Obsługa faktur dla nievatowców w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Choć wiele firm jest płatnikami VAT, wśród polskich przedsiębiorców nie brakuje także takich, które są nievatowcami, czyli nie rozliczają VAT. SaldeoSMART jest przygotowane na obsługę różnych typów dokumentów, w tym również faktur bez VAT czy rachunków.

Wystawianie faktur przez nievatowców

Dawniej rachunki, a teraz faktury dla nievatowców. W Pakiecie Komunikacja z Klientem można wystawić także te dokumenty sprzedaży, które nie pokazują podatku, czyli inaczej mówiąc nie mają VAT-u. Przypominamy, nievatowcy mają możliwość wystawiania faktur od 2014 roku. Czym się taka faktura różni od tradycyjnej faktury VAT? Faktura wystawiana przez podatników zwolnionych z VAT nie zawiera informacji o stawce podatku, kwocie podatku z podziałem na poszczególne stawki VAT oraz oczywiście informacji o wartości sprzedaży wyrażonej w kwocie netto.

Aby w SaldeoSMART wystawić taką fakturę należy wejść w formatkę dodania nowej faktury i zaznaczyć w parametrach nagłówka faktury, że jest to „Faktura dla nievatowca”. System załaduje odpowiedni formularz i przedsiębiorca będzie miał pewność, że jego faktura zostanie wystawiona poprawnie.

Co jeśli Klient Biura jest zwolniony z VAT?

SaldeoSMART umożliwia poprawną obsługę także tych firm, które są przedmiotowo lub podmiotowo zwolnione z VAT. W parametrach konfiguracji aplikacji SaldeoSMART (dostępnych na liście firm) jest możliwość zaznaczenia opcji „Kwoty z odczytanych dokumentów ustawiaj jako wartość rachunku” jako TAK. Wtedy wszystkie odczytywane dla tej firmy dokumenty będą traktowane jako rachunki/ faktury bez VAT. Oznacza to, że system będzie odczytywał wyłącznie kwotę brutto bez rozbicia na kwoty netto i stawki VAT oraz umieszczał ją w polu „wartość rachunku”. W ten sposób podczas eksportu do programu księgowego dokumenty będą przekazywane poprawnie, zgodnie z zakresem danej integracji.

Odczytywanie faktur bez VAT

A co w przypadku, gdy nasz Klient otrzyma fakturę od swojego kontrahenta, który jest zwolniony z VAT? Tu także SaldeoSMART jest przygotowane na odpowiednie działanie. Aplikacja odczytuje takie faktury i pozwala na ich eksport do programu księgowego, zgodnie z tym, jak określona integracja obsługuje dany przypadek. Obsługa faktur dla nievatowców jest więc możliwa także w tym przypadku.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Technologia XXI wieku. Sukces I edycji Konferencji Sieci Partnerskiej SaldeoSMART
Następny
5 powodów niskiej produktywności w firmie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *