Aktualizacja – odczytywanie pozycji z faktury, JPK i filtry na liście dokumentów

Udostępnij:
0
(0)

Lipcowa aktualizacja to przede wszystkim rozszerzenie odczytywania faktur o pozycje towarowe oraz dwie nowości: możliwość konfigurowania indywidualnych filtrów do wyszukiwania dokumentów na liście oraz pobieranie dokumentów w formacie JPK (Jednolity Plik Kontrolny).

Nowości w aktualizacji

1. Odczytywanie pozycji towarowych

SaldeoSMART odczytuje już nie tylko dane nagłówkowe faktury, ale również poszczególne linie towarowe! Szybko, łatwo i skutecznie.

Nowa funkcja dostępna dla Użytkowników Pakietów Odczytywanie Dokumentów oraz Obieg Dokumentów. Funkcja jest dodatkowo płatna – więcej informacji w dedykowanym wpisie: Odczytywanie pozycji towarowych w SaldeoSMART.

2. Filtry i parametry wyszukiwania na Liście Dokumentów

Widok dostępnych filtrów nad listą dokumentów zmienił się. Obecnie są tam domyślne filtry wg typów dokumentu, a po prawej stronie są widoczne dla Użytkownika dwa linki „Ustawienia filtrów >” oraz „Szukanie zaawansowane >”.

Ważną zmianą jest opcja konfigurowania indywidualnych filtrów o zdefiniowanych przez Użytkownika parametrach. Po wyborze „Ustawienia filtrów” dostajemy listę filtrów oraz możliwość tworzenia kolejnych („+Dodaj” nad Listą zdefiniowanych filtrów). Dla nowego filtra określa się: rodzaj dokumentu, stan płatności czy eksportu i pod wskazaną nazwą będzie on widoczny na liście dokumentów Użytkownika. Co ważne, Użytkownik określa kolejność wyświetlania swoich flitów, więc te, które są dla niego najważniejsze ma zawsze na początku listy, wg swoich własnych preferencji.

Dotychczasowe kryteria wyszukiwania zostały ukryte, aby nie zmniejszać ekranu użytkownika do pracy. Aby je zobaczyć wystarczy kliknąć „Szukanie zaawansowane” i skorzystać z potrzebnych parametrów.

3. Podgląd i powiększanie skanów dokumentów

Po najechaniu kursorem myszki na podgląd dowolnego dokumentu w systemie, w prawym górnym rogu pojawi się ikona lupy. Kliknięcie w tę ikona otwiera nową kartę w przeglądarce z podglądem oryginalnego skanu, który można dowolnie powiększać. W ten sposób jeśli mamy w systemie skan małego lub nieczytelnego dokumentu lub skan zawierający więcej niż 5 stron, jego powiększenie ułatwia odczytanie i dostęp do informacji.

4. Pobieranie dokumentów do formatu JPK (Jednolity Plik Kontrolny)

SaldeoSMART jest dostosowane do zmian w przepisach i wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego jako ustandaryzowanej formy wymiany informacji z urzędami podatkowymi. Pobieranie dokumentów do JPK jest dostępne w trzech miejscach:

  • na liście dokumentów → Pobierz → Pobierz do JPK – umożliwia pobieranie wielu zaznaczonych na liście dokumentów
  • na widoku edycji dokumentu → Akcje → Pobierz do JPK – umożliwia pobranie wybranego dokumentu w formacie JPK
  • w wyszukiwarce dokumentów → Pobierz → Pobierz do JPK – umożliwia pobieranie wielu zaznaczonych w wynikach wyszukiwania dokumentów

Pobieranie faktur do formatu JPK uwzględnia te dane, które są widoczne na formatce edycji dokumentu. Jeśli firma ma dostęp do funkcji odczytywania pozycji towarowych, to także pozycje są przekazywane w pliku JPK.

02.08.2016r. – W informacji Ministerstwa Finansów z 28.07.2016r. podano, że faktury zakupu nie będą przekazywane w formacie JPK (format JPK_FA), obowiązek ten dotyczy wyłącznie faktur sprzedaży.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Użyczenie pojazdu w działalności gospodarczej
Następny
Odczytywanie pozycji towarowych w SaldeoSMART

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *