Aktualizacja SaldeoSMART – listopad 2016

Udostępnij:
0
(0)

Nasz Zespół aktywnie uczestniczy w wydarzeniach branżowych, a jednocześnie przez cały czas trwają prace nad rozwojem programu SaldeoSMART. Przedstawiamy Państwu zestawienie funkcji, które zostały dodane wraz z najnowszą aktualizacją. W najbliższym czasie będzie także uruchomione uzupełnienie tej aktualizacji – dostęp do modułu Zaliczki, który umożliwia rozliczanie zaliczek pracowniczych. Szczegółowe informacje na temat nowego modułu będą dostępne w osobnym wpisie na naszym Blogu.         

Odczytywanie wyciągów bankowych

Do listy banków, które są obsługiwane w zakresie odczytywania i eksportu wyciągów bankowych do programu księgowego, dołączył Bank Millenium.

Została również przygotowana kolejna integracja dla wyciągów. Obok Comarch ERP Optima oraz Sage Symfonia wyciągi można już eksportować do programów WF-FaKir oraz Insert Rewizor.

Dodatkowo na liście transakcji pojawiła się opcja zaznaczania wszystkich transakcji na liście (niezależnie od ilość stron wyników). Umożliwia to zbiorcze wyeksportowanie transakcji w jednym pliku, zamiast eksportu każdej strony po kolei.

Optymalizacja zbiorczych operacji na dokumentach

Dotychczas większość zmian zbiorczych na dokumentach z poziomu wyszukiwarki można było wykonywać wyłącznie w obrębie jednej strony wyników wyszukiwania.

Obecnie dodana została możliwość zaznaczenia wszystkich dokumentów (z ograniczeniem technicznym na 2000 dokumentów), niezależnie od strony wyników i wykonanie takich operacji jak pobieranie do Excela, PDF, ZIP, metryczki czy zbiorcze edycje.

Dodatkowo został poszerzony dokumentów eksport do Excela o dodatkowe kolumny (wymiary na dokumencie, konto bankowe).

Nowy typ wymiaru – kwota

Wśród dostępnych w SaldeoSMART typów wymiarów został utworzony nowy typ – kwota, który można wskazać podczas dodawania nowego wymiaru.

Kwota zatrzymana (nowy wymiar predefiniowany) – wymiar stosowany w przypadku, gdy zawierany z kontrahentem kontrakt ma kwotę gwarancji (kwotę zatrzymaną). Ustawienie takiego wymiaru dla dokumentu powoduje, że ta kwota będzie domyślnie odliczana od np. kwoty generowanych przelewów.

Rozwój integracji z programami księgowymi

  • Comarch Optima – Wprowadzenie wyboru podziału odliczenia VAT 50% (dzielenie netto i VAT lub tylko VAT) oraz pobieranie nazwy rejestru kasowo-bankowego z wymiaru co umożliwia wybranie rejestru dla zapisu gotówkowego dla dokumentu.
  • Streamsoft ALA – Obsługa konta księgowego dla dokumentu przez wymiary
  • WF-FaKir – Opcja importu wartości z pliku Excel
  • R2Księga – Obsługa księgowania stawek Ryczałtu (usługi 8,5%, produkcja 5,5%, handel 3%).

Optymalizacja zarządzania użytkownikami dla głównego administratora

Zostały przygotowane funkcjonalności umożliwiające szybsze zarządzanie uprawnieniami użytkowników aplikacji SaldeoSMART, w szczególności:

  • import listy użytkowników,
  • zbiorcze nadawanie dostępu do wybranych Firm (z poziomu Panelu Księgowego),
  • zbiorcze nadawanie widoczności typów dokumentów (dot. Pakietu Obieg dokumentów),
  • zbiorcze nadawanie dostępu do Grup użytkowników (dot. Pakietu Obieg dokumentów),
  • zbiorcze nadawanie dostępu do wybranych modułów aplikacji.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
2+1 Akademia Przedsiębiorczości z SaldeoSMART
Następny
Odpowiedzialność, ergonomia, ekologia – po tym poznasz firmę, której nie jest wszystko jedno

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *