Import wyciągów bankowych do programu księgowego

Udostępnij:
3
(2)

SaldeoSMART umożliwia nie tylko odczytywanie skanowanych faktur, ale także odczytywanie wyciągów bankowych. Tę funkcję przygotowaliśmy z myślą o firmach, które muszą wprowadzać wiele transakcji bankowych ręcznie i nie posiadają automatycznego importu wyciągów z banku do swojego programu księgowego.

Funkcja odczytywania wyciągów bankowych jest dostępna w SaldeoSMART dotyczy plików PDF, które są generowane bezpośrednio z bankowości elektronicznej – w zależności od banku są to wyciągi bankowe lub potwierdzenia przelewu. W przypadku odczytywania wyciągów nie obsługujemy skanów wyciągów lub wyciągów pobieranych z bankowości w innym formacie (np. csv, xls). W ramach każdego z banków istnieje kilka typów wyciągów elektronicznych. Może zaistnieć sytuacja, że jakiś typ nie był uwzględniony w systemie i nie będzie odczytany, pomimo tego, że obsługujemy wyciągi z tego banku. Wtedy należy skorzystać z funkcji „Zgłoś zapytanie” i przesłać do nas przykład takiego wyciągu, abyśmy mogli go przeanalizować pod kątem odczytu.

Jak działa funkcja odczytywania wyciągów bankowych w SaldeoSMART

Aby informacje z wyciągu bankowego odczytały się poprawnie, jeden plik musi zawierać jeden wyciąg. Plik z wyciągiem nie może być jednym wspólnym wyciągiem dla kilku rachunków bankowych. Nie może to być także jeden plik z kilkoma wyciągami dla jednego rachunku. Mechanizm rozliczania jest bardzo prosty – 1 strona wyciągu to 1 kredyt w ramach posiadanego pakietu SaldeoSMART.

Poprawny plik z wyciągiem jest dodawany do SaldeoSMART a aplikacja odczytuje z niego poszczególne transakcje z podziałem na transakcje przychodzące i wychodzące. Plik należy dodać bezpośrednio w programie (z poziomu Menu Głównego lub Listy Wyciągów), dla wyciągów bankowych nie działa mechanizm dodawania mailem oraz przez SaldeoPULPIT. Po zakończeniu odczytywania dane odczytane z wyciągu bankowego będą widoczne na Liście transakcji, a na Liście wyciągów będzie wyjściowy plik z odnośnikiem do transakcji, które na nim się znajdowały. W ten sposób jest zachowane powiązanie pomiędzy konkretnym wyciągiem a znajdującymi się na nim transakcjami.

Zobacz jak wygląda to w Comarch Optima

Korzyści z takiego rozwiązania

Wykorzystanie pliku pochodzącego z bankowości elektronicznej gwarantuje bardzo wysoką skuteczność odczytu bliską 100%. Co więcej, poprawność odczytu wraz z dokładnymi informacjami o transakcji, pochodzącymi z banku, ułatwia powiązywanie w programie księgowym transakcji z odpowiadającymi im fakturami.

Warto pamiętać, że w SaldeoSMART każdą transakcję można opisać wymiarami. Ta funkcjonalność pozwala na ich łatwiejsze księgowania po zaimportowaniu do programu księgowego. Dzięki temu transakcje firmy rozliczane są automatycznie, szybko i wygodnie, gdyż nie trzeba każdej z nich wprowadzać ręcznie do programu księgowego.

Dowiedz się więcej na temat funkcji odczytywania wyciągów bankowych w SaldeoSMART

Import wyciągów bankowych – obsługiwane banki

Na podstawie zgłoszeń Klientów przygotowaliśmy import wyciągów bankowych lub potwierdzeń przelewów generowanych z następujących banków:

Alior Bank (wyciągi, potwierdzenia przelewów)

Bank Millennium (wyciągi, potwierdzenia przelewów)

Bank Pekao S.A. (wyciągi)

Santander Bank Polska S.A.

BNP Paribas Bank Poska S.A. (wyciągi)

Credit Agricole (wyciągi)

ING Bank Śląski S.A. (wyciągi)

Nest Bank (wyciągi)

Stadtparkasse Schwedt (wyciągi)

mBank (wyciągi, potwierdzenia przelewów)

PKO Bank Polski (wyciągi)

Santander Consumer Bank S.A. (wyciągi)

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy (wyciągi)

Bank Handlowy w Warszawie S.A. (wyciągi)

Credit Agricole Bank Polska S.A. (wyciągi)

Deutsche Bank Polska S.A. (wyciągi)

Raiffeisen Bank Polska S.A. (wyciągi)

Volkswagen Financial Services Polska (wyciągi)

Lista obsługiwanych banków oraz typów wyciągów w ramach poszczególnych banków systematycznie się poszerza. Aktualną listę można zawsze sprawdzić w SaldeoSMART na etapie dodania wyciągu do odczytu. Dodatkowo, każdy Użytkownik może zgłosić potrzebę obsługi innego banku lub typu wyciągu, jeśli nie był obsługiwany. Służy do tego opcja „Zgłoś zapytanie” dostępna bezpośrednio w programie SaldeoSMART.

Import wyciągów bankowych – dostępne integracje z programami księgowymi

Listę odczytanych wyciągów bankowych można łatwo i szybko zaimportować z SaldeoSMART do programów księgowych:

  • Comarch ERP Optima
  • enova (w ramach dodatku integracyjnego)
  • Insert Rewizor
  • Symfonia
  • Wapro WF-FaKir

Dokładne informacje dotyczące integracji z programami księgowymi znajdują się w dedykowanej instrukcji obsługi. Ta instrukcja jest dostępna w Panelu nad Listą wyciągów pod przyciskiem „?”.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Pracownicze Plany Kapitałowe – czy i co się zmieniło?
Następny
Doręczenia elektroniczne – urzędy przechodzą na cyfrową stronę mocy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *