Aktualizacja SaldeoSMART – prawo do odczytu dokumentów przez klientów biur

Aktualizacja SaldeoSMART – prawo do odczytu dokumentów przez klientów biur

Udostępnij:
0
(0)

W najnowszej aktualizacji SaldeoSMART prezentujemy zupełnie nową funkcję, czyli dostęp do odczytywania dokumentów dla firm. W ten sposób można rozwinąć obieg dokumentów między księgowością i firmą, a także przyspieszyć pracę z danymi z dokumentów. Prawo do odczytu dokumentów przez klientów biur rachunkowych jest włączane przez Administratora Konta po stronie księgowości i może być limitowane.

Odczytywanie Dokumentów i Obieg Dokumentów

Prawo do odczytu dokumentów przez klientów biur

Udostępniliśmy funkcję włączenia firmie prawa do odczytu dokumentów – faktur oraz wyciągów bankowych. W ten sposób konfiguracja Obiegu Dokumentów stała się bardziej elastyczna – firmy, które w nim uczestniczą także będą mogły uruchamiać odczyt dodanych dokumentów. Taka zmiana pozwala znacząco przyspieszyć pracę z dokumentami – gdy odczyt jest uruchamiany na etapie dodawania dokumentu przez pracownika firmy, księgowość w chwili otrzymania tego dokumentu w systemie, pracuje już z gotowymi danymi.

Prawo odczytu dokumentów może włączyć Administrator Konta po stronie Księgowości w Ustawieniach Firmy – nowa opcja „Odczytywanie Dokumentów”. Aby firma mogła skorzystać z tej funkcji musi posiadać także dostęp do Archiwum Dokumentów i/ lub Wyciągów bankowych. Po zaznaczeniu tej opcji pojawią się ustawienia dotyczące limitu kredytów lub nielimitowane. Kredyty pobierane do odczytu przez klienta pochodzą z puli kredytów biura rachunkowego. Brak limitu oznacza, że firma może korzystać z całej puli kredytów, jaką ma biuro rachunkowe, aż do jej wyczerpania. Włączenie opcji „Odczytywanie Dokumentów” oznacza, że dostęp do tej funkcji ma wyłącznie Administrator Konta po stronie firmy. Zużycie kredytów przez Firmę i jej Użytkowników jest uwzględnione w statystykach zużycia kredytów.

  • Nadawanie prawa do odczytu dokumentów przez innych Użytkowników firmy

Gdy Administrator Konta po stronie Księgowości włączy firmie opcję „Odczytywanie Dokumentów”, to Administrator Konta po stronie firmy może włączyć ją także pozostałym Użytkownikom. Funkcja ta jest dostępna w Ustawieniach Użytkownika, sekcja Dostęp do modułów – „Odczytywanie Dokumentów”.

  • Jak firma może odczytywać dokumenty?

Odczytywanie dokumentów jest dostępne z poziomu Listy Dokumentów (dla faktur) lub Listy wyciągów bankowych (dla wyciągów). Można je odczytywać pojedynczo – przycisk „Odczytaj” na liście przy wybranej pozycji lub zbiorczo – po zaznaczeniu pozycji na liście i wyborze „Odczytaj wybrane” nad listą. W sytuacji, gdy liczba stron dokumentów przekazanych przez firmę do odczytania jest większa niż jej dostępny limit, wyświetli się komunikat, że liczba stron w wybranych dokumentach przekracza przydzielony przez księgowego limit miesięczny i dokument/-y nie zostały odczytane.

Integracje z programami księgowymi

  • Sage Symfonia – dodanie odliczenia 75% VAT dla samochodów (nowe pole w słowniku kategorii Odliczenie kosztu)
  • Reset R2Księga i R2KH – dodanie odliczenia 75% VAT dla samochodów w ramach kategorii (nowe pola Typ oraz Odliczenie kosztu)
  • Raks SQL – dodanie kont dla VAT Należnego i Naliczonego w ustawieniach integracji
Aktualizacja SaldeoSMART – uprawnienia i powiadomienia w e-teczkach oraz przenoszenie danych ze skanów Sprawdź także podsumowanie zmian w poprzedniej aktualizacji SaldeoSMART

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Podsumowanie aktualizacji w Panelu Firmy z pierwszego kwartału 2019 r.
Następny
3 nowoczesne koncepcje zarządzania przedsiębiorstwem

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *