Aktualizacja 2-10 uprawnienia do bazy kontrahentów

Aktualizacja SaldeoSMART – zaawansowane uprawnienia do bazy kontrahentów

Udostępnij:
0
(0)

Najważniejszą zmianą w nowej aktualizacji jest funkcja, która pozwala na nadawanie Użytkownikom uprawnień do działań w bazie kontrahentów. W związku ze split payment w przelewach wydzieliliśmy także profil Alior Banku dla generowanie elektronicznych przelewów.

Uprawnienia do bazy kontrahentów

W ramach dostępu do Bazy kontrahentów wydzieliliśmy możliwość nadania 3 uprawnień: dodawania, edycji i usuwania kontrahenta. Uprawnienia są nadawane przez Administratora Konta po stronie Księgowości lub Firmy. Opcja jest dostępna w sekcji Prawa dostępu na stronie edycji Użytkownika.

Prawa te są zastosowane obecnie na liście kontrahentów, podczas obróbki dokumentu (na widoku detali dokumentu) oraz w module do wystawiania faktur.

Uwaga! W ramach pozostałych funkcjonalności: dokumentów kasowych, wyciągów bankowych oraz zaliczek, uprawnienia zostaną dodane w kolejnej aktualizacji. W tym momencie zachowana jest dotychczasowa funkcjonalność, która pozwala każdemu użytkownikowi dokonywać z tego poziomu zmian w bazie kontrahentów.

Odczytywanie Dokumentów

Rozwój algorytmów odczytywania

Kontynuowaliśmy prace nad odczytem numerów dokumentów, kwoty netto i VAT oraz terminu płatności faktury.

Oznaczanie nowego rachunku bankowego dla dokumentów

Na widoku detali dokumentu został dodany, obok pola z kontem bankowym, komunikat informujący użytkownika o tym, że wprowadzony rachunek bankowy jest nowy (nie został jeszcze dodany do bazy tego kontrahenta). Dzięki temu można łatwo wychwycić sytuację zmiany nr rachunku na wystawionej fakturze od naszego dostawcy.

Generowanie elektronicznych przelewów dla Alior Bank

W związku z mechanizmem split payment i zmianami po stronie banków, dodaliśmy nowy profil generowania elektronicznych przelewów – Alior Bank, który jest dostępny obok dotychczasowych – Elixir0 oraz BZ WBK. Ustawienia dostępu do generowania poleceń przelewów oraz obsługiwane formaty są dostępne podczas edycji ustawień firmy.

Aktualizacja SaldeoSMART 2.9 – filtrowanie Listy Firm Zobacz także informacje na temat poprzedniej aktualizacji SaldeoSMART – m.in. filtrowanie Listy Firm

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Jak dodawać załączniki do dokumentów?
Następny
PORADNIK: Jak zastrzec nazwę firmy?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *