Aktualizacja SaldeoSMART 13.1

Udostępnij:
5
(1)

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu istotnych ulepszeń w zakresie eksportu faktur w naszym oprogramowaniu. Sprawdź najnowszą wersję 13.1 SaldeoSMART.

Rozszerzając funkcjonalność naszego systemu, chcemy zapewnić naszym użytkownikom jeszcze lepsze wsparcie w codziennych zadaniach księgowych. Dzięki najnowszej aktualizacji możliwy jest teraz eksport wszystkich typów faktur do popularnych programów księgowych takich jak Insert (pliki EDI++) oraz Comarch Optima, a także poprzez nasze API.

Nowe typy faktur a eksport

W najnowszej aktualizacji wprowadziliśmy możliwość eksportu wszystkich typów faktur. Jest to związane z rozszerzeniem możliwości fakturowania o korekty do zaliczek.

Brak możliwości eksportu dodatkowych typów faktur był problematyczny dla wielu klientów. W związku tym będziemy sukcesywnie rozszerzać integrację o tę funkcjonalność. Obejmuje to:

 • Eksport faktury zaliczkowej: idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które przyjmują zaliczki od swoich klientów. Teraz można łatwo eksportować te dokumenty do wybranego programu księgowego.
 • Eksport faktury korekty: umożliwia szybkie i efektywne korygowanie błędów, zapewniając, że wszystkie transakcje są prawidłowo odnotowane.
 • Eksport faktury korekty do zaliczki: ta opcja jest nieoceniona w przypadku konieczności korekty faktur zaliczkowych, umożliwiając zachowanie spójności danych finansowych.
 • Eksport faktury końcowej rozliczeniowej: ostatni krok w cyklu rozliczeniowym, który teraz można łatwiej zarządzać dzięki nowej opcji eksportu.
 • Eksport korekty faktury końcowej: zapewnia pełną kontrolę nad procesem rozliczeń, umożliwiając dokonywanie korekt nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach.

Obsługiwane programy

W tej aktualizacji udostępniamy eksport wszystkich typów faktur dla użytkowników:

 • Insert (pliki EDI++): Aktualizacja obejmuje wsparcie dla eksportu poprzez rozszerzone pliki EDI++, oferujące większą precyzję i kompatybilność.
 • Comarch Optima: Ulepszenia w eksportowaniu dokumentów zostały również zaimplementowane dla użytkowników Comarch Optima, zwiększając efektywność przepływu pracy.
 • API: Dla użytkowników korzystających z naszego API do integracji, wprowadzenie nowych funkcji eksportu wymaga użycia najnowszej wersji API w wersji 2.17.

Będziemy sukcesywnie udostępniać i poszerzać listę programów finansowo-księgowych, do których będziemy eksportować wszystkie typy faktur z SaldeoSMART. Kolejny program, nad którym pracujemy to enova365.

Wymagania

Aby móc eksportować wszystkie typy faktur za pośrednictwem Insert, Comarch Optima i API, konieczne jest posiadanie nowej listy faktur. Więcej:

Użytkownicy powinni upewnić się, że ich systemy są zaktualizowane do najnowszej wersji, aby móc w pełni korzystać z nowych możliwości eksportu.

Informacja dla Partnerów: Zalecamy wszystkim naszym partnerom integracyjnym aktualizację do najnowszej wersji API (2.17), aby zapewnić kompatybilność z nowymi funkcjami eksportu.

Korzyści dla użytkowników

 1. Wszechstronność w zarządzaniu fakturami: możliwość eksportu wszystkich typów faktur, w tym faktur zaliczkowych, korekt, faktur końcowych rozliczeniowych oraz ich korekt, zapewnia użytkownikom kompleksowe narzędzie do zarządzania dokumentacją finansową.
 2. Usprawnienie procesów księgowych: automatyzacja eksportu faktur do programów księgowych, takich jak Insert i Comarch Optima, znacznie przyspiesza i upraszcza procesy księgowe, redukując potrzebę ręcznego wprowadzania danych.
 3. Zwiększona dokładność danych: automatyczny eksport faktur minimalizuje ryzyko błędów związanych z ręcznym wprowadzaniem danych, co przekłada się na większą precyzję w dokumentacji finansowej.
 4. Oszczędność czasu: dzięki szybkiemu i efektywnemu eksportowi faktur, użytkownicy mogą zaoszczędzić czas, który wcześniej musieli poświęcić na ręczne procesowanie dokumentów, i wykorzystać go na inne kluczowe zadania biznesowe.
 5. Lepsza organizacja pracy: nowe funkcje eksportu wspierają lepszą organizację pracy księgowej, umożliwiając łatwiejsze zarządzanie cyklami rozliczeniowymi i upraszczając proces korekty faktur.
 6. Zwiększona kompatybilność: rozszerzenie możliwości eksportu faktur do popularnych systemów księgowych zwiększa kompatybilność i integrację, co jest kluczowe dla efektywnej współpracy między różnymi platformami i narzędziami.
 7. Wsparcie dla rozwoju biznesu: dzięki usprawnieniom w zarządzaniu finansami, przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować swoje procesy księgowe, co przyczynia się do stabilniejszego rozwoju biznesu.

Te innowacje są częścią naszego nieustającego dążenia do doskonalenia SaldeoSMART i dostarczania narzędzi, które realnie wspierają biznesy w ich codziennych wyzwaniach księgowych. Mamy nadzieję, że nowe funkcje eksportu faktur znacząco przyczynią się do usprawnienia pracy księgowej, zapewniając większą precyzję i efektywność w zarządzaniu finansami.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Product Marketer SaldeoSMART. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, doświadczona managerka z certyfikatem Prince2, która specjalizuje się w zarządzaniu zmianą i marketingiem produktowym. Na co dzień zajmuje się dopasowaniem produktu do oczekiwań rynku i efektywną komunikacją SaldeoSMART do klientów. Pasjonują ją nowe technologie i aplikacje. Nie stroni od wysiłku fizycznego i dźwigania kilogramów zwłaszcza w martwym ciągu.
Poprzedni
Błędy księgowe i jak je poprawić? Przyczyny, skutki i odpowiedzialność
Następny
Konta typu biuro z nową listą faktur (beta)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *