Aktualizacja Saldeo – polityka płatności dla faktur gotówkowych i raport „Rozrachunki z kontrahentami”

Udostępnij:
0
(0)

W listopadowej aktualizacji Saldeo główny nacisk został położony na funkcje usprawniające zarządzanie płatnościami i rozrachunkami. Został stworzony raport umożliwiający analizę rozrachunków z kontrahentami oraz dodano opcję ustawienia polityki płatności dla faktur gotówkowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Polityka płatności dla faktur gotówkowych

Do tej pory wybór formy płatności 'gotówka’ podczas wystawiania faktur sprzedażowych w Saldeo oznaczał, że taka faktura zostanie automatycznie potraktowana jako zapłacona. Wprowadzenie polityki płatności to zmienia. Teraz każdy użytkownik będzie mógł indywidualnie wybrać, jak faktury płatne gotówką będą traktowane.

W „Ustawieniach faktur/ rachunków” jest teraz dostępna opcja, która określa, czy faktury z formą płatności 'gotówka’ będą domyślne wystawiane jako zapłacone czy niezapłacone.

Raport „Rozrachunki z kontrahentami”

Z myślą o ułatwieniu analizy stanu rozrachunków z kontrahentami powstał w Saldeo nowy raport. Znajdują się z nim informacje o sumie należności i zobowiązań brutto a także o sumie należności i zobowiązań przeterminowanych, uporządkowane wg kontrahentów. Jest dostępny w zakładce „Raporty” widocznej w menu głównym. Po zadaniu określonego przedziału czasu wyświetlana jest tabela z odpowiednimi informacjami.

Ten raport odpowiada na pytania, które bardzo często zadają sobie przedsiębiorcy:

  • U którego kontrahent jest najwięcej opóźnionych płatności?
  • Jaka jest struktura wiekowa moich należności – czy są płacone w terminie czy przeterminowane?
  • Kto najdłużej nie płaci?
  • Jaki jest bilans płatności – czy więcej mam dostać czy więcej mam jeszcze do zapłaty?

Dzięki raportowi generowanemu w Saldeo odpowiedzi na te pytania będą łatwiejsze i szybsze do uzyskania, co na pewno będzie przydatne w prowadzeniu firmy. Funkcja dostępna dla użytkowników z rozszerzoną funkcjonalnością archiwum dokumentów.

Powiązania między dokumentami w archiwum dokumentów

Dla firm, których księgowi korzystają z rozszerzonej funkcjonalności archiwum dokumentów pojawiła się także funkcja umożliwiająca określanie powiązań między dokumentami. Podczas edycji dokumentu, w opcji „Akcje” dostępna jest nowa opcja „Powiąż dokumenty”, gdzie po dowolnym ciągu znaków można wyszukać dokument, który będzie powiązany z tym, przy którym używamy tej funkcji. Powiązane dokumenty są widoczne po kliknięciu „Załączniki”.

powiaz-dok

Mamy nadzieję, że nowe funkcje są przydatne i będą chętnie używane w codziennej pracy.

Jeśli temat analizy i raportów jest interesujący zachęcamy do zapoznania się z tekstem „Łatwe w analizie i przejrzyste zestawienia w Excel”, który przybliża dostępną dla wszystkich użytkowników funkcję pobierania zestawień do Excela.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
4 mity na temat outsourcingu księgowości w średniej firmie
Następny
Aktualizacja Obiegu dokumentów SaldeoSMART (listopad 2015) – nowe typy dokumentów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *