Automatyzuj rozrachunki i rozliczenia

Udostępnij:
5
(2)

Poznaj nową funkcję w SaldeoSMART, która automatyzuje procesy rozliczeniowe, umożliwiając ci skupienie się na rozwoju biznesu. Monitoruj stan finansów w czasie rzeczywistym i automatyzuj pobieranie transakcji wprost z Twojego rachunku bankowego. Zakończ żmudną pracę detektywa i tropienie zaległych płatności czy dokumentów do transakcji. Wykorzystaj pełny potencjał swojej firmy, jednocześnie zyskując spokój i pewność. Sprawdź, jak dzięki SaldeoSMART zaoszczędzić 40% czasu!

Automatyczne pobieranie transakcji

Pobieraj wszystkie swoje transakcje codziennie oraz kiedy tego potrzebujesz, wystarczy, że połączysz swoje konto bankowe z SaldeoSMART.

SaldeoSMART automatycznie pobierze wszystkie transakcje każdego ranka lub w dogodnym dla Ciebie czasie, bez konieczności manualnego pobierania wyciągów z konta bankowego i ich ręcznego odczytywania w naszym programie.

Bezpieczeństwo danych jest dla nas priorytetem, dlatego też autoryzacja w banku odbywa się poprzez naszego zaufanego partnera Unifiedpost Group, który posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym Centrum Pomocy.

Automatyczne rozliczanie transakcji

Po skonfigurowaniu automatycznego pobierania transakcji, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, masz możliwość jednym kliknięciem połączyć transakcje z odpowiednimi dokumentami oraz przeprowadzić rozrachunki i rozliczenia.

Co możesz zyskać?

Nowa funkcja została specjalnie przygotowana z myślą o firmach oraz biurach rachunkowych. Lista transakcji jest dostępna na każdym koncie, które zostanie do niej upoważnione, co zapewnia szybki przepływ informacji. Dodatkowo, wraz z rozwojem nowej funkcjonalności dotyczącej automatyzacji rozrachunków w SaldeoSMART zyskasz:

 • Oszczędność czasu – poprzez eliminację konieczności manualnego wprowadzania danych oraz ręcznego porównywania transakcji z dokumentami. Dzięki automatyzacji rozrachunków w SaldeoSMART procesy te są wykonywane szybciej i efektywniej, co pozwala zaoszczędzić cenny czas księgowych i pracowników biura rachunkowego.
 • Zwiększenie dokładności danych: automatyczne przetwarzanie transakcji minimalizuje ryzyko popełnienia błędów przy ręcznym wprowadzaniu danych, co przekłada się na większą precyzję i wiarygodność informacji finansowych.
 • Poprawa płynności finansowej: szybki dostęp do aktualnych informacji o transakcjach umożliwia skuteczniejsze zarządzanie środkami pieniężnymi, co może przyczynić się do lepszej płynności finansowej firmy.
 • Wzmocnienie kontroli finansowej: bieżące monitorowanie sald i transakcji pozwala firmie na lepszą kontrolę nad swoimi finansami i skuteczne nimi zarządzanie.
 • Lepsza analiza finansowa i podejmowanie decyzji: dostępność aktualnych danych finansowych umożliwia bardziej precyzyjną analizę sytuacji finansowej firmy oraz podejmowanie trafniejszych decyzji biznesowych na podstawie rzetelnych informacji.

Automatyzacja wraz z AI

Dzięki intensywnej pracy całego zespołu analityków i programistów stworzyliśmy funkcję opartą na algorytmach sztucznej inteligencji, umożliwiającą szybką identyfikację odpowiedniego dokumentu dla każdej transakcji.

W trosce o naszych użytkowników umożliwiamy im również możliwość ręcznego wyszukiwania i połączenia faktur. W takiej sytuacji nasz inteligentny system wciąż asystuje, sugerując właściwy dokument.

Po zintegrowaniu systemu z bankiem firmy, wyciągi będą pobierane automatycznie, eliminując konieczność dodatkowego klikania. Nadal jednak pozostawiamy opcję dodania wyciągu w formacie PDF. Bez względu na wybór, funkcja będzie działać równie sprawnie.

Najistotniejszą cechą jest możliwość bezproblemowego eksportowania połączeń transakcji do zintegrowanego z SaldeoSMART programu finansowo-księgowego. Naszym celem jest także automatyzacja procesu kategoryzacji i wymiarowania transakcji, co ma na celu dalsze usprawnienie pracy z rozrachunkami.

Etapy wprowadzenia nowej funkcji

Cała funkcjonalność składa się z kilku etapów, które sukcesywnie będziemy realizować i komunikować do naszych użytkowników.

Pierwszy etap na żądanie do 08.01.2024

Pierwszy etap będzie zawierać automatyczne łącznie transakcji z dokumentami – pojawi się magiczny przycisk, który to umożliwi. Funkcja jest dostępna na żądanie.

Drugi etap – funkcja łączenia transakcji dostępna dla wszystkich od 9.01.2024

Od 8 stycznia 2024 roku funkcja automatyzacji rozrachunków jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Zachęcamy do sprawdzenia naszych instrukcji, aby dowiedzieć się, jak w pełni korzystać z tej funkcjonalności:

Trzeci etap – połączenie z rachunkiem bankowym

Wraz z premierą funkcji automatycznego pobierania transakcji wprost z rachunku bankowego 29.01.2024 udostępnimy ją dla użytkowników testowych, czyli klientów, którzy wcześniej zgłosili się do testowania funkcji łączenia transakcji z dokumentami (uczestnicy poprzedniego webinaru oraz uczestnicy konferencji klienckiej).

Następnie funkcja będzie sukcesywnie udostępniania wszystkim do końca lutego 2024.

Czwarty etap – w trakcie

Od 30 stycznia 2024 roku posiadamy gotowe rozwiązania umożliwiające eksport rozrachunków do następujących programów księgowych:

 • Comarch Optima
 • Symfonia
 • enova365 (wymagana jest aktualizacja dodatku)

W jakich pakietach dostępna jest funkcja automatyzacji rozrachunków?

Nowa możliwość, niezależnie od etapu, będzie dostępna dla pakietu:

 • Asystent Księgowego
 • Specjalista (dla biur i firm)
 • Ekspert (dla biur i firm)

Ważne – uprawnienia

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie tej funkcji, konieczne jest skonfigurowanie odpowiednich uprawnień na głównym koncie administratora (typ konta: biuro) dla poszczególnych firm. Ważnym aspektem jest również identyfikacja kont bankowych zawierających poufne transakcje. Nasz system został zaprojektowany tak, aby konta tego typu były widoczne tylko dla wybranych osób – osobno dla konta typu biuro i jego użytkowników oraz osobno dla konta typu firma/klient biura związanego z fakturowaniem.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z pełną instrukcją korzystania z funkcji automatyzacji rozrachunków, do której link znajdziesz poniżej:

Optymalizuj swoją pracę, dzięki funkcji automatycznego rozliczania transakcji z odczytanego wyciągu. Zaoszczędź cenny czas i zwiększ efektywność swojej pracy. Więcej cennych informacji na temat nowej funkcji oraz wsparcia znajdziesz w naszym Centrum Pomocy, które jest dostępne, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i pomóc w wykorzystaniu pełnego potencjału naszej aplikacji.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Product Marketer SaldeoSMART. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, doświadczona managerka z certyfikatem Prince2, która specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i marketingiem produktowym. Na co dzień zajmuje się dopasowaniem produktu do oczekiwań rynku i efektywną komunikacją SaldeoSMART do klientów. Pasjonują ją nowe technologie i aplikacje. Nie stroni od wysiłku fizycznego i dźwigania kilogramów zwłaszcza w martwym ciągu.
Poprzedni
Nowa odsłona faktur i KSeF w telefonie
Następny
Płaca minimalna i stawka godzinowa netto 2024

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *