Automatyczne płatności za kredyty oraz zbiorcze przenoszenie dokumentów pomiędzy miesiącami – aktualizacja SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

Najważniejszą nowością w czerwcowej aktualizacji SaldeoSMART jest integracja z portalem Przelewy24, która umożliwia automatyczne płatności za zakup dodatkowych kredytów do odczytu dokumentów. Zmiana nie tylko znacząco przyspieszy proces doładowań kredytów, ale również umożliwi jego realizację poza godzinami pracy infolinii SaldeoSMART. Warto także wspomnieć o dodaniu numeru kontaktowego do Opiekuna Handlowego, teraz dostępnego bezpośrednio z poziomu aplikacji pod ikoną telefonu w prawym górnym rogu (obok Pomocy).

Zapraszamy do poznania listy nowości w SaldeoSMART.

Aktualizacja dla pakietów: Odczytywanie Dokumentów i Obieg Dokumentów

1. Automatyczne płatności za dodatkowe kredyty – integracja z Przelewy24

Integracja z systemem Przelewy24 umożliwia użytkownikom Pakietów Odczytywanie Dokumentów i Obieg Dokumentów automatyczne doładowywanie konta kredytami. Funkcja jest dostępna z poziomu zakładki „Kredyty” w postaci przycisku „Zapłać Przelewy24”. Skorzystanie z tej funkcji pozwala w szybki sposób zasilić konto nowymi kredytami. Dostępny pozostaje także dotychczasowy sposób zamawiania brakujących kredytów, jednak ze względu na znacznie szybszy i łatwiejszy proces realizacji z wykorzystaniem automatycznych przelewów, zachęcamy do korzystania z nowej opcji.

2. Nowe wymiary predefiniowane: Umowa i Zamówienie

Zostały utworzone dwa nowe wymiary predefiniowane: Umowa (CONTRACT) i Zamówienie (ORDER), które z założenia służą do wpisywania numerów umów lub zamówień występujących na fakturze. Docelowo te informacje będą odczytywanie automatycznie przez SaldeoSMART. Wymiary predefiniowane wskazuje się podczas tworzenia wymiaru, wybierając odpowiednią wartość w polu KOD, wtedy automatycznie są uzupełniane pozostałe pola dotyczące wymiaru.

3. Instrukcja do Odczytywania wyciągów bankowych

Na Liście wyciągów oraz na stronie z Ustawieniami integracji dla wyciągów jest dostępna ikona „?”, pod którą znajduje się przygotowana instrukcja dla Odczytywania wyciągów bankowych. Zawiera ona nie tylko opis zasad działania nowego modułu, ale również wskazówki dotyczące poprawnych ustawień integracji z programem księgowym.

Aktualizacja dla pakietu: Komunikacja z Klientem

1. Pobieranie wystawionych faktur i rachunków do Excela z pozycjami

W dotychczasowym pliku Excel pojawiła się nowa karta, w której są zawarte wszystkie faktury lub rachunki wystawione w SaldeoSMART z ich pozycjami. Oprócz standardowych informacji na temat faktury, są tam dostępne także szczegółowe dane o każdej pozycji, która znajdowała się na wystawianym dokumencie, czyli: Nazwa towaru / usługi, PKWIU, Ilość, Jednostka, Cena jdn., Rabat, Cena jdn. po rabacie, VAT (jeśli występuje), Wartość netto,Wartość VAT (jeśli występuje), Wartość brutto.

Aktualizacja dla wszystkich pakietów

1. Zbiorcze przenoszenie dokumentów jednej firmy do innego miesiąca

W odpowiedzi na liczne zapytania użytkowników, na liście dokumentów w opcji „Zmiany zbiorcze” dostępna jest już nowa opcja zbiorczego przenoszenia dokumentów pomiędzy miesiącami. Przenoszenie dokumentów dostępne jest w ramach jednej firmy i uwzględnia uprawnienia użytkowników do przenoszenia (dla pakietu Obieg dokumentów).

2. Lista autoryzowanych adresów email

W Ustawieniach konta (dla użytkowników administracyjnych) pojawiła się opcją skonfigurowania listy adresów mailowych, z których można będzie automatycznie dodawać dokumenty do SaldeoSMART, bez konieczności podania PIN w temacie. Nowe ustawienie dostępne jest obok sekcji do ustawiania numeru PIN.

3. Rozszerzenie listy obsługiwanych walut obcych

Wraz z nową aktualizacją dodana została obsługa i automatyczne pobieranie kursów dla wszystkich walut z tabeli A po stronie NBP.

4. Zmiany w integracjach

Raks SQL – rozszerzenie obsługi konta brutto dla Kategorii oraz Domyślnego konta brutto w ustawieniach integracji o możliwość dekretacji dokumentów zaliczkowych na kontach pracowniczych (234-…), kasowych(100-…) przy pomocy Wymiarów.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
3 pomysły na świętowanie Dnia Przedsiębiorcy
Następny
Amortyzacja sprzętu komputerowego

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *