Nowa lista dokumentów w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Nowy Rok przyniósł Użytkownikom SaldeoSMART długo oczekiwaną nowość, którą zapowiedzieliśmy podczas zeszłorocznej Konferencji dla Klientów. To nowa Lista Dokumentów, czyli odświeżone, zoptymalizowane i znaczniej bardziej ergonomiczne miejsce w programie, z którego korzysta niemal każdy Użytkownik naszego programu.

Do starej wersji listy dokumentów jeszcze przez jakiś czas będzie można powrócić. Umożliwi to dostępny do końca kwietnia 2021 roku przycisk nad sekcją „Wyszukiwanie” – „Przejdź do poprzedniej wersji listy”. Nowa lista dokumentów jest dostępna dla użytkowników Panelu Księgowego.

Aby ułatwić zapoznanie się ze zmianami na nowej Liście Dokumentów, przygotowaliśmy w Centrum Pomocy krótką instrukcję – przewodnik po zmianach. Link do instrukcji znajduje się nad belką „Wyszukiwanie” a pod polem wyboru firmy, po prawej stronie przycisku „+Dodaj dokument”.

 

Można go zobaczyć także tu.

Kluczowe zmiany na Liście Dokumentów

Przed wszystkim należy podkreślić powrót opcji wyświetlania wszystkich dokumentów z bieżącego roku (wiemy, że Państwo na to czekali).

Wśród innych zmian warto wyróżnić także:

  • Stronicowanie, czyli wyświetlanie listy dokumentów na stronach. Każdy Użytkownik może wskazać, ile dokumentów na jednej stronie ma się wyświetlać i przeglądarka będzie ten wybór pamiętać.
  • Wielowybór w filtrach, czyli możliwość zaznaczani kilku opcji w ramach jednego parametru, np. kilka Typów dokumentów.
  • Zaznaczanie dokumentów – podział na strony nie ma wpływu na zaznaczanie dokumentów, można zaznaczyć je na wszystkich stronach lub tylko na jednej. Można także zaznaczyć zakres dokumentów z przyciskiem SHIFT, np. klikamy dokument 5, naciskamy Shift i klikamy w dokument 10, a w efekcie zaznaczone są dokumenty od 5 do 10.
  • Personalizacja listy dokumentów – dokładnie tak! Teraz każdy Użytkownik może wybrać, jakie kolumny chce wiedzieć oraz w jakiej kolejności. Nad listą dokumentów po prawej stronie znajduje się przycisk „Kolumny”. Można zaznaczać/ odznaczać wybrane kolumny oraz przestawiać je wg preferowanej kolejności. Ustawienia kolumn są zapamiętywane przez przeglądarkę, więc jeśli chcemy je zresetować, to należy kliknąć w przycisk „Kolumny” i na końcu listy znajduje się tam opcja „Przywróć domyślne ustawienia”.
  • Sortowanie, które już nie będzie pomiędzy filtrami, tylko w nagłówku tabeli z dokumentami. Należy najechać myszką na wybraną nazwę kolumny i wybrać rodzaj sortowania – strzałką w górę lub w dół.
  • Filtrowanie zostało wydzielone, tak aby na liście mieściło się więcej wierszy z dokumentami. Nad listą znajduje się przycisk „Filtry”, który otwiera nowe okno z dostępnymi filtrami. Docelowo będzie rozwijać filtry tak, aby zastąpiły obecną „Wyszukiwarkę dokumentów”.
  • Wydzielenie funkcji „Duplikaty” – Aby zobaczyć duplikaty wystarczy przesunąć suwak „Duplikaty”. Są one dostępne także w ramach filtrów.
  • Tryb eksportu i Tryb podstawowy –  są to funkcje, z których najczęściej korzysta się w określonym czasie, są to także najbardziej zaawansowane operacje w systemie. Dlatego też, aby ułatwić codzienną prace dostępne są dwa tryby listy, w zależności od potrzeb. Włączenie tej opcji powoduje zmiany na liście z dokumentami i widoczność odpowiednich kolumn.

Wygoda i ergonomia

Przebudowa Listy Dokumentów miała na celu poprawę ergonomii i optymalizację wyświetlania listy. Dzięki wprowadzonym zmianom będzie się ona wyświetlała szybciej. Dodaliśmy tu liczne funkcje, które ułatwią pracę w SaldeoSMART, jak choćby wspomniane wyżej sortowanie w nagłówkach kolumn, ale także zamrożenie nagłówka, czyli widać go nawet jeśli jesteśmy na samym końcu listy. Odświeżyliśmy także grafikę, tak aby lista była czytelna i przejrzysta. Nowa lista dokumentów jest także bardziej responsywna i lepiej dostosowuje się do rozmiaru monitora, na którym pracujemy.

Zamiany poprzedzone były wieloma godzinami analiz zgłoszeń dotyczących zmian na liście a także konsultacjami z Użytkownikami programu SaldeoSMART, którzy pokazywali nam jak wygląda ich codzienna praca z programem na tym właśnie widoku. Jeśli mają Państwo jakieś sugestie do nowej listy dokumentów, prosimy o kontakt pod adresem obsluga@saldeosmart.pl.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
ZUS dla umowy o dzieło – nowe zasady
Następny
Ulga dla młodych 2021: co się zmieni?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *