zmiany prawne w I kwartale 2018 r.

Najważniejsze zmiany w SaldeoSMART w I kwartale 2018 r.

Udostępnij:
0
(0)

Aby ułatwić zapoznanie się z nowościami w SaldeoSMART, które zostały wprowadzone dla użytkowników korzystających z Panelu Firmy, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych zmian z I kwartału 2018 r. Przedstawiamy je z podziałem na moduły programu w kolejności od najstarszej do najnowszej funkcji.

Ustawienia Konta Firmy/ Użytkownika

Ustawianie domyślnego języka interfejsu

W ramach dostosowania do Użytkowników anglojęzycznych dodaliśmy opcję ustawienia języka angielskiego jako języka domyślnego już na etapie konfigurowania konta Użytkownika.

Nazwa banku i numeru SWIFT/BIC na fakturach

Dane firmy dotyczące kont bankowych zostały rozbudowane o nawę banku oraz SWIFT/BIC, które można dla firmy uzupełnić po stronie firmy lub księgowego. Podane informacja można uzupełnić samodzielnie lub pobrać ze specjalnie przygotowanej listy banków (dot. placówek polskich). Po wybraniu danego numeru rachunku bankowego, podczas wystawiania faktury sprzedaży, dane z nazwą banku i numerem SWIFT/BIC zostaną nadrukowane na fakturę.

Moduł rozliczenia księgowe

Indywidualny numer rachunku ZUS

Indywidualny numer rachunku ZUS wprowadza Księgowy w ustawieniach Firmy. Jest on niezbędny, aby informacje o składkach ZUS do zapłaty po 1. stycznia 2018 roku były poprawne. Jeśli ten numer nie został wprowadzony, to na szczegółach rozliczenia księgowego informacja o koncie bankowym, na który ma być dokonana zapłata składek, będzie pusta.

Wprowadzony numer rachunku ZUS jest prezentowany przy wszystkich składkach dodanych do rozliczenia księgowego, których termin zapłaty przypada po 1 stycznia 2018r. W przypadku, jeśli firma nie opłaciła w terminie składek, których termin był przed 1 stycznia 2018r. system wyświetla komunikat mówiący o tym, że wpłata po 1 stycznia powinna być dokonywana już na rachunek indywidualny.

Firma przelew ZUS Przelewy do ZUS w 2018 roku – sprawdź, co warto wiedzieć o indywidualnym NRS!

Moduł faktury

Pobieranie faktur do formatu JPK_FA przez firmy

W związku ze zbliżającym się obowiązkiem przesyłania plików JPK przez mikrofirmy (od 1 stycznia 2018 obowiązuje JPK_VAT) dostosowaliśmy funkcję fakturowania do nowych wymogów. Na liście wystawionych faktur sprzedażowych została włączona możliwość pobierania faktur do JPK_FA (przycisk Pobierz – Pobierz do JPK_FA), co będzie wymagane na żądanie organów podatkowych od 1 lipca 2018 r.

Faktury cykliczne z przedziałem dat

Wystawianie faktur cyklicznych zostało poszerzone o opcję tworzenia szablonu faktury cyklicznej z przedziałem dat dla daty dostawy/ daty wykonania usługi.

Zbiorcza Lista faktur

W menu Faktury jako pierwsza opcja pojawiła się Zbiorcza lista faktur. Jest to lista, na której są widoczne wszystkie wystawione przez firmę faktury (VAT, zaliczki,  korekty) w wybranym okresie. Domyślnie lista nie zawiera faktur proform. Jest natomiast możliwość dodania ich do listy poprzez skorzystanie z filtra z Typem faktur. Zachowana została również funkcjonalność list dla poszczególnych typów faktur, która jest dostępna w pozostałych opcjach menu: Faktury.

Dodatkowo został zmieniony mechanizm wyświetlania listy wystawionych faktur i związanych z tym funkcji. Z punktu widzenia Użytkowników nic się nie zmieniło. Zmiany były techniczne, wszystkie procesy dotyczące tej części zostały zoptymalizowane pod kątem wyświetlania w przeglądarkach.

Wystawianie korekty do korekty

Funkcja wystawiania faktur korygujących została poszerzona o wystawianie korekt do wystawionej już wcześniej korekty. Umożliwia to wystawianie korekt do faktury w dowolnej ilości.

Faktury w języku angielskim

Teraz PDF z fakturą w EN można pobierać oraz wysyłać także dla faktur zaliczkowych, korygujących oraz proform. Obie funkcje są dostępne z poziomu detali faktury.

Personalizacja faktury w SaldeoSMART Zobacz jak spersonalizować fakturę sprzedażową w SaldeoSMART

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Aktualizacja SaldeoSMART – Zbiorcza lista faktur sprzedażowych
Następny
Punkt Informacji dla Przedsiębiorcy – co będziesz mógł w nim załatwić?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *