Funkcje SaldeoPULPIT

Łatwe wysyłanie skanów i inne funkcje SaldeoPULPIT

Udostępnij:
0
(0)

Jak usprawnić pracę z SaldeoSMART? Korzystając z możliwości, które daje nam SaldeoPULPIT – dodatkowa aplikacja instalowana lokalnie na komputerze użytkownika. SaldeoPULPIT wspomaga pracę, gdyż umożliwia automatycznie przekazywanie skanów dokumentów do odczytu w SaldeoSMART. Posiada również inne funkcje, które skutecznie wspierają codzienną pracę.

Jak zainstalować SaldeoPULPIT?

Aplikacja SaldeoPULPIT jest dostępna dla wszystkich Użytkowników Pakietów Odczytywanie Dokumentów oraz Obieg Dokumentów logujących się do SaldeoSMART od strony panelu księgowego. Aplikacja NIE działa dla Użytkowników tworzonych po stronie Konta Dostępowego dla firmy (np. klientów Biur Rachunkowych). Link do pobrania aplikacji znajduje się po zalogowaniu do SaldeoSMART, w zakładce Bufor. Proces instalacji jest bardzo prosty a po uruchomieniu należy się do niej zalogować tym samym loginem i hasłem, który jest używany do logowania do SaldeoSMART. Podczas konfiguracji podajemy w “Ustawieniach” ścieżkę dostępu do folderu monitorowanego oraz podstawowe parametry, w tym częstotliwość monitorowania folderu oraz skróty klawiszowe.

Funkcje SaldeoPULPIT – przekazywanie skanów do odczytu

Najważniejszą funkcją aplikacji jest przekazywanie skanowanych dokumentów bezpośrednio do odczytania w Pakiecie Odczytywanie Dokumentów. Ta funkcja wiąże się z genezą powstania SaldeoPULPIT. Chodziło o to, aby znaleźć sposób, który przyspieszy dodawanie skanów do aplikacji i umożliwi ich automatyczne odczytywanie. SaldeoPULPIT monitoruje określony folder na komputerze użytkownika (który wskazujemy w “Ustawieniach” SaldeoPULPIT) i jeśli znajdzie się tam jakiś dokument natychmiast przekazuje go do odczytu przez SaldeoSMART. Taki folder nazywamy Folderem Monitorowanym i w nim mogą być zapisywane w szczególności pliki pochodzące bezpośrednio ze skanera.
W ten sposób użytkownik programu nie musi logować się do systemu, ręcznie dodawać plików i ich odczytywać. Dzieje się to automatycznie a pracownik w tym czasie może zajmować się innymi zadaniami.

Inne funkcje SaldeoPULPIT

Warto jednak pamiętać także o tym, że funkcje SaldeoPULPIT są bardziej rozbudowane. Aplikacja umożliwia także wywoływanie podglądu skanu dokumentu podczas pracy w programie księgowym. To jedna z częściej wykorzystywanych funkcji, bardzo przydatna w codziennej pracy. Wystarczy pamiętać prosty skrót klawiszowy, który jest widoczny w “Ustawieniach” SaldeoPULPIT, dostępnych po kliknięciu w ikonę SaldeoPULPIT na pasku zadań – czyli zawsze pod ręką.

SaldeoPULPIT jest wykorzystywane także dla automatycznych integracji z SaldeoSMART. Umożliwia synchronizację danych i przesyłanie informacji do programu księgowego. O integracjach SaldeoSMART z programami księgowymi pisaliśmy <tu>.

Najczęstsze błędy podczas pracy z SaldeoPULPIT

Aby aplikacja SaldeoPULPIT działała poprawnie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów związanych z poprawną konfiguracją. Jeśli je zaniedbamy, bardzo łatwo można popełnić błąd, którego tak naprawdę można uniknąć.
Monitorowanie jednego folderu przez wielu użytkowników – podczas konfiguracji SaldeoPULPIT należy pamiętać o tym, że każdy użytkownik, który pracuje na aplikacji SaldeoPULPIT musi mieć własny folder monitorowany, który wskazuje w Ustawieniach. Wielu użytkowników nie może monitorować jednego folderu, gdyż powoduje to, że dokument, który znajdzie się w folderze monitorowanym zostanie pobrany przez wielu użytkowników jednocześnie i wielokrotnie odczytany przez SaldeoSMART.

Logowanie się do SaldeoPULPIT na inny login niż ten używany podczas logowania przez www – pracując z SaldeoSMART. Należy pamiętać także o tym, że w SaldeoPULPIT logujemy się tymi samymi danymi. Program rozpoznaje Użytkowników i jeśli zalogujemy się innym, to wtedy skanowane dokumenty będą przesyłane do innego bufora niż nasz. To z kolei powoduje niepotrzebny bałagan.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Refaktura – co warto o niej wiedzieć?
Następny
9 czerwca – Dzień Księgowego z SaldeoSMART

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *