Aktualizacja SaldeoSMART – nadawanie kategorii fakturom sprzedażowym i eksport do Optimy

Aktualizacja SaldeoSMART – nadawanie kategorii fakturom sprzedażowym i eksport do Optimy

Udostępnij:
0
(0)

W najnowszej aktualizacji uruchomiliśmy funkcję kategoryzowania i wymiarowania faktur sprzedażowych wystawianych w SaldeoSMART. Nadawanie kategorii i wymiarów umożliwi eksport kompletnie opisanych dokumentów do programów księgowych, w pierwszym etapie eksport dotyczy Comarch ERP Optima. Wśród nowości znajdują się także zbiorcze zatwierdzanie transakcji oraz eksport dokumentów z poziomu widoku Detali dokumentu.

Komunikacja z Klientem

Nadawanie kategorii dla faktur sprzedażowych

Nadawanie kategorii fakturom sprzedażowym jest możliwe na widoku detali faktury – formatka znajduje się na samym dole, pod informacjami dotyczącymi faktury. Mechanizm działa analogicznie jak nadawanie kategorii dokumentom kosztowym. Parametry integracji zostały rozdzielone na parametry integracji dotyczące sprzedaży oraz dotyczące kosztów. Jeśli któreś z parametrów są wspólne, to uzupełnienie ich w jednej z zakładek, np. dla kosztów, spowoduje, że będą automatycznie uzupełnione także dla sprzedaży.

Uwaga! W tym momencie eksport faktur sprzedażowych z kategoriami działa tylko dla programu Comarch ERP Optima, więc uzupełnienie Parametrów integracji sprzedaży dla pozostałych programów księgowych nie będzie miało wpływu na eksport faktur sprzedażowych do tych programów.

Aby ułatwić obsługę kategoryzowania faktur formatka może być zablokowana lub odblokowana. Jeśli jest odblokowana to znaczy, że zawsze będzie w dolnej części ekranu, bez względu na to jak będziemy przewijać stronę z fakturą. Zablokowanie powoduje, że formatka znajduje się na końcu ekranu i aby ją zobaczyć należy przewinąć go na dół strony.

Nadawanie kategorii to po prostu wybór kategorii w polu Kategoria w pierwszej linii. Baza kategorii jest wspólna dla faktur sprzedażowych i dokumentów kosztowych. Faktury mogą być kategoryzowane wg pozycji towarowych lub rejestru VAT – należy to wcześniej ustawić w edycji firmy. W polu „Kategoria” należy wybrać odpowiednią kategorię, ewentualnie podzielić dokument na kilka kategorii – służy do tego znak % po prawej stronie linii. Jeśli Użytkownik korzysta także z Pakietu Odczytywanie Dokumentów, może dodatkowo nadawać wymiary dla pozycji faktur sprzedażowych – działa to analogicznie jak przy fakturach kosztowych.

Skategoryzowane dokumenty można eksportować do programu Comarch ERP Optima, kolejne integracje będą uruchamiane w dalszej kolejności.

Kategoryzacja i wymiarowanie faktur Przeczytaj artykuł na temat działania funkcji kategoryzacja i wymiarowanie faktur sprzedażowych w SaldeoSMART

Import faktur sprzedażowych z Excel

Na Liście faktur sprzedażowych jest dostępna funkcja, która umożliwia zaimportowanie wielu faktur z pliku Excel – „Importuj faktury” po prawej stronie nad Listą faktur. Aby zaimportować faktury należy pobrać najpierw wzór pliku Excel, wypełnić go, a następnie dodać do programu.

Odczytywanie Dokumentów

Rozwój algorytmów odczytywania danych

Prace dotyczyły m.in. faktur w języku angielskim (kwoty oraz daty) oraz numerów dla faktur w języku polskim.

Odczytywanie wyciągów bankowych

Funkcja jest dostępna także dla wyciągów bankowych z Nest Banku.

Zbiorcze zatwierdzanie transakcji

Do zmian zbiorczych w części dotyczącej odczytywania wyciągów bankowych dodaliśmy funkcję zbiorczego zatwierdzania transakcji. Opcja jest dostępna na Liście transakcji Zmień wybrane – Zatwierdź transakcje.

Eksport dokumentu z poziomu widoku Detali dokumentu

Na stronie edycji dokumentu, pod przyciskiem Akcje została dodana funkcja Eksportu dokumentu do programu księgowego. Eksport dotyczy wyłącznie pojedynczego dokumentu, tego, z widoku którego jest robiony eksport.

Uprawnienia Użytkowników

Zmiany zbiorcze na Liście Użytkowników rozbudowaliśmy o uprawnienia do działań w Bazie kontrahentów podczas przydzielania modułów.

Zmiany w integracjach z programami księgowymi

Comarch ERP Optima – import faktur sprzedażowych wystawianych w SaldeoSMART z nadanymi kategoriami oraz wymiarami

Aktualizacja SaldeoSMART - optymalizacja listy dokumentów Zobacz informacje na temat poprzedniej aktualizacji SaldeoSMART – faktury w języku niemieckim i optymalizacja działania Listy dokumentów

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
JPK_VDEK – sprawdź, czy wiesz wszystko o nowej ustawie!
Następny
Kategoryzacja i wymiarowanie faktur sprzedażowych w SaldeoSMART

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *