Aktualizacja 2.34 – Biała lista oraz mechanizm podzielonej płatności na fakturach

Aktualizacja – Biała lista w Panelu Firmy oraz mechanizm podzielonej płatności na fakturach

Udostępnij:
0
(0)

W najnowszej aktualizacji kontynuowaliśmy temat weryfikacji kontrahentów – Biała Lista jest obecnie dostępna także po stronie Użytkowników Panelu Firmy. Wśród nowości są także tematy związane z obsługą split payment (mechanizm podzielonej płatności) oraz dalsza rozbudowa funkcji w Pakiecie Zarządzanie Biurem.

Odczytywanie Dokumentów

Biała lista kontrahentów w Panelu Firmy

Weryfikacja kont bankowych, czyli Biała Lista Kontrahentów jest dostępna teraz także dla Użytkowników Panelu Firmy. Sprawdzenie kontrahenta jest możliwe z poziomu listy dokumentów.

Wynik sprawdzenia dostępny jest zakładce Kontrahenci pod przyciskiem „Status podatnika VAT”. Jest w nim lista wszystkich kontrahentów, dla których były weryfikowane informacje wraz z datą ich weryfikacji w bazie. Dodatkowo, po sprawdzeniu statusu kontrahenta Użytkownik otrzyma wiadomość mailową z informacjami o statusie podatnika VAT i poprawności konta bankowego.

Rozbudowa raportu Zakupy u Kontrahentów

Do Excela z wynikami z raportu dodaliśmy szczegółowy wykaz wszystkich kontrahentów, którzy występują w raporcie za dany okres. Wcześniej prezentowaliśmy w raporcie dane 100 największych kontrahentów, informacje o pozostałych sumowane były w ostatnim wierszu.

Komunikacja z Klientem

Mechanizm podzielonej płatności na fakturach, korektach i w JPK_FA

Wprowadziliśmy obsługę wystawiania faktur z informacją o metodzie podzielonej płatności wraz z możliwością zmiany tej informacji fakturą korygującą. Dla faktur wystawionych w systemie przed wprowadzeniem tej funkcji wprowadziliśmy możliwość oznaczenia informacji o metodzie podzielonej  płatności dla faktur, w których te informację umieszczano w uwagach do faktury. Do tak oznaczonych faktur również można wystawić fakturę korygująca uwzględniającą informację o MPP.

Informacje o split payment są uwzględnione także w pliku JP_FA, generowanym dla faktur wystawianych w SaldeoSMART.

Rozbudowa filtrów na Liście faktur

Filtry nad Listą faktur zyskały nowe opcje. Teraz Użytkownicy mogą uwzględniać w kryteriach wyszukiwania takie parametry jak towar, uwagi do faktur oraz informację, czy na fakturze występuje oznaczenie mechanizmu podzielonej płatności (MPP).

Stawka zw na fakturach

W nowej wersji generowanego pliku JPK_FA (3) uwzględniamy informacje o podstawie zastosowania stawki zw oraz informacji o pojazdach. Dodaliśmy także obsługę faktur oraz faktur korygujących ze stawką zw oraz informacją o pojazdach.

Zarządzanie Biurem

Rozbudowa funkcji dla Zadań

Nowa funkcja – Obserwatorzy umożliwia dodanie Użytkowników, którzy będą powiadamiani o zmianach w zadaniu. Automatycznie na tej liście będą znajdowali się Użytkownicy, którzy uczestniczyli w zadaniu na jednym z etapów, można jednak dodać (z zachowaniem uprawnień związanych z dostępem do Zarządzania Biurem lub Firmy, której dotyczy zadanie) innego Użytkownika, który powinien wiedzieć, jak przebiegają prace.

Aby ułatwić kontrolę zmian w zadaniach w tej aktualizacji uruchomiliśmy także Powiadomienia mailowe. Otrzymają je Użytkownicy w dwóch przypadkach:

  • przydzielono im zadanie,
  • są Obserwatorami zadania i otrzymują informacje o zmianach.

W ustawieniach Użytkownika można włączyć/ wyłączyć powiadomienia, podzielone właśnie na te dwie grupy.

Dodaliśmy również historię obiegu zadania, czyli informacje dotyczące jak długo i na jakim etapie zadanie się znajdowało. Są one dostępne na detalach zadania w zakładce „Etapy”. Obok niej jest „Historia zmian”, w której  znajdują się szczegółowe informacje o tym kto i kiedy edytował zadanie oraz jakie zmiany zrobił.

Integracje z programami księgowymi

  • Dodanie obsługi kolumny 11 „Koszty uboczne zakupu” w programie Mała Księgowość Rzeczpospolitej.
  • Przekazywania parametru VAT nie do odliczenia do programu KPR „bc” Chudzikiewicz.
Aktualizacja SaldeoSMART – nowy Pakiet Zarządzanie Biurem i biała lista Sprawdź także informacje o poprzedniej aktualizacji, w której uruchomiliśmy Pakiet Zarządzanie Biurem

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Zarządzanie powiadomieniami w SaldeoSMART
Następny
Wynagrodzenia księgowych w 2020 r.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *