KSeF – nowe funkcjonalności w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Już nie musisz logować się do platformy rządowej, aby pobrać dokumenty z Krajowego Systemu e-Faktur. Sprawdź, jak już możesz bezproblemowo korzystać z nowego rozwiązania.

Wprowadziliśmy kolejną funkcjonalność związaną z platformą rządową – pobieranie faktur kosztowych i sprzedażowych. Wszystko dzieje się bez zaburzania dotychczasowej pracy w SaldeoSMART – na liście dokumentów. Sprawdź jakie to proste.

Pobierz faktury z KSeF bez logowania

Na liście dokumentów dodaliśmy nowy przycisk „Pobierz z KSeF”. Możesz wybrać pobranie faktur kosztowych, czyli wystawionych przez Twoich kontrahentów, lub sprzedażowych, które zostały wystawione przez firmę/klienta biura i wysłane do KSeF.

Pojawi się okienko, w którym możemy wybrać filtrowanie podstawowe lub zaawansowane, aby wyszukać interesujące nas faktury na platformie KSeF.

Zgodnie z wybranymi filtrami pojawi się lista faktur z KSeF. Jeśli dokument znajduje się już na liście dokumentów, nie będzie możliwości jego ponownego pobrania. Zapewniamy w ten sposób brak duplikatów, czyli pobrania ponownego tej samej faktury.

Jednocześnie, możesz nadać typ dokumentom, aby szybko trafiły na odpowiednią ścieżkę akceptacji w obiegu dokumentów.

Za każdy 1 dokument zostanie pobrany 1 kredyt z Twojego portfela kredytów. Pobrane dokumenty zostaną oznaczone w kolumnie „KSeF”.

UWAGA: pamiętaj o właściwych uprawnieniach podczas generowania tokenu na platformie rządowej. Powinien on obejmować pobierania faktur. W SaldeoSMART skonfiguruj również prawa dostępu do pobierania faktur z KSeF dla wybranych użytkowników. Dodatkowo funkcja pobierania faktur z KSeF wiąże się z prawem do odczytu dokumentu – pamiętaj, że użytkownik musi mieć do tego prawo.

Obraz faktury z XML

Pobrana faktura z KSeF będzie widoczna jak normalny dokument w SaldeoSMART. System odczyta XML i przedstawi fakturę tak jak zazwyczaj. Wszystkie dane zostaną pobrane poprawnie do SaldeoSMART, dlatego głównym zadaniem księgowego będzie analiza merytoryczna i odpowiednie oznaczenie wymiarów.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Product Marketer SaldeoSMART. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, doświadczona managerka z certyfikatem Prince2, która specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i marketingiem produktowym. Na co dzień zajmuje się dopasowaniem produktu do oczekiwań rynku i efektywną komunikacją SaldeoSMART do klientów. Pasjonują ją nowe technologie i aplikacje. Nie stroni od wysiłku fizycznego i dźwigania kilogramów zwłaszcza w martwym ciągu.
Poprzedni
Nowości w SaldeoSMART
Następny
Zanurz się w świecie innowacyjnych rozwiązań SaldeoSMART. Podsumowanie 7 Konferencji Sieci Partnerskiej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *