Aktualizacja SaldeoSMART 2.16 - E-teczki pracownicze w module Kadry

Aktualizacja SaldeoSMART – E-teczki pracownicze w module Kadry

Udostępnij:
0
(0)

Główną zmianą najnowszej aktualizacji SaldeoSMART jest dostosowanie modułu Kadry do obowiązującej od 1 stycznia 2019 ustawy, która umożliwia prowadzenie akt pracowniczych w formie elektronicznej. W ten sposób Użytkownicy Pakietu Komunikacja z Klientem mogą zgodnie z wymogami prowadzić elektroniczne archiwum dokumentów kadrowych, czyli e-teczki pracownicze. Warto także wspomnieć o poszerzeniu funkcji automatycznego pobierania kursów walut o waluty z Tabeli B NBP.

Komunikacja z Klientem

E-teczki pracownicze – dostosowanie archiwum dokumentów kadrowych do nowych regulacji

Moduł Kadry dostosowaliśmy do nowych zmian, które obowiązują do 1 stycznia 2019. Zmienił się dotychczasowy podział na Teczki A, B i C – obecnie będą dostępne Teczki A, B, C i D. Dodaliśmy Teczkę D (kary porządkowe), która po aktualizacji nie zawiera żadnych dokumentów.

Lista pracowników rozbudowana o akronim

Na Liście pracowników utworzyliśmy nowe pole – akronim, który służy do jednoznacznej identyfikacji pracownika. Dla obecnie utworzonych pracowników akronimy zostały utworzone automatycznie jako inicjały (np. Jan Kowalski – akronim JK). W przypadku wielu pracowników o tych samych inicjałach, do liter dodane są kolejne cyfry. Akronim można edytować. Jest także uwzględniony podczas importu pracowników z Excel.

Numeracja dokumentów kadrowych

Dokumenty znajdujące się w Teczkach zostały automatycznie ponumerowane według wzorca [akronim pracownika]/[część teczki]/[kolejny numer]. Kolejny numer nadawany został zgodnie z datą dodania dokumentu do systemu. Kolejny numer dokumentu w Teczkach można jednak samodzielnie edytować, czyli jeśli dodajemy dokument, który powinien mieć numer niższy niż ostatni dokument w Teczce, to możemy zmienić numer tego dokumentu, a kolejne dokumenty będą miały numerację zmienioną automatycznie, zgodnie z decyzją Użytkownika (możliwość renumeracji). Podobnie w przypadku usuwania dokumentu – można będzie pozostałe dokumenty przenumerować lub pozostawić numer wolny.

Podgląd dokumentów kadrowych

Zmieniła się także formatka podglądu dokumentów kadrowych. Skan dokumentu znajduje się po prawej stronie z pola z informacjami o dokumencie po lewej stronie ekranu – podobnie jak w archiwum dokumentów kosztowych.

Rodzaje dokumentów w teczkach

Nowością są Rodzaje dokumentów. Rodzaj dokumentu to np. umowa, CV, dyplom itp. Lista rodzajów jest tworzona indywidualnie przez Użytkowników po stronie Panelu Księgowego. Każdy rodzaj musi być przypisany do danej Teczki w archiwum. Rodzaj musi być unikalny w ramach danej części teczki. Lista Rodzaje dokumentów jest dostępna w Menu głównym – zakładka Kadry.

e-teczki pracownicze w SaldeoSMART Przeczytaj dedykowany wpis o zmianach w module Kadry i dokumentach kadrowych

Odczytywanie Dokumentów

Odczytywanie wyciągów bankowych

Funkcja jest dostępna dla wyciągów bankowych z Citi Handlowy.

Pobieranie kursów walut z Tabeli B NBP

Pobieranie kursów walut poszerzyliśmy o waluty występujące w Tabeli B Narodowego Banku Polskiego, czyli m.in. dinar serbski, peso kolumbijskie czy rial katarski.

Limit wyszukiwania dokumentów przez SaldeoPULPIT

Zwiększyliśmy limit wyszukiwanych plików z 10 na 30 najnowszych dokumentów z danym numerem faktury.

Zmiany w integracjach z programami księgowymi

  • Bilans JR – nowa forma płatności – przelew podzielony
  • Comarch ERP Optima – informacja o płatności typu split payment za faktur
  • Raks SQL – rozbudowa kategorii o możliwość ustawienia konta przeciwstawnego dla księgowania równoległego
Przeczytaj o nowościach z poprzedniej aktualizacji – nadawanie kategorii fakturom sprzedażowym i eksport do Optimy

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Podsumowanie aktualizacji dla firm w czwartym kwartale 2018
Następny
E-teczki pracownicze – archiwum dokumentów kadrowych zgodne z nowymi regulacjami (cz. 1)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *