugim ułatwieniem, ważnym szczególnie dla usług abonamentowych czy powtarzanych w czasie sprzedaży towarów, są faktury cykliczne. Każdą wystawianą w SaldeoSMART fakturę można zapisać jako fakturę cykliczną i zaznaczyć w jakich odstępach czasu jest powtarzana. Przy kilkudziesięciu wystawianych w miesiącu fakturach to oszczędność nawet do kilku godzin pracy w miesiącu. Jeśli połączyć to z kontrolą płatności faktur – ta oszczędność czasu jest jeszcze większa.

Wdrożenie wystawiania faktur w SaldeoSMART w firmie to także ułatwienie współpracy z biurem rachunkowym, które w ten sposób ma stały dostęp do wystawianych faktur i na bieżąco może doradzać swojemu klientowi.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Aktualizacja – odczytywanie wyciągów bankowych w SaldeoSMART
Następny
Kto zapłaci podatek od sklepów wielkopowierzchniowych?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *