Aktualizacja SaldeoSMART

Aktualizacja SaldeoSMART – Kod Urzędu w pliku JPK_FA oraz eksport pozycji towarowych do Comarch Optima

Udostępnij:
0
(0)

W tej aktualizacji SaldeoSMART wprowadziliśmy znaczącą zmianę dotyczącą integracji z Comarch ERP Optima. Dodaliśmy możliwość eksportu pozycji towarowych, które odczytuje SaldeoSMART, do Optimy (konieczny jest dostęp do odczytywania pozycji towarowych). Ważna zmiana dotyczy także Pakietu Komunikacja z Klientem i generowanego nim pliku JPK_FA, który rozwinęliśmy o Kod Urzędu Skarbowego.

Odczytywanie Dokumentów

Eksport pozycji towarowych do podsystemu Comarch Optima Handel

Dla firm, które korzystają z odczytywania pozycji towarowych i pracują na programie księgowym Comarch ERP Optima uruchomiono eksport pozycji towarowych. Aby funkcja działała poprawnie i nowe towary były zakładane w programie księgowym właściwie, należy uzgodnić pozycje towarowe na fakturze z towarami w bazie SaldeoSMART. W ten sposób nie będą tworzone duplikaty (system uczy się tych dopasowań). Eksport pozycji towarowych jest możliwy do podsystemu Handel Comarch Optimy przez plik XML generowany z poziomu SaldeoSMART. Szczegóły znajdują się w instrukcji dostępnej w programie obok przycisku eksportu.

W następnych etapach rozbudowy tej funkcji, pozycje towarowe faktur będę rozwijane o kolejne integracje z programami księgowymi.

Nowe algorytmy odczytywania dokumentów

W tej aktualizacji rozwinęliśmy również algorytmy odczytywania dokumentów. Prace dotyczyły głównie faktur zagranicznych w zakresie kwot na dokumentach oraz dat.

Komunikacja z Klientem

Kod Urzędu w pliku JPK_FA

W Ustawieniach Firmy pojawiła się opcja wprowadzenia informacji na temat Urzędu Skarbowego. Po wyborze odpowiedniego Urzędu z listy (istnieje także możliwość wprowadzenia Urzędu ręcznie), automatycznie zostaje uzupełnione pole z Kodem Urzędu.

Kod Urzędu jest pobierany do pliku JPK_FA. Zachęcamy do uzupełnienia tych informacji w Ustawieniach Firmy. Przypominamy, że już wkrótce, na żądanie organów skarbowych firmy będą zobligowane do przesyłania tych plików do weryfikacji. SaldeoSMART już od 4 miesięcy pozwala przedsiębiorcom na pobieranie JPK_FA.

Dowiedz się więcej na temat aktualizacji, w której wprowadziliśmy pobieranie faktur sprzedażowych wystawionych w SaldeoSMART do JPK_FA

Rozbudowa filtrów na liście faktur

Mechanizm filtrowania listy faktur sprzedażowych został rozbudowany i obecnie daje szersze możliwości wyszukiwania faktur, np. o informacje dotyczące form płatności. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi parametrami wyszukiwania na Liście Faktur.

Filtry można ukryć lub odkryć klikając Szukanie zaawansowane nad Listą.

Zmiany w integracjach z programami księgowymi

Comarch ERP Optima – uzupełnienie plików XML o dane dotyczące kontrahentów w rejestrach sprzedaży i zakupu, które wcześniej nie były przenoszone (przedrostek dotyczący kraju)

WF-KaPeR – zmiana typu dokumentu sprzedaży krajowej w walucie

Aktualizacja Poprzednia aktualizacja SaldeoSMART – w niej m.in. zbiorcza lista faktur sprzedażowych

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Cechy przedsiębiorcy – co skrywa umysł lidera?
Następny
E-mail marketing a RODO – sprawdź, czy wiesz już wszystko!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *