Aktualizacja SaldeoSMART – lista jednostek miary i poprawa algorytmów

Aktualizacja SaldeoSMART – lista jednostek miary i poprawa algorytmów

Udostępnij:
0
(0)

Najnowsza aktualizacja wprowadza duże zmiany w zakresie listy jednostek, która używana jest podczas wystawiania faktur i opisu pozycji towarowych dla dokumentów. Wśród nowych funkcjonalności znajduje się również kontynuacja uprawnień w Bazie kontrahentów oraz poprawy algorytmów odczytywania.

Uprawnienia Użytkowników

Baza kontrahentów

W ramach dostępu do Bazy kontrahentów wydzieliliśmy możliwość nadania 3 uprawnień: dodawania, edycji i usuwania kontrahenta. Uprawnienia są nadawane przez Administratora Konta po stronie Księgowości lub Firmy. Opcja jest dostępna w sekcji Prawa dostępu na stronie edycji Użytkownika.

W poprzedniej aktualizacji uprawnienia zostały uwzględnione na liście kontrahentów oraz na detalach dokumentu. Obecnie zostały one również dodane w innych częściach systemu, czyli na detalach transakcji z wyciągów bankowych, w module Kasa, Zaliczki pracownicze oraz podczas synchronizacji bazy kontrahentów przez SaldeoPULPIT i API. Uprawnienia w Bazie kontrahentów dotyczą także dodawania nowego konta bankowego dla kontrahenta.

Odczytywanie Dokumentów

Lista jednostek miary

W ramach zakładki Towary w menu głównym wydzieliliśmy listę jednostek miary, która ma zastosowanie dla pozycji towarowych oraz wystawianych faktur sprzedażowych w pakiecie Komunikacja z klientem. W ramach Listy jednostek można dodawać oraz usuwać jednostki. Usunięcie jednostki nie spowoduje usunięcia jej z faktur sprzedażowych lub pozycji towarowych w dokumentach, dla których była wcześniej zastosowana.

Obecnie dla wszystkich użytkowników lista została zasilona jednostkami, które dotychczas zostały wykorzystane na fakturach lub dokumentach danej firmy.

Rozwój algorytmów odczytywania i podziału dokumentów

Zostały zmodyfikowane mechanizmy wykrywania białych stron, celem lepszego podziału pliku faktur na podstawie mechanizmu „białych kartek”.

Ulepszony został również proces podziału automatycznego – zarówno dla jednostronnie i dwustronnie skanowanych dokumentów.

Prace dotyczyły również poprawy algorytmów odczytywania z nastawieniem na daty oraz daty na fakturach w języku niemieckim.

Nowe kraje w Bazie kontrahentów

Została rozbudowana lista krajów, która wykorzystywana jest podczas tworzenia nowego kontrahenta. Lista zawiera obecnie wszystkie kraje świata.

Optymalizacja pobierania plików PDF i ZIP dla dokumentów

Aby usprawnić pobieranie plików PDF oraz ZIP dodaliśmy limity wielkości. Dla plików PDF to 500 MB a dla ZIP – 1 GB. Dzięki temu pliki będą generowały się szybciej.

Zmiany w integracjach z programami księgowymi

  • Buchalter – ustawianie domyślnej ilości w dokumentach sprzedaży na 1
  • Comarch ERP Optima – import słownika towarów z pliku XML
  • Comarch Optima Handel – uwzględnienie daty wpływu w eksportowanym pliku
  • enova xml (dodatek do integracji) – ustawienia integracji dla faktur sprzedażowych wystawianych w SaldeoSMART
Zobacz informacje dotyczące poprzedniej aktualizacji, w której dodaliśmy zaawansowane uprawnienia w Bazie kontrahentów

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Światowy Dzień Drzewa – czy Twój biznes przyczynia się do ochrony lasów?
Następny
Nie tylko Excel! Oprogramowanie pomocne firmie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *