Aktualizacja SaldeoSMART 2.46 – szybkie płatności online dla faktur sprzedażowych

Aktualizacja – szybkie płatności online dla faktur sprzedażowych

Udostępnij:
0
(0)

Optymalizujemy proces płatności za faktury wystawione w SaldeoSMART. Dodaliśmy do nich link do szybkich i bezpiecznych płatności online w systemie Blue Media. To funkcja, która ułatwia i przyspiesza realizowanie płatności za faktury. Pozwala także uniknąć błędów przy wprowadzaniu danych do wpłaty, ponieważ dane pobierane są z konkretnego dokumentu.

Komunikacja z Klientem, Moja Firma, Moja Firma PLUS, Panel Kontrahenta

Szybkie płatności dla faktur sprzedażowych wystawianych w SaldeoSMART

Nowa funkcjonalność zaoszczędzi czas związany z płatnościami. Kontrahent nie musi wprowadzać faktury ręcznie, dlatego też szybciej decyduje się na opłacenie faktury. Wystarczy, że kliknie w link zamieszczony na fakturze. Dane o tej fakturze są pobieranie z dokumentu w PDF, dla którego realizowana jest płatność – dzięki temu znika ryzyko błędu np. podczas wprowadzania konta bankowego.

Ważnym aspektem jest także bezpieczeństwo. Płatności te są bezpieczne, ponieważ serwis Blue Media:

 • jest Krajową Instytucją Płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF),
 • posiada zgodę Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie Systemu Płatności BlueCash,
 • ma certyfikat zgodności ze standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), czyli normą, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa tam, gdzie przetwarzane są dane posiadaczy kart płatniczych.

Link „Zapłać teraz”, który umożliwia szybkie i bezpieczne płatności, jest dodany na wydruku faktury w PDF pod sekcją z podsumowaniem faktury. To funkcja, która ułatwi proces opłacania faktur. Szybkie płatności są realizowane w systemie Blue Media. Do kwoty przelewu doliczona jest opłata za obsługę płatności.

Mechanizm szybkich płatności online jest szeroko stosowany i popularny wśród przedsiębiorców. Korzysta z niego nie tylko branża e-Commerce, ale także wiele innych firm. W ten sposób możemy także kupić bilety czy opłacić rachunki. Nic dziwnego. Ta funkcja pozwala zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć błędu podczas wprowadzania danych do płatności. Jest także bezpieczna.

Warunki przekierowania do szybkich płatności:

 • kwota faktury musi być większa od zera,
 • dotyczy faktur w walucie PLN,
 • na dokumencie jest wskazany numer rachunku bankowego w banku PL,
 • faktura musi mieć określony termin płatności,
 • dotycz faktur tylko do kwoty 4300 PLN.

Jak działają szybkie płatności?

1. Kontrahent klika link „Zapłać teraz” umieszczony na fakturze. Jest przekierowany do systemu Blue Media.

2. Kolejnym krokiem jest strona z wyborem metod płatności i możliwością wpisania adresu email, na który płacący za fakturę otrzyma informacje o rozpoczęciu transakcji płatności z BlueMedia a także potwierdzenie opłacenia po autoryzacji płatności BLIK lub przez Bank.

3. Po wyborze sposobu płatności – przelew bankowy, kontrahent jest przekierowany do banku, w którym autoryzuje daną płatność. Dane do płatności są pobierane z tego dokumentu PDF, dla którego realizowana jest dana płatność, więc nie trzeba ich ręcznie wprowadzać. Tym samym znika ryzyko popełnienia błędu przy numerze konta bankowego lub kwocie do płatności.

Zarządzanie Biurem

Prawo do usuwania zadań dla Użytkowników

Opcja usuwania zadań będzie widoczna także dla Użytkowników, nie tylko Administratora Konta. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zadanie będzie założone omyłkowo. Aby Użytkownik mógł usuwać zadania, należy mu włączyć tę opcję w Ustawieniach Użytkownika (edycja) lub podczas dodawania nowego). Prawo do usuwania zadań jest dostępne w ramach modułu Zadania.

Funkcja dotyczy zarówno Użytkowników po stronie Księgowości, jak i Firmy.

Integracje z programami księgowymi

 • Sage Symfonia 3.0 2014, Symfonia FK 2.0/50C/ERP – przesyłanie numeru rachunku bankowego kontrahenta w dokumencie, aby było możliwe wykonanie przelewu w programie księgowym. Jeśli na dokumencie wystąpi nowy numer rachunku bankowego zostanie on dodany do kartoteki kontrahenta podczas importu do programu księgowego.
Aktualizacja SaldeoSMART 2.45– powiadomienia push w przeglądarce o podatkach i ZUSW poprzedniej aktualizacji dodaliśmy powiadomienia push dla podatków i ZUS. Przeczytaj o tym, jak działają.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Trendy, które przyśpieszyła pandemia
Następny
Umowa toolingu – co możemy na niej zyskać?

Komentarze (2)

 1. ilona

  Płatności można też dokonywać przez aplikację mPay. Nie dość, że jest ona bardzo rozbudowana to do tego bardzo prosta w obsłudze

 2. agata

  Moim zdaniem warto sobie ułatwić dokonywanie płatności i wybrać mPay. Aplikacja oferuje sporo możliwości i dodatkowo sprawnie działa, jest prosta w obsłudze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *