Nowości w wystawieniu faktur Saldeo

Aktualizacja Saldeo – nowości w module wystawiania faktur

Udostępnij:
0
(0)

W grudniowej aktualizacji przygotowaliśmy przede wszystkim zmiany związane z modułem wystawiania faktur i rachunków. Nową funkcją jest wystawianie faktur zaliczkowych na podstawie faktury proforma, co jednocześnie poszerza zakres możliwości fakturowania a także wystawianie faktur/ rachunków z ujemnymi pozycjami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

  1. Wystawianie faktur zaliczkowych na podstawie proformy – na liście proform jest dostępna nowa opcja, umożliwiająca wystawienie do proformy faktury zaliczkowej. Tak wystawiona zaliczka jest automatycznie zasilana informacjami z proformy (pozycje faktury, kontrahent) i jest widoczna na liście faktur zaliczkowych. Dodatkowo na liście proform jest informacja, że na podstawie danej proformy była wystawiona faktura zaliczkowa (numer zaliczki w kolumnie 'Zaliczka’).
  2. Dodanie funkcji zmian zbiorczych oraz 'Wystaw podobne’ w wyszukiwarce faktur i rachunków – wspomniane funkcje, czyli 'Wystaw podobne’ oraz zmiany zbiorcze (maile do kontrahentów oraz oznaczanie faktur jako zapłacone) są teraz dostępne także w wyszukiwarce, dla wyświetlonych wyników wyszukiwania. Funkcja dotyczy tych pozycji, które są widoczne na danej stronie wyników wyszukiwania.
  3. Wystawianie faktur lub rachunków z pozycjami w kwocie minus – zmiana umożliwia dodawanie do faktury/ rachunku pozycji, które mają wartość ujemną. Sumaryczna wartość wystawianego dokumentu nie może być mniejsza od zera.
  4. Prezentowanie rabatu ze znakiem minus na wydruku PDF faktury lub rachunku.

Przygotowaliśmy także kilka nowości dla użytkowników z dostępem do rozszerzonej wersji archiwum dokumentów Saldeo:

  1. Wyszukiwanie dokumentów po osobie odpowiedzialnej – parametr dostępny w wyszukiwarce dokumentów (Dokumenty → Wyszukaj).
  2. Powrót na listę dokumentów na poziomie dokumentu, przy którym byliśmy na widoku jego szczegółów – jeśli przeglądając listę dokumentów wchodzimy w jego detale, to po powrocie na listę dokumentów, lista wyświetla się od tego właśnie dokumentu, którego detale były oglądane.

Liczymy, że wprowadzone nowości zyskają uznanie i będą praktycznym prezentem od Saldeo na zakończenie roku.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Poznaj 3 powody, dla których Saldeo jest najlepszym partnerem przedsiębiorcy
Następny
Aktualizacja archiwum dokumentów SaldeoSMART i w module Obiegu Dokumentów – grudzień 2015r.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *