dodatek integracyjny Comarch Optima

Automatyczne przenoszenie danych do programu Comarch ERP Optima

Udostępnij:
3
(1)

Na tę informację na pewno czekało wielu użytkowników pracujących na programie Comarch ERP Optima. We współpracy z firmą Aidem ART sp. z o.o. z Poznania powstał dodatek integracyjny, który umożliwia automatyczne pobieranie danych eksportowanych z SaldeoSMART bezpośrednio z poziomu programu Comarch.

Dodatek integracyjny dla Comarch ERP Optima znacząco usprawni i przyspieszy przenoszenie danych do tego programu księgowego. Wykorzystuje on mechanizm „funkcje dodatkowe” będący elementem oprogramowania Comarch. Automatyczny eksport i import danych jednym kliknięciem w Comarch ERP Optima to funkcja, na którą czekało wielu Użytkowników – program Optima jest jednym z najpopularniejszych wśród korzystających z SaldeoSMART.

Jak działa integracja z Comarch ERP Optima

Na etapie pracy z SaldeoSMART nic się nie zmienia. Do momentu eksportu dokumentów przy pomocy przycisku „Wyślij do Comarch ERP Optima”. Już nie jest generowany plik, który należy wczytać ręcznie (choć bez zainstalowania dodatku nadal będzie można w ten sposób pracować). SaldeoSMART wysyła dane, które należy wczytać w programie Optima. Integracja wykorzystuje mechanizm tzw. funkcji dodatkowych. Po zainstalowaniu dodatku w tym miejscu pojawi się polecenie SaldeoSMART – Import dokumentów. Po wybraniu tej opcji wczytywane są dokumenty, które wcześniej były wysłane z SaldeoSMART.

Zobacz jak działa automatyzacja dla Comarch Optima

Jak zainstalować automatyczną integrację z programem Optima?

Dodatek integracyjny, który umożliwia bezplikowe pobieranie danych z SaldeoSMART jest dostępny bezpłatne. Można go pobrać bezpośrednio z poziomu aplikacji. Znajduje się w zakładce Parametry → Ustawienia integracji dokumentów. Sposób instalacji i działania jest w opisie integracji dostępnym obok przycisku „Wyślij” nad listą dokumentów lub pod ikoną pytajnika w Ustawieniach integracji.

Uwaga! Aby korzystać z nowego mechanizmu integracji w Ustawieniach firmy należy wskazać program księgowy o nazwie Comarch Optima XML 2016. Wyłącznie ten profil integracji współpracuje z nowych dodatkiem.

Zachęcamy do zainstalowania nowego dodatku integracyjnego Comarch ERP Optima.

 Pracujesz z SaldeoSMART? Przeczytaj także na temat importu wyciągów bankowych do programu księgowego

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Jakimi benefitami kuszą najlepsi?
Następny
Dobry przykład zamiast prezentu? Sprawdź, czym jest świąteczny CSR!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *