Aktualizacja SaldeoSMART 2.26 – odczytywanie dokumentów w aplikacji mobilnej i Panel Kontrahenta

Aktualizacja SaldeoSMART – odczytywanie dokumentów w aplikacji mobilnej i Panel Kontrahenta

Udostępnij:
0
(0)

W najnowszej aktualizacji rozbudowaliśmy funkcje aplikacji mobilnej SaldeoSMART o możliwość ich odczytywania. Teraz Użytkownicy, którzy posiadają prawo odczytywania dokumentów, mogą odczytywać faktury już podczas dodawania ich w aplikacji. Drugą ważną nowością jest Pakiet – Panel Kontrahenta, czyli konto SaldeoSMART, w którym kontrahenci Użytkowników SaldeoSMART mogą gromadzić otrzymane od nich faktury – w bezpieczny i wygodny sposób, wzorem największych masowych wystawców faktur.

Panel Kontrahenta

Konto SaldeoSMART dedykowane dla odbiorców faktur sprzedażowych wystawionych przez Użytkowników SaldeoSMART.

W poprzedniej aktualizacji zmieniliśmy mechanizm wysyłania faktur wystawionych w SaldeoSMART, tak aby faktury docierały do kontrahentów w sposób bezpieczny oraz wystawca faktury mógł otrzymać informację zwrotną, że faktura dotarła do jej odbiorcy. Nowością była także funkcja automatycznego dodawania do archiwum dokumentów faktur wystawionych przez Użytkowników SaldeoSMART, jeśli odbiorcą faktury jest również posiadacz Konta w SaldeoSMART. W najnowszej aktualizacji zostało stworzone rozwiązanie dla tych odbiorców faktur, którzy dotychczas nie mieli konta w SaldeoSMART. W momencie otrzymania linka z wystawioną przez Państwa fakturą, kontrahent może samodzielnie założyć darmowy Panel Kontrahenta. Jest to konto SaldeoSMART, w którym gromadzić będzie faktury wystawione przez innych Użytkowników systemu.

Chcesz samodzielnie założyć Panel dla swojego Kontrahenta i przekazać mu dane do logowania – załóż Konto (link do formularza rejestracji.

Dzięki temu mają Państwo pewność, że faktury nie zostaną przez kontrahenta zgubione lub pominięte, co stanowi bezpieczny i wygodny mechanizm przekazywania faktur. Dodatkowo Panel Kontrahenta wyposażony jest w mechanizm generowania elektronicznych przelewów. To pozwoli szybciej i wygodniej regulować i kontrolować przez kontrahenta płatności Państwa faktur.

Tworzenie paneli dla swoich kontrahentów to sposób przekazywania faktur popularny wśród dużych masowych wystawców faktur (np. dostawców mediów). Jest to rozwiązanie nowoczesne i bezpieczne, faktury przekazywane tą drogą są dostępne w dedykowanym miejscu online, a nie jako załącznik z PDF. Dzięki Panelowi Kontrahenta SaldeoSMART ten sposób teraz jest dostępny także dla mniejszych firm.

Odbieraj i wystawiaj faktury w Panelu Kontrahenta SaldeoSMART Przeczytaj więcej o Pakiecie Panel Kontrahenta i przekonaj się, że warto zachęcić swojego kontrahenta do założenia bezpłatnego konta w Panelu Kontrahenta

Odczytywanie Dokumentów

Opcja odczytywania dokumentów podczas dodawania w aplikacji mobilnej

W aplikacji mobilnej dodaliśmy funkcję odczytywania dodawanych tam dokumentów. Funkcja ta jest dostępna zarówno po stronie Użytkowników Panelu Księgowego, jak i Panelu Firmy. Aby Firma mogła odczytywać dokumenty musi mieć włączone prawo do odczytu dokumentów, które nadaje Administrator Konta po stronie Panelu Księgowego. Możliwość odczytu jest dostępna na etapie dodawania nowego dokumentu lub na podglądzie dokumentu.

W aplikacji mobilnej obowiązuje tylko jedna polityka cięcia „nie dziel”. Dokumenty odczytywanie przez aplikację mobilną nie są dzielone, czyli jeden plik to jedna faktura.

Uwaga! Aby mieć dostęp do odczytywania dokumentów, wymagana jest wersja aplikacji mobilnej 1.3., która będzie dostępna w sklepach w połowie sierpnia 2019.

Kopiowanie odczytanych danych ze skanów dla Użytkowników Panelu Firmy

Funkcję odczytywania dokumentów w Panelu Firmy poszerzyliśmy o możliwość kopiowania danych ze skanów. Na widoku podglądu dokumentu należy zaznaczyć na skanie odpowiedni obszar skanu faktury, skopiować i przenieść do odpowiedniego pola. Dodatkowo na podglądzie odczytanej faktury na żółto będą zaznaczone najważniejsze informacje.

Prawo do odczytu dokumentów przez Użytkowników Panelu Firmy nadaje Administrator Konta w Panelu Księgowego.

Integracje z programami księgowymi

  • WF-FaKir – obsługa odliczenia kosztów samochodów
  • Comarch ERP Optima – przeliczanie kwot dodatkowych z waluty na PLN
Aktualizacja SaldeoSMART 2.25 – zmiana sposobu wysyłania faktur Zobacz także informacje o poprzedniej aktualizacji z nowym mechanizmem wysyłania faktur sprzedażowych

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
6 sytuacji, w których gubią się dokumenty
Następny
Odbieraj i wystawiaj faktury w Panelu Kontrahenta SaldeoSMART

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *