Aktualizacja – split payment dla przelewów w SaldeoSMART

Aktualizacja – split payment dla przelewów w SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Jednym z głównych tematów lipca jest mechanizm płatności podzielonej (MPP, split payment), więc i u nas nie mogło być inaczej. Generowanie elektronicznych płatności za dokumenty rozbudowaliśmy o opcję split payment dla przelewów w formacie Elixir 0. Ważną zmianą jest także rozbudowa Listy Firm o statystyki, ile firm korzysta z danego Pakietu.

Uruchomione moduły na Liście Firm

Użytkownik Panelu Księgowego zobaczy na Liście Firm statystyki liczbowe włączonych modułów, czyli ile firm ma włączone poszczególne Pakiety SaldeoSMART.

Odczytywanie Dokumentów

Split payment dla przelewów w formacie Eliksir 0

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami w prawie, generowanie elektronicznych płatności zostało rozbudowane o mechanizm zgodny ze split payment (płatność podzielona). Mechanizm podzielonej płatności jest stosowany wyłącznie dla pojedynczych faktur w walucie PLN z niezerowymi stawkami VAT. Przy zbiorczej płatności za faktury użycie split payment dla przelewów jest niemożliwe.

W pierwszym etapie generowania przelewów, użytkownik ma do wyboru opcję „Generuj płatność podzieloną (split payment)” TAK/ NIE. Wybór TAK spowoduje, że kwota netto z faktur będzie przelewana na standardowy rachunek bankowy, a kwota VAT na tzw. Rachunek VAT.

Uwaga! Przelewy w formacie BZ WBK nie obsługują płatności podzielonej.

Więcej na temat mechanizmu płatności podzielonej, czyli split payment dowiecie się z naszego Bloga

Rozwój algorytmów odczytywania

Prace dotyczyły numerów dokumentów, daty wystawienia oraz faktur walutowych.

Zbiorcza zmiana typu transakcji

Funkcja Zmiany zbiorcze dostępna na Liście Dokumentów, została rozbudowana o zbiorczą zmianę typu transakcji. Opcje dostępne do wyboru dla Typu transakcji są zgodne z programem księgowym, który jest przypisany do danej firmy.

Import rozbicia na pozycje z pliku Excel

Na stronie edycji dokumentu w części Podsumowanie dodaliśmy przycisk: Importuj. Jest to funkcjonalność, która umożliwia wczytanie do SaldeoSMART wcześniej opracowanego pliku Excel z rozbiciem faktury na poszczególne kwoty rejestru. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna przy rozbiciu faktur z kart paliwowych.

Obieg Dokumentów

Kopiowanie ustawień wymiarów pomiędzy typami dokumentów

Możliwość kopiowania ustawień dla wymiarów dotyczy typów dokumentów w ramach jednego Obiegu. W formatce ustawiania uprawnień do wymiarów jest dostępne polecenie „Kopiuj ustawienia z typu” – należy wybrać odpowiedni Typ z dostępnej listy i kliknąć przycisk Kopiuj. Ta funkcja jest dostępna wyłącznie po stronie Użytkownika Administracyjnego.

Komunikacja z Klientem

Lista Uwag do faktury

W menu Faktury została dodana dodatkowa zakładka ze zdefiniowanymi Uwagami do faktur. Uwagi dostępne na liście są podpowiadane podczas wystawiania faktur.

Zmiany w integracjach z programami księgowymi

Comarch ERP Optima – rozbudowa pliku eksportu dla Dokumentów Sprzedaży o pole Płatnik

Symfonia – obsługa parametru okres sprawozdawczy. Jest on dostępy w Ustawieniach integracji i będzie przesyłany zgodnie ze wskazaną tam datą.

Zobacz także zmiany, które dodaliśmy w poprzedniej aktualizacji SaldeoSMART

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Nietypowe koszty w firmie – sprawdź, jakie wydatki możesz do nich zaliczyć!
Następny
Współczesny księgowy – jak zmienia się praca w księgowości?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *