Odczytywanie pozycji towarowych w SaldeoSMART

Odczytywanie pozycji towarowych w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Lipcowa aktualizacja uruchomiła nową funkcję, na którą czekało wiele firm. W pierwszej kolejności skierowana jest ona do firm zobligowanych do tworzenia Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK), w których jednym z kluczowych elementów są informacje o pozycjach towarowych z faktur zakupu. W ramach Pakietów Odczytywanie Dokumentów oraz Obieg Dokumentów Użytkownicy aplikacji mogą odczytywać pozycje towarowe z faktur. Komplet danych można także pobrać do formatu JPK.

Kto może skorzystać z funkcji odczytywania pozycji towarowych?

Funkcja jest możliwa do uruchomienia dla posiadaczy Pakietów SaldeoSMART Odczytywanie Dokumentów oraz Obieg Dokumentów. Jest to opcja dodatkowo płatna. Po szczegóły prosimy kierować się do Państwa opiekunów handlowych.

Odczytywanie pozycji z faktur jest połączone z eksportem informacji o pozycjach towarowych do formatu JPK, co jest związane z wprowadzonymi niedawno w Polsce zmianami w kontakcie z jednostkami podatkowymi.

Odczytywanie pozycji towarowych – jak to działa?

Odczytywanie pozycji towarowych odbywa się równolegle z odczytem danych nagłówkowych faktury. Dane dotyczące pozycji towarowych są zebrane w osobnej zakładce, która jest dostępna z poziomu edycji dokumentu.

W ramach pozycji towarowych odczytywane są takie informacje jak: kod producenta (jeśli występuje), nazwa towaru, ilość, jednostka, cena jednostkowa, stawka VAT, wartość netto i brutto. Jest także dostępna opcja edycji odczytanych informacji, więc użytkownik może zweryfikować ich poprawność. Odczytywanie pozycji jest połączone z pobieraniem dokumentów do formatu JPK – w przypadku, gdy firma ma dostęp do odczytywania pozycji to takie informacje także są zapisywane do JPK.

Odczytywanie pozycji w integracjach

W pierwszej kolejności pozycje towarowe będzie można importować do systemów zewnętrznych z wykorzystaniem integracji po API lub Webservice. Trwają także prace nad integracjami z innymi programami i docelowo ta funkcjonalność zostanie zintegrowana z popularnymi programami magazynowymi i systemami ERP.

O odczytywaniu pozycji towarowych z faktur oraz wprowadzeniu formatu JPK w kontakcie z urzędami pisaliśmy także tu:

Jednolity plik kontrolny i odczytywanie pozycji faktur w SaldeoSMART

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Aktualizacja – odczytywanie pozycji z faktury, JPK i filtry na liście dokumentów
Następny
Wykroczenie skarbowe – czyli co robić w sytuacji, gdy przedsiębiorca dostanie mandat?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *