Aktualizacja Saldeo i SaldeoSMART (listopad 2015) – zmiany w komunikatach, powiązania dokumentów i nowy raport „Rozrachunki z kontrahentami”

Udostępnij:
0
(0)

W listopadowej aktualizacji Saldeo i SaldeoSMART pojawiło się wiele nowości. Dla Saldeo maile z aktywnością klientów zostały rozszerzone o informację dotyczące faktur, które mają datę dostawy z innego miesiąca. W SaldeoSMART dodano funkcjonalności, które poszerzają możliwości archiwum dokumentów. Dostępna jest opcja pobierania z SaldeoSMART skanów z nadrukiem (np. numerem zwrotnym z programu księgowego) oraz funkcja wiązania dokumentów między sobą. Zapraszamy do zapoznania się z kompletem zmian.

Dla biur rachunkowych z Saldeo (Komunikacja z Klientem)

1. Informacja w mailu o fakturach z datą dostawy z innego miesiąca

Raport o zmianach dokonanych dnia poprzedniego przez klienta został poszerzony o informację, że klient wystawił faktury z datą dostawy z innego miesiąca niż wynika to z daty wystawienia dokumentu.

Dla księgowych pracujących z SaldeoSMART

1. Pobieranie dokumentów z nadrukiem do PDF i ZIP

Ta funkcja umożliwi nanoszenie na skan dokumentu numeru zwrotnego z programu księgowego, lub wartości określonych wymiarów. Na liście firm w „Konfiguracji aplikacji SaldeoSMART” należy wskazać, jakie dane będą nanoszone na skan. Dzięki temu informacje, które dotąd były dostępne tylko po zalogowaniu do SaldeoSMART, będą także możliwe do zobaczenia na pobieranych z aplikacji dokumentach.

Skany z nadrukiem można pobierać zarówno do PDF, jak i do ZIP z poziomu listy dokumentów.

2. Powiązanie dokumentów między sobą

Funkcja umożliwiająca określanie powiązań między dokumentami pozwala łączyć dokumenty między sobą. Nowa opcja – „Powiąż dokumenty” jest dostępna podczas edycji dokumentu w zakładce „Akcje” oraz na liście Załączników. Dokumenty do powiązania można wyszukać po dowolnym ciągu znaków. Powiązane dokumenty są widoczne po kliknięciu „Załączniki”, obok załączników dodanych do danego dokumentu.

3. Raport „Rozrachunki z kontrahentami”

Z myślą o ułatwieniu analizy stanu rozrachunków z kontrahentami powstał w SaldeoSMART nowy raport. Znajdują się z nim informacje o sumie należności i zobowiązań brutto a także o sumie należności i zobowiązań przeterminowanych, uporządkowane wg kontrahentów. Jest dostępny w zakładce „Raporty” widocznej w menu głównym. Po zadaniu określonego przedziału czasu wyświetlana jest tabela z odpowiednimi informacjami.

Ten raport odpowiada na pytania, które bardzo często zadają sobie przedsiębiorcy i często zwracają się z nimi do swoich księgowych:

  • U którego kontrahenta jest najwięcej opóźnionych płatności?
  • Jaka jest struktura wiekowa moich należności – czy są płacone w terminie czy przeterminowane?
  • Kto najdłużej nie płaci?
  • Jaki jest bilans płatności – czy więcej mam dostać czy więcej mam jeszcze do zapłaty?

Raport generowany w SaldeoSMART ma pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na te pytania i wspierać firmy w analizowaniu danych na temat prowadzonej działalności.

4. Lista zduplikowanych kontrahentów

Funkcja jest dostępna dla konta administracyjnego SaldeoSMART. Na liście kontrahentów, po lewej stronie tabeli jest przycisk „Pobierz duplikaty”, który umożliwia wygenerowanie zestawienia kontrahentów, którzy na liście występują więcej niż jeden raz. Takie zestawienie pomaga w kontroli, czy w bazie nie pojawiają się zduplikowani kontrahenci.

5. Nowości w integracjach z programami księgowymi

Tax-Pro (Puzzle) – integracja została poszerzona o import faktur o.o. (odwrotne obciążenie), walutowych oraz WNT.

Mamy nadzieję, że wprowadzone nowości będą dla Państwa przydatne.

Zachęcamy również do zapoznania się z listą aktualizacji dla klientów biur dostępną <tutaj>.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Aktualizacja Obiegu dokumentów SaldeoSMART (listopad 2015) – nowe typy dokumentów
Następny
Najczęstsze błędy w rachunkowości firmy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *