Już jest! Centrum Dowodzenia KSeF w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

SaldeoSMART jako jedne z pierwszych rozwiązań dla księgowych udostępnia połączenie z Krajowym Rejestrem e-Faktur. Sprawdź już teraz jak łatwo możesz korzystać z rządowego systemu w naszej aplikacji.

Zobacz wszystkie usprawnienia związane z KSeF

Od dziś w SaldeoSMART masz możliwość wystawienia faktury zgodnej z wymaganiami ustawy wprowadzającej Krajowy System e-Faktur.

Dodawanie tokenu przez firmę/klienta biura

Od czego zacząć korzystanie z KSeF w SaldeoSMART? Podstawą jest token generowany przez firmę-podatnika w rządowym systemie e-faktur. Należy wybrać odpowiednie uprawnienia dla danego tokenu:

  • pełne uprawnienia do zarządzania
  • wystawienie faktur
  • dostęp do faktur.

Możesz również połączyć uprawnienia tj. nadać dostęp do przeglądu faktur oraz ich wystawiania.

Jako właściciel przedsiębiorstwa możesz dodać wygenerowany token z odpowiednimi uprawnieniami w SaldeoSMART. Możesz go aktywować dla pracowników lub/oraz dla swojego biura rachunkowego, którego jesteś klientem.

Dodawanie tokenu przez biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe powinno otrzymać od każdego swojego klienta token z uprawnieniem umożliwiającym wystawianie i pobieranie faktur. Aby dodać go do danej firmy, należy wejść w zakładkę „Ustawienia KSeF” i wkleić przesłany token.

Uprawnienia KSEF w SaldeoSMART

W aplikacji możesz jako administrator konta wejść w danego użytkownika i nadać mu uprawnienia odnośnie KSeF. Dzieje się tak zarówno dla pracowników firmy jak i bura rachunkowego. Na razie mamy dostępną jedną funkcję – wysyłanie do KSeF i takie też uprawnienie możesz nadać danemu użytkownikowi. Już niedługo będzie również druga opcja: pobieranie z faktur z KSeF.

UWAGA: nie ma potrzeby nadawania dostępu do KSeF dla administratorów konta. Ma on bowiem dostęp do KSeF dla wszystkich wprowadzonych tokenów.

Wysyłanie faktur do KSEF

W SaldeoSMART możesz wysłać fakturę do Centralnego Rejestru Faktur na 3 sposoby.

Wysłanie do KSeF w trakcie wystawiania faktury

Gdy zakończysz wpisywać wszystkie niezbędne dane w wystawianej fakturze, możesz przesłać ją bezpośrednio do Centralnego Rejestru Faktur. Nowa faktura pojawi się również na liście faktur w SaldeoSMART.

Wysłanie do KSeF z listy faktur pojedynczo

Jeśli chcesz przesłać do KSeF już wystawioną fakturę, możesz to zrobić z poziomu listy faktur. Wystarczy, że zaznaczysz odpowiedni dokument i klikniesz przycisk „Wyślij do KSeF”.

Wysłanie do KSeF z listy faktur zbiorczo

W przypadku konieczności przesłania kilku, już wcześniej wystawionych faktur w SaldeoSMART, oznacz je po lewej stronie. Następnie wybierz przycisk „Wyślij do KSeF”.

Faktura wystawiona w SaldoSMART i oznaczona do wysłania do KSeF zostanie przez nasz system sprawdzona. Co to oznacza? Jeśli pojawi się jakikolwiek błąd na fakturze tzn. nie będzie danych zgodnych z wymogami ministerstwa finansów, to taka informacja pojawi się w okienku w SaldeoSMART a sama faktura nie zostanie przesłana do rządowej platformy.

Jeśli walidacja przebiegnie pomyślnie, faktura otrzyma numer KSeF.

KSEF na liście faktur

Faktura poprawnie wystawiona i wysłana do KSeF pojawi się na liście faktur w SaldeoSMART.

Jeśli posiadasz zintegrowany z naszą aplikacją program finansowo-księgowy, to będzie ona także do niego przesłana. Sam plik JPK_FA zostanie również zmodyfikowany –  będą w nim pomijane faktury wysłane do KSeF. Dlaczego? Nie ma potrzeby dwa razy raportować faktur, które już znajdują się w rządowym systemie. 

KSEF w SaldeoSMART podsumowanie

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Product Marketer SaldeoSMART. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, doświadczona managerka z certyfikatem Prince2, która specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i marketingiem produktowym. Na co dzień zajmuje się dopasowaniem produktu do oczekiwań rynku i efektywną komunikacją SaldeoSMART do klientów. Pasjonują ją nowe technologie i aplikacje. Nie stroni od wysiłku fizycznego i dźwigania kilogramów zwłaszcza w martwym ciągu.
Poprzedni
Źródła prawa podatkowego – miniporadnik dla każdego początkującego księgowego
Następny
Większe bezpieczeństwo i szybsza edycja kontrahentów – release 2.72

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *