Aktualizacja SaldeoSMART – czwarta wersja językowa SaldeoSMART

Aktualizacja SaldeoSMART – 4 wersje językowe SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Nowa aktualizacji SaldeoSMART, a w niej kolejna wersja językowa programu – szczegóły poniżej. Prace dotyczyły także poszczególnych Pakietów, w tym szczególnie Komunikacji z Klientem w zakresie obsługi faktur sprzedażowych oraz Obiegu Dokumentów, w którym rozbudowaliśmy prawa przy tworzeniu wymiarów.

Kolejna wersja językowa SaldeoSMART

SaldeoSMART od tej wersji jest już dostępne w 4 wersjach językowych. Do wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej dołączył język koreański. Przypomnimy, że opcja zmiany języka interfejsu jest możliwa w ustawieniach Użytkownika.

SaldeoSMART w angielskiej wersji językowej jest dostępne już od dwóch lat, czyli od maja 2016 roku

Odczytywanie Dokumentów

Rozwój algorytmów odczytywania

Prace dotyczyły dat ze szczególnym uwzględnieniem daty sprzedaży i wystawienia.

Blokowanie odczytywania dokumentów pochodzących z konwertera

Dotychczas dokumenty tworzone poprzez mechanizm konwertera można było ponownie wysłać do odczytywania. Ze względu na to, że dokumenty skonwertowane posiadają poprawne dane i ich ponowny odczyt nie jest potrzebny, został wprowadzony mechanizm blokady odczytu takich dokumentów. Służy to wyeliminowaniu błędów użytkowników skutkujących niepotrzebnym pobraniem kredytów.

Obieg Dokumentów

Raport z ilości dokumentów przypiętych do Użytkownika

Raport oraz tworzony na jego podstawie plik Excel został rozbudowany o datę dostawy i wpływu, wartość brutto oraz rejestr.

Uproszczony mechanizm ustawiania praw dostępu do nowych wymiarów

Podczas dodawania nowego wymiaru dostaliśmy drugi krok, w którym można ustawić domyślną wartość uprawnienia (Niewidoczne, Podgląd, Opcjonalne, Wymagane) do tego wymiaru dla wszystkich typów dokumentów używanych w firmie.

Komunikacja z Klientem

Zmiany w odczytywaniu ZUS DRA poprzez analizator

Został rozbudowany mechanizm odczytywania deklaracji ZUS DRA w celu poprawnego uzupełnienia rozliczenia księgowego. Dotychczas rodzaj składki (firmowa czy wspólnika) zależała od podmiotu, na który została wystawiona deklaracja (nazwa firmy lub imię i nazwisko wspólnika). Obecnie mechanizm analizuje również NIP na deklaracji oraz termin płatności składek.

Filtrowanie Listy Pracowników

Lista pracowników w module Kadry została rozbudowana o wyszukiwarkę po statusie pracownika, czyli: aktywny, nieaktywny lub dowolny. Dodatkowo przy wejściu na Listę pracowników system domyślnie pokazuje pracowników aktywnych.

Lista niezapłaconych faktur na stronie głównej

Zbiorcza lista niezapłaconych faktur sprzedażowych na stronie głównej została rozdzielona na dwie – faktury VAT i korekty razem oraz osobno faktury proformy. Celem tego podziału jest wydzielenie proform, które nie stanowią dokumentu księgowego i od których nie odprowadza się podatku ani VAT.

Ustawianie domyślnego typu faktury

W ustawieniach firmy można zaznaczyć, jaki typ faktur jest domyślny. Do tej pory była tam opcja faktury VAT marża i metody kasowej, teraz także w tym miejscu można wskazać fakturę dla nievatowca. Zaznaczenie określonej opcji powoduje, że dany typ faktury jest automatycznie ustawiany podczas wyboru funkcji Wystaw fakturę.

Panel Pracownika – Zaliczki pracownicze

Nowa forma płatności

Do form płatności dostępnych na etapie wprowadzania nowego wydatku, dodaliśmy opcję płatność środkami własnymi pracownika. Ta forma płatności pozwala obsłużyć sytuację, w której zaliczka otrzymana przez pracownika nie pozwala na pokrycie całości kosztu i pracownik „zakłada” ze swoich środków.

Zmiany w integracjach z programami księgowymi

Raks SQL – dodanie formy płatności „karta podarunkowa” przy wystawianiu faktur sprzedaży w Komunikacji z Klientem.

Aktualizacja SaldeoSMART – dalsza rozbudowa Listy Pracowników Zobacz także jakie zmiany dodaliśmy w poprzedniej aktualizacji SaldeoSMART

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Pobieranie faktur sprzedażowych do pliku JPK_FA
Następny
5 zmian, które wejdą w życie 1 lipca 2018 roku

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *