Kategoryzacja dokumentów

Szybki import w programie księgowym – o kategoryzacji dokumentów w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Kategoryzacja dokumentów jest jednym z ważnych elementów optymalizacji pracy z aplikacją SaldeoSMART. Wiemy jak ważny i cenny jest czas podczas pracy z dokumentami, dlatego wiele uwagi poświęciliśmy funkcjom, które ją przyspieszają. Stąd kategorie, które stanowią odzwierciedlenie planu kont, schematów dekretacji lub systemu kategorii dostępnego w używanym programie księgowym. Kategorie umożliwiają oznaczenie już na poziomie SaldeoSMART jak dany dokument ma być później zaksięgowany.

Twoja lista kategorii w SaldeoSMART

Aby przyspieszyć tworzenie kategorii w SaldeoSMART dla wielu integracji z programami księgowymi został stworzony ich import. Nie trzeba tworzyć każdej z nich osobno, odpowiedni plik wyeksportowany z programu księgowego należy wczytać w SaldeoSMART. Dla niektórych programów została również przygotowana automatyczna synchronizacja kategorii, tak aby całkowicie wyeliminować ręczny proces ich przenoszenia. W ten sposób tworzona jest automatycznie cała lista kategorii, które do tej pory były stosowane. Dla tych, którzy rzadko korzystają z tej funkcji, zostały przygotowane krótkie instrukcje, które wyświetlają się po kliknięciu w przycisk „Importuj z [nazwa programu]”. Można także utworzyć kategorie pojedynczo, zgodnie z bieżącymi potrzebami, bezpośrednio podczas opracowywania danego dokumentu. SaldeoSMART pozwala dostosować możliwości programu do indywidualnych potrzeb jego Użytkowników.

Wykorzystanie kategorii w codziennej pracy

Kategorie mają dwie role. Pierwsza i najważniejsza to ułatwienie i przyspieszenie księgowania dokumentów w programie księgowym biura. SaldeoSMART nie zmienia programu księgowego, dzięki zaawansowanym integracjom doskonale dopasowuje się do pracy księgowych. Kategoryzacja dokumentów znacząco poprawia jakość pracy z aplikacją. Dodatkowo nadawane kategorie mogą być wykorzystywane w dalszej analizie dokumentów. Raporty analityczne oparte na kategoriach dokumentów pokazują np. strukturę kosztów w firmie. To cenna funkcja nie tylko dla firm, mających dostęp do archiwum dokumentów.

Kategoryzuj dokumenty, importuj i korzystaj z raportów analitycznych. Tak w kilku słowach można podsumować tę funkcję. Więcej informacji na temat szczegółowego działania jest dostępnych w przewodnikach oraz instrukcjach przygotowanych z myślą o Użytkownikach SaldeoSMART, dostępnych po zalogowaniu się do aplikacji.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Odbiór dokumentów przez biuro rachunkowe online
Następny
4 mity na temat outsourcingu księgowości w średniej firmie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *