Przelewy walutowe w SaldeoSMART

Udostępnij:
4
(1)

Nowa funkcjonalność powstała z myślą o szerokim gronie przedsiębiorców. Będą oni mogli szybko wykonać płatność dla faktur w dowolnej walucie z SaldeoSMART. Dodatkowo, podążając za zmianami prawnymi, zaktualizowaliśmy e-teczki pracownicze.

Funkcja od października 2023 jest dostępna również dla klientów biur rachunkowych.

Przelewy walutowe już dostępne w nowych pakietach

Jeszcze bardziej ułatwiamy pracę przedsiębiorcom związaną z zarządzaniem fakturami i płatnościami. Nie musisz już żmudnie przepisywać danych do przelewów walutowych w swoim systemie bankowym. Teraz masz możliwość wygenerowania pliku z przelewami do wybranych faktur kosztowych. Przelewy walutowe na konta zagraniczne są możliwe obecnie tylko w banku Pekao. W pozostałych przypadkach tego rodzaju przelewy są na konta w PL.

Nie ma również potrzeby skomplikowanej konfiguracji, pobierania certyfikatów czy używania API – wystarczy, że masz na swoim koncie użytkownika wpisany rachunek jednego z poniższych banków:

  • ING Bank Śląski
  • Alior Bank
  • BNP Paribas
  • Pekao

z którego nastąpi przelew.

Funkcja jest dostępna zarówno dla biur rachunkowych jak i dla firm, które zakupiły SaldeoSMART. Zobacz FILM o nowej funkcji.

Pamiętaj, że przy przelewach walutowych konieczne jest określenie kto ponosi koszty przelewu:

Obsługujemy obecnie 2 banki. Aby przyspieszyć integrację z kolejnymi, zachęcamy do zgłoszenia się do nas. Wystarczy posiadać konto firmowe w innym banki niż Alior Bank lub ING Bank Śląski i wypełnić formularz.

KLIK

Część E w e-teczkach pracowniczych

Zgodnie z najnowszymi zmianami prawnymi dotyczącymi pracy zdalnej dodaliśmy część E. Obejmuje ona:

a) informację dotyczącą kontroli trzeźwości pracownika przeprowadzonej przez pracodawcę (art. 221c 6 Kodeksu pracy),
b) informację dotyczącę badania stanu trzeźwości pracownika przeprowadzonego przez uprawniony organ powołany do ochrony porządku publicznego (art. 221d § 10 Kodeksu pracy),
c) informację dotyczącą kontroli pracownika na obecność w jego organizmie środków działających podobnie do alkoholu (art. 221d § 10 i art. 221e § 2 Kodeksu pracy),
d) informację dotyczącą badania pracownika na obecność w jego organizmie środków działających podobnie do alkoholu przeprowadzonego przez uprawniony organ powołany do ochrony porządku publicznego (art. 221d § 10 i art. 221f § 2 Kodeksu pracy).

W aktach osobowych powinna być wyraźnie podana data, godzina i minuta badania trzeźwości o wyniku negatywnym. Przechowywanie takich danych obejmuje okres nieprzekraczający jednego roku.

Chcesz wiedzieć więcej. Przeczytaj artykuł w naszym Centrum Pomocy.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Product Marketer SaldeoSMART. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, doświadczona managerka z certyfikatem Prince2, która specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i marketingiem produktowym. Na co dzień zajmuje się dopasowaniem produktu do oczekiwań rynku i efektywną komunikacją SaldeoSMART do klientów. Pasjonują ją nowe technologie i aplikacje. Nie stroni od wysiłku fizycznego i dźwigania kilogramów zwłaszcza w martwym ciągu.
Poprzedni
Nowe potrzeby biznesu, nowe wyzwania księgowych
Następny
Za co odpowiada biuro rachunkowe? Poznaj zakres obowiązków

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *