Najnowsze zmiany w SaldeoSMART. Aktualizacja 2.67

Udostępnij:
0
(0)

Dla użytkowników SaldeoSMART przygotowaliśmy kolejne funkcjonalności, które usprawnią pracę z systemem. Dowiedz się jak wystawić fakturę od wartości brutto oraz co nowego pojawiło się w kwestii grup towarowych.

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim możliwość wystawiania faktur od kwoty brutto, rozszerzone funkcje nadawania grup towarowych oraz nowe opcje synchronizacji kontrahentów.

Grupy towarowe

GTU i Procedury

Lista wyboru została podzielona na dwa oddzielne pola: kody GTU oraz Procedurę.

Można od teraz ustawić na towarze jeden kod GTU i jedną procedurę. Słownik został również uzupełniony o brakujące kody/procedury.

Widok na dodawaniu i edycji towaru:

W momencie dodawania pozycji towaru na fakturze – z pozycji faktury – kody GTU oraz Procedura przenoszone są do nagłówka faktury.:

Natomiast w momencie usuwania pozycji towarowej na fakturze znika ona również z pola wyboru, o ile nie istnieje ona na innych pozycjach.

Wystawianie faktur

Wystawienie faktur od kwoty brutto

“Faktury liczone od brutto” to nowa opcja, która ma wpływ na to od jakiej kwoty wystawiana jest faktura. Jest to funkcja, która ułatwi wystawianie dokumentów księgowych dla klientów detalicznych. Jeśli checkbox jest zaznaczony, a w polu “Cena jedn. brutto” wpiszemy kwotę, to program na tej podstawie wyliczy wartość netto. I odwrotnie – po wyłączeniu checkboxa system wyliczy nam kwotę brutto na podstawie kwoty wpisanej w polu ‘Cena jedn. netto”.

Ważne: Sposób wyliczenia kwoty można zmienić w momencie, gdy na fakturze nie ma wybranych pozycji. W przeciwnym razie edycja checkboxa jest zablokowana.

Wszystkie pozycje na fakturze muszą być liczone jednym sposobem (stąd powstało zabezpieczenie w postaci checkboxa) Jeśli w trakcie wystawiania faktury chcemy zmienić sposób liczenia należy usunąć wprowadzone pozycje, zmienić ustawienie w checkboxa i wprowadzić pozycje ponownie.

Ważne: Dla nievatowca oraz w przypadku Vat marży faktury są zawsze wystawiane od kwoty brutto.

Synchronizacja kontrahentów

Zostały dodane uprawnienia do synchronizacji kontrahentów poprzez API. Użytkownicy BK mogą odebrać użytkownikowi prawo do synchronizacji kontrahentów przez API, czego nie mogli robić dotychczas.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Składka zdrowotna 2022: zmiany dla przedsiębiorców i pracowników
Następny
Nowa definicja wolnych zawodów, czyli ryczałt dla księgowych

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *