Aktualizacja Obiegu dokumentów SaldeoSMART (listopad 2015) – nowe typy dokumentów

Udostępnij:
0
(0)

Listopadowa aktualizacja Obiegu Dokumentów SaldeoSMART niesie z sobą wiele korzystnych zmian dla Użytkowników. Powstały nowe typy dokumentów: 'Zamówienie’ oraz 'Pismo’, które obok 'Umowy’ poszerzają listę dostępnych typów. Ważną zmianą jest także możliwość pobierania z SaldeoSMART dokumentów z nadrukiem, np. numerem archiwalnym.

Nowe typy dokumentów: Zamówienie i Pismo

W ramach rozwoju funkcjonalności Obiegu Dokumentów SaldeoSMART zostały dodane dwa nowe typy dokumentów, dla których można tworzyć obiegi. Są to Zamówienie i Pismo. Dla obu typów dostępne są odpowiednie pola, które pozwalają na szczegółowe opisane tych dokumentów. Zasady widoczności i dostępu do tych typów dokumentów działają analogicznie jak dla Faktury i Umowy.

Możliwość samodzielnego dodawania nowego obiegu dokumentów przez administratora

Dla konta administracyjnego została udostępniona funkcja dodawania nowego obiegu dokumentów. „Dodaj obieg” jest dostępne w sekcji Konfiguracja → Obiegi dokumentów. Nowo utworzony obieg ma możliwość szczegółowej konfiguracji, która działa analogicznie jak edycja obiegów już istniejących. Konfiguracja obiegu dokumentów jest opisana w dokumencie dostępnym w zakładce „Pomoc”.

Zbiorcze przydzielanie i odpinanie osób odpowiedzialnych za dokument

Zmiana dostępna w ramach funkcji „Zmień wybrane” na liście dokumentów. Po zaznaczeniu dowolnej ilości dokumentów na liście i wyborze „Przydziel osobę” można zbiorczo przydzielić je do odpowiedniego Użytkownika. Jeśli nie zaznaczymy żadnego Użytkownika, to wtedy dokumenty będę odpięte od dotychczasowych osób.

Pobieranie dokumentów z nadrukiem do PDF i ZIP

Ta funkcja umożliwi nanoszenie na skan dokumentu numeru archiwalnego, numeru zwrotnego z programu księgowego czy wartości określonych wymiarów. Na liście firm w „Konfiguracji aplikacji SaldeoSMART” należy wskazać, jakie dane będą nanoszone na skan. Dzięki temu informacje, które dotąd były dostępne tylko po zalogowaniu do SaldeoSMART, będą także możliwe do zobaczenia na pobieranych z aplikacji dokumentach.

Skany z nadrukiem można pobierać z poziomu listy dokumentów zarówno do PDF, jak i do ZIP.

Powiązanie dokumentów między sobą

Funkcja umożliwiająca określanie powiązań między dokumentami pozwala łączyć dokumenty między sobą. Nowa opcja – „Powiąż dokumenty” jest dostępna podczas edycji dokumentu, pod przyciskiem „Akcje” oraz na liście Załączników. Dokumenty do powiązania można wyszukać po dowolnym ciągu znaków. Powiązane dokumenty są widoczne po kliknięciu „Załączniki”, obok załączników dodanych do danego dokumentu.

Mamy nadzieję, że wprowadzone nowości okażą się dla Państwa przydatne.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Aktualizacja Saldeo – polityka płatności dla faktur gotówkowych i raport „Rozrachunki z kontrahentami”
Następny
Aktualizacja Saldeo i SaldeoSMART (listopad 2015) – zmiany w komunikatach, powiązania dokumentów i nowy raport „Rozrachunki z kontrahentami”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *