Aktualizacja SaldeoSMART – Zbiorcza lista faktur sprzedażowych

Aktualizacja SaldeoSMART – Zbiorcza lista faktur sprzedażowych

Udostępnij:
0
(0)

Wiosenna aktualizacja to przede wszystkim zmiany dotyczące listy faktur oraz wystawiania faktur w Pakiecie Komunikacja z Klientem. Została utworzona zbiorcza lista faktur a także zmieniono mechanizm, który odpowiada za wyświetlanie faktur. Zmiany są związane z optymalizacją wyświetlania listy i pozostałych operacji w tej części oprogramowania. Pozostałe zmiany w treści.

Odczytywanie Dokumentów

Odczytywanie wyciągów bankowych

Nowym bankiem, dla którego ta funkcja jest dostępna jest Idea Bank.

Numer ID dokumentu na detalach

Po wejściu na detale wybranego dokumentu obok nazwy pliku pojawiła się informacja o ID dokumentu. Jest to unikalny numer dokumentu w bazie danych SaldeoSMART. Informacja ta została zaprezentowana, aby umożliwić sprawniejszą obsługę Państwa zgłoszeń przez Biuro Obsługi Klienta, które może poprosić o podanie numeru ID podczas rejestracji zgłoszenia.

Komunikacja z Klientem

Zbiorcza Lista faktur

W menu Faktury jako pierwsza opcja pojawiła się Zbiorcza lista faktur. Jest to lista, na której są widoczne wszystkie wystawione przez firmę faktury (VAT, zaliczki, korekty) w wybranym okresie. Domyślnie lista nie zawiera faktur proform. Jest natomiast możliwość dodania ich do listy poprzez skorzystanie z filtra z Typem faktur.

Zachowana została również funkcjonalność list dla poszczególnych typów faktur, która jest dostępna w pozostałych opcjach menu: Faktury.

Dodatkowo został zmieniony mechanizm wyświetlania listy wystawionych faktur (po stronie klienta oraz księgowego) i związanych z tym funkcji. Z punktu widzenia Użytkowników nic się nie zmieniło. Zmiany były techniczne, wszystkie procesy dotyczące tej części zostały zoptymalizowane pod kątem wyświetlania w przeglądarkach.

Wystawianie korekty do korekty

Funkcja wystawiania faktur korygujących została poszerzona o wystawianie korekt do wystawionej już wcześniej korekty. Umożliwia to wystawianie korekt do faktury w dowolnej ilości.

Faktury w języku angielskim

Teraz PDF z fakturą w EN można pobierać oraz wysyłać także dla faktur zaliczkowych, korygujących oraz proform. Obie funkcje są dostępne z poziomu detali faktury.

Nazwa banku i numeru SWIFT/BIC na fakturach

Dane firmy dotyczące kont bankowych zostały rozbudowane o nawę banku oraz SWIFT/ BIC, które można dla firmy uzupełnić po stronie firmy lub księgowego. Podane informacja można uzupełnić samodzielnie lub pobrać ze specjalnie przygotowanej listy banków (dot. placówek polskich). Po wybraniu danego numeru rachunku bankowego, podczas wystawiania faktury sprzedaży, dane z nazwą banku i numerem SWIFT/BIC zostaną nadrukowane na fakturę.

Zmiany w integracjach z programami księgowymi

Symfonia FK – księgowanie równoległe kwoty VAT

Fakt – rozszerzenie pola Typ o wartość „nie wysyłaj do księgi”, data księgowania oraz obsługa faktur WDT

Zobacz także, co zostało dodane w poprzedniej aktualizacji SaldeoSMART

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
PIT 2018 – sprawdź, jakie zmiany czekają podatników w tym roku!
Następny
Najważniejsze zmiany w SaldeoSMART w I kwartale 2018 r.

Komentarze (1)

  1. Kasia

    Wszystko jest pięknie wytłumaczone. Podoba mi się ten wpis

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *