Aktualizacja SaldeoSMART 2.48 – kody grup towarowych dla faktur sprzedażowych i dokumentów

Aktualizacja – kody grup towarowych dla faktur sprzedażowych i dokumentów

Udostępnij:
0
(0)

Główną zmianą tej i poprzedniej aktualizacji było dodanie kodów grup towarowych, znanych także pod skrótem GTU. W wersji 2.47, którą udostępniliśmy w połowie września, dodaliśmy opcję wskazywania GTU na fakturach sprzedażowych wraz z eksportem do kilku programów księgowych. W najnowszej wersji 2.48 kody grup towarowych będą możliwe do wskazania dla dokumentów, a także dla towarów na Liście towarów.

Komunikacja z Klientem

Kody grup towarowych dla faktur sprzedażowych

W połowie września uruchomiliśmy wersję z kodami grup towarowych na fakturach sprzedażowych wystawianych w SaldeoSMART. Pole na wskazanie GTU jest dostępne na etapie dodawania, edycji oraz na detalach faktury nad sekcją „Nagłówek faktury”. Jest to rozwijana lista kodów, spośród których należy wybrać jeden lub kilka właściwych.

GTU na Liście towarów

W najnowszej aktualizacji ułatwiliśmy oznaczanie grup towarowych na fakturach. GTU można przypisać do towarów, widocznych na Liście Towarów. Na ekranie dodawania/ edycji towaru jest widoczne nowe pole „Grupa towarowa”. Jest to pole wielowyboru – analogiczne jak grupa towarowa na fakturze sprzedażowej.

Jeśli uzupełnimy „Grupę towarową” dla towaru i wybierzemy go podczas wystawiania nowej faktury przez www, automatycznie wypełni się na niej pole „Grupa towarowa” – zgodnie z tym, co było wskazane dla wybranych towarów. Oczywiście, pozostaje możliwość edycji, więc jeśli zauważymy, że jakaś wartość była wskazana niepoprawnie, to możemy ją zmienić. GTU nie będą uzupełniane podczas wystawiania faktur w aplikacji mobilnej.

Przygotowanie oznaczeń już na bazie towarów spowoduje zmniejszenie pomyłek przy oznaczaniu koniecznych danych na fakturach, a w konsekwencji przekazywania ich do programu księgowego. Jest też wygodniejsze, zwłaszcza, jeśli firma wystawia faktury z powtarzającymi się towarami.

Obejrzyj krótką instrukcję, jak ustawić GTU w SaldeoSMART.

Nowe kolumny w pliku Excel

Faktury z Listy faktur można pobierać do pliku Excel (przycisk „Pobierz” nad listą). Rozbudowaliśmy go o cztery nowe kolumny, które będą widoczne za kolumną „Opis”. Jest to „Podstawa zastosowania stawki ZW”, w której będzie widoczna podstawa zastosowania stawki ZW zgodnie z tym, co zaznaczono podczas wystawiania faktury. Dodatkowo w Excelu znajdą się także pola: Data dopuszczenia, Przebieg pojazdu, Liczba rbh. Te pola będą wypełnione, gdy na fakturze zostanie wybrana „Wewnątrzwspólnotowa dostawa pojazdu” lub „Wewnątrzwspólnotowa dostawa dla jednostki pływającej i statku powietrznego”.

Do pliku Excel z fakturami dołożyliśmy tez kolumnę grupy towarowe i tam przenosimy, to co jest ustawione na fakturze.

Odczytywanie Dokumentów

Kody grup towarowych dla dokumentów

W wersji 2.48 dodaliśmy także możliwość wskazywania grup towarowych do dokumentów. W tym celu należy utworzyć odpowiedni wymiar predefiniowany. Należy wejść w zakładkę Parametry -> Wymiary i kliknąć +Dodaj. Otworzy się wtedy okno dodawania nowego wymiaru. W polu „Dodatkowy KOD” należy wybrać z listy Oznaczenia JPK (JPK_CODES), nazwa i opis wymiaru uzupełnią się wtedy automatycznie.

Po utworzeniu wymiaru, można wybierać dla niego wartości w trakcie pracy z dokumentem. Na widoku edycji dokumentu, w sekcji Wymiary będzie widoczne pole, w którym z rozwijanej listy można wybrać jeden lub kilka właściwych kodów.

Aktualizacja kursu waluty podczas zmian zbiorczych

Jeśli na dokumencie ustawiony jest własny kurs waluty, to podczas zbiorczych zmian na dokumentach użytkownik ma możliwość wskazania, czy ten kurs ma pozostać bez zmian, czy będzie automatycznie przeliczony.

Przenoszenie wyciągu do innego miesiąca/roku

Jeśli Użytkownik doda wyciąg bankowy do niewłaściwego miesiąca, ma możliwość przeniesienia go do właściwego okresu. Funkcja jest dostępna na widoku edycji wyciągu jako jednak z opcji pod przyciskiem Akcje (nad podglądem) -> Przenieś. Funkcja jest dostępna w Panelu Księgowego.

Integracje z programami księgowymi

  • Przekazanie kodów grup towarowych ustawionych na fakturach wystawianych w SaldeoSMART do programów: Comarch Optima, Sage Symfonia FK, Sage Symfonia MK, Insert GT, Reset R2 FK, Reset R2 Księga, Wapro Fakir, RaksSQL.
  • Uwzględniony znacznik MPP dla dokumentów i faktur sprzedażowych wystawianych w SaldeoSMART dla programów: KPR „bc”, RaksSQL, Wapro Fakir, TaxPRO
  • StreamSoft ALA – odliczenie kosztu 75% dla pojazdów
  • Comarch Optima – obsługa IMP, MPP, MK dla faktur kosztowych, T/M
  • LSI Software – nowa integracja

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Dobrostan pracowników, czyli wellbeing
Następny
Kody GTU: czym są i jak je poprawnie odczytywać?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *