SaldeoSMART w języku angielskim

Aplikacja w języku angielskim i uruchomienie wyciągów bankowych w najnowszej aktualizacji SaldeoSMART

Udostępnij:
0
(0)

SaldeoSMART otwiera się na zagranicznych użytkowników. W najnowszej aktualizacji wchodzi pierwsze tłumaczenie aplikacji. Użytkownicy będą mogli wybrać, czy chcą korzystać z SaldeoSMART w języku polskim czy w języku angielskim. Druga ważna zmiana to zakończenie etapu beta i uruchomienie odczytywania wyciągów bankowych wszystkim Użytkownikom z programami Comarch Optima i Sage Symfonia. Szczegółowa lista nowości jest dostępna poniżej.

Dla wszystkich użytkowników SaldeoSMART – aplikacja w języku angielskim

To zmiana, na którą z pewnością czekało wiele firm. Dzięki nowej aktualizacji Użytkownicy SaldeoSMART będą mogli wybrać w jakim języku korzystają z systemu – polskim czy angielskim. Opcja ta jest dostępna w Ustawieniach Konta → sekcja Ustawienia Użytkownika → Język. Tam do wyboru jest PL, EN lub Automatycznie, co oznacza, że SaldeoSMART będzie obsługiwane w języku przeglądarki. W tej aktualizacji dodana została także obsługa stawek VAT z Wielkiej Brytanii.

To pierwszy krok w dostosowaniu SaldeoSMART do zagranicznych firm, które już teraz korzystają z aplikacji. W następnych etapach planowane są także tłumaczenie aplikacji na inne języki oraz obsługa zagranicznych stawek VAT z kolejnych krajów.

Odczytywanie Dokumentów

Odczytywanie wyciągów bankowych uruchomione dla wszystkich firm, które pracują na programach Comarch Optima XML i Sage Symfonia

Po zakończeniu etapu beta i zebraniu opinii i sugestii od Użytkowników, którzy sprawdzili działanie mechanizmu, moduł odczytywania wyciągów bankowych został włączony wszystkim Użytkownikom, którzy pracują na programach Optima i Symfonia (dla tych programów jest dostępny eksport wyciągów). Funkcja jest dostępna dla Użytkownika Administracyjnego, który można ją włączyć także innym Użytkownikom w ramach firmy.

Lista banków, których wyciągi są odczytywane przez SaldeoSMART się poszerzyła i dotyczy obecnie aż 6 – są to:

  • Alior Bank
  • Bank Pekao SA
  • Bank Zachodni WBK
  • ING Bank Śląski SA
  • mBank
  • PKO Bank Polski

Wymiary dla wyciągów bankowych

Użytkownik po stronie księgowości może wskazać, czy wymiary, które są utworzone dla danej firmy, dotyczą także wyciągów bankowych czy nie.

Nowe wymiary – Instytucja oraz Pracownik

Do listy wymiarów predefiniowanych (Litry, Rejestracje) dołączyły dwa nowe, które dotyczą wyłącznie Listy transakcji pochodzących z wyciągów bankowych. Te wymiary są dostępne podczas dodawania nowego wymiaru i będą możliwe do wyboru tylko dla tych firm, które mają uruchomione odczytywanie wyciągów bankowych (firmy obsługiwane na programach Comarch Optima i Sage Symfonia).

Szybki dostęp do Parametrów

Ze względu na to, że jest to funkcja, z której Użytkownicy SaldeoSMART bardzo często korzystają, postanowiliśmy ułatwić do niej dostęp. Przycisk „Parametry” jest teraz widoczny po lewej stronie, obok przycisku „+Dodaj”.

Obieg Dokumentów

Usprawnienia w konfiguracji wymiarów dla poszczególnych grup użytkowników

Funkcja umożliwia kopiowanie ustawień wymiarów pomiędzy etapami w obiegu dokumentów wybranego typu. To znaczące przyspieszenie pracy podczas konfigurowania obiegu dokumentów i ułatwienie dla administratora.

Komunikacja z Klientem

Pole na dopisek na fakturach wystawianych w SaldeoSMART

Do faktur wystawianych w ramach Pakietu Komunikacja z Klientem zostało dodane nowe pole, opcjonalne do wyboru. Jest to pole na stały dopisek do faktur, który będzie widoczny w ich stopce (dolna część pod uwagami), np. na adres strony internetowej czy kanałów social media. Pole jest konfigurowane w Ustawieniach faktur/ rachunków w sekcji „Ustawienia faktury”.

Zmiany w integracjach

R2Księga – parametr „Kolumna KPiR” w kategorii został poszerzony o wybór kolumny 8 i możliwość eksportu faktur z taką wartością

Insert – rozszerzenie pliku epp o możliwość wysyłania danych o kontrahencie zawierających numer konta bankowego

WF-FaKiR – obsługa wymiarów dla domyślnego konta brutto

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Czas na start-up
Następny
Trendy w e-fakturach

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *