korekty-zaliczek

Korekty do zaliczek – już są!

Udostępnij:
0
(0)

W odpowiedzi na zgłoszenia naszych klientów dodaliśmy możliwość korekty zaliczek wystawianych w SaldeoSMART. Sprawdź szczegóły nowej funkcji.

Nasz zespół deweloperski pracował w ostatnich tygodniach nad wprowadzeniem korekt do zaliczek. Wiemy, że była to dla niektórych użytkowników ważna funkcja. Pojawiały się bowiem sytuacje, gdy konieczna stawała się zmiana zaliczki np.:

  • wprowadzono nieprawidłowe dane na dokumencie
  • okazywało się, że kwota wpływu była jednak inna niż na zaliczce
  • klient zrezygnował z usługi/towaru więc konieczna była korekta zaliczki do „zera”.

Nowa funkcja powstała w odpowiedzi na te potrzeby. Jest dostępna wraz z fakturowaniem, czyli na koncie firmy-klienta biura.

Wystawienie korekty do zaliczki

Na liście zaliczek pojawiła się nowa ikonka – „wystaw korektę”. Po jej kliknięciu znajdziemy się na formularzu wystawiania korekty do zaliczki. Jest on prosty i intuicyjny, tak jak w przypadku wystawiania korekty faktury.

Warto zwrócić uwagę, że przy wystawiania korekty do ostatniej zaliczki będziemy w stanie zmienić zarówno kwotę jak i pozycje na dokumencie.

W przypadku cofania się wstecz o kilka zaliczek, będziemy w stanie zmienić jedynie kwotę zaliczki.

Ostatnią korektę do zaliczki będziemy mogli w każdym momencie edytować.

Nowa lista

W celu przejrzystej prezentacji nowej kategorii dokumentów stworzyliśmy nową zakładkę w menu. Jest ona dostępna na koncie biura oraz klienta-firmy.

Nowy typ dokumentu

Dodaliśmy również nowy typ dokumenty w wyszukiwarce dokumentów oraz w filtrze na liście faktur, aby łatwo odnaleźć korekty zaliczek.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Product Marketer SaldeoSMART. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, doświadczona managerka z certyfikatem Prince2, która specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i marketingiem produktowym. Na co dzień zajmuje się dopasowaniem produktu do oczekiwań rynku i efektywną komunikacją SaldeoSMART do klientów. Pasjonują ją nowe technologie i aplikacje. Nie stroni od wysiłku fizycznego i dźwigania kilogramów zwłaszcza w martwym ciągu.
Poprzedni
Odroczony termin płatności faktury – co warto o nim wiedzieć?
Następny
Czy wybory opóźnią wejście KSeF?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *