Panel dla klienta

Panel dla klienta w Pakiecie Odczytywanie Dokumentów SaldeoSMART – jak i dlaczego warto udostępnić go klientowi biura

Udostępnij:
0
(0)

Pakiet SaldeoSMART Odczytywanie Dokumentów posiada wiele funkcji nie tylko dla księgowych pracujących w Biurze Rachunkowym, ale także dla obsługiwanych firm. Warto więc z nich skorzystać i przekazać swojemu klientowi dostęp do programu.  W ten sposób klient zyskuje dodatkowe narzędzie do zarządzania swoją firmą, a biuro rachunkowe jeszcze bardziej optymalizuje swoją pracę.

Jak udostępnić Panel Firmy klientowi biura rachunkowego

Konto Klienckie w programie SaldeoSMART jest tworzone automatycznie podczas dodawania nowej firmy. Bardzo często księgowi tworzą je podając swój adres mailowy i niestety z czasem wiadomość z danymi dostępowymi dla firmy ginie wśród innych maili. Jest na to jednak bardzo proste rozwiązanie – na liście firm, przy każdej firmie, jest dostępna funkcja „Odzyskaj hasło”, która umożliwia przesłanie klientowi nowego hasła. Nowe hasło jest wysyłane na adres mailowy wskazany w ustawieniach konta firmy. Razem z loginem widocznym na liście stanowi to komplet danych potrzebnych do zalogowania się do aplikacji. Jeśli Twoi klienci jeszcze nie mają dostępu do swojego panelu – koniecznie skorzystaj z tej funkcji i go im przekaż. Dlaczego? – już wyjaśniamy 🙂

Pozwól klientowi skanować własne faktury.

Dlaczego warto przekazać dostęp do SaldeoSMART klientowi biura? Odpowiedzi na to pytanie może być kilka. Przede wszystkim klient biura, mając dostęp do panelu, może dodawać do niego skany dokumentów (w szczególności faktur). To wygoda i dla niego i dla księgowych, którzy dzięki temu otrzymują dokumenty na bieżąco.

Uważasz, że Twój klient nie będzie skanować dokumentów? Nic bardziej mylnego. Dla biura rachunkowego zeskanowanie zbiorczo paczki dokumentów od klienta może nastręczać problemów, gdyż proces przygotowania pomiętych i pospinanych dokumentów do zeskanowania bywa czasochłonny. W przypadku klienta, dokumenty „spływają” do niego na bieżąco. Jest to np. parę sztuk dziennie, więc nie trzeba profesjonalnego skanera, aby przygotować ich obraz do odczytywania przez SaldeoSMART. Zeskanowanie kilku dokumentów to zaledwie parę sekund pracy, którą może wykonać dowolna osoba w firmie. Może to być nawet zdjęcie wykonane telefonem komórkowym i wysłane mailem bezpośrednio do SaldeoSMART.

Dostęp dla klienta do SaldeoSMART to mocna przewaga konkurencyjna biura

Innym ważnym argumentem jest dostarczenie klientowi pakietu dodatkowych funkcji, które otrzymuje w ramach obsługi księgowej, a które wspierają analitykę danych firmowych oraz, co za tym idzie, zarządzanie firmą. To cenna karta przetargowa nie tylko podczas rozmów z potencjalnymi klientami, ale także z obecnymi.

Panel dla Klienta i jego funkcje dla Firmy

Firma ma przede wszystkim dostęp do archiwum dokumentów księgowych, które w Pakiecie Odczytywanie Dokumentów SaldeoSMART są kompletnie opisane. Dzięki temu łatwo je odnaleźć w wyszukiwarce dokumentów czy generować różne raporty i zestawienia na podstawie danych zawartych w dokumentach.
Oprócz wykorzystania elektronicznego archiwum z dokumentami firmy, użytkownicy po jej stronie mają także wiele innych możliwości. Jedną z nich jest generowanie elektronicznych przelewów, które pozwala przyspieszyć płatności za dokumenty. Dzięki temu nie trzeba wprowadzać ręcznie każdego przelewu w bankowości elektronicznej, ale można zaimportować całą paczkę.

Warto pamiętać także o raportach, które wizualnie przedstawiają wiele ważnych informacji – rozrachunki z kontrahentami czy zestawienie dokumentów zakupowych wg kontrahenta lub kategorii. Z graficznym przedstawieniem analiza danych staje się znacznie prostsza i bardzo często pozwala zauważyć istotne informacje, które mogą wpływać na rozwój firmy.

Kiedy mogę przekazać dostęp do aplikacji klientom biura?

Często biura rachunkowe uważają, że należy posiadać pakiet Komunikacja z klientem SaldeoSMART, aby móc udostępnić aplikację swoim klientom. Nie jest to prawdą.

Każdy pakiet SaldeoSMART (Komunikacja, Odczytywanie i Obieg) pozwala na pracę z programem zarówno dla księgowych, jak i dla ich klientów. Różnica tkwi wyłącznie w zakresie dostępnych funkcjonalności, wynikających z odpowiedniego pakietu, które otrzymuje każda strona.

Zestawienie najważniejszych funkcji, dostępnych dla firmy przez Panel dla Klienta w pakiecie Odczytywanie Dokumentów przedstawiamy na poniższej grafice.

Panel dla Klienta SaldeoSMART

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Problemy z płynnością finansową – jak sobie z nimi poradzić?
Następny
Czas na start-up

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *