Aktualizacja – Faktoring, czyli przyspieszenie płatności - nowa usługa dla wystawiających faktury

Aktualizacja – Faktoring, czyli nowa usługa dla wystawiających faktury

Udostępnij:
0
(0)

W najnowszej aktualizacji dodaliśmy w SaldeoSMART nową usługę – faktoring. Umożliwia on przyspieszenie płatności za faktury, co wspomaga utrzymanie płynności finansowej. Zmieniliśmy także mechanizm generowania haseł oraz rozbudowaliśmy kilka integracji z programami księgowymi. Szczegóły poniżej.

Nowy mechanizm generowania haseł

Aby zwiększyć bezpieczeństwo Użytkowników SaldeoSMART zmieniliśmy mechanizm generowania haseł, wykorzystywany podczas ich odzyskiwania. Zamiast hasła przesłanego mailowo, Użytkownik otrzyma link do strony, na której będzie mógł ustawić nowe hasło.

Link do generowania hasła:

  • jest aktywny tylko 1 dzień,
  • w przypadku wygaśnięcia linku Użytkownik dostanie informację, że link wygasł i należy ponownie skorzystać z opcji odzyskaj hasło,
  • otrzymany link można wykorzystać tylko jeden raz.
Przeczytaj nasz artykuł ze wskazówkami, jakie powinno być bezpieczne hasło, jak zarządzać hasłami w firmie oraz jakich haseł zdecydowanie unikać

Komunikacja z Klientem

Faktoring – przyspieszenie płatności faktur sprzedażowych

Z myślą o przedsiębiorcach wystawiających w SaldeoSMART swoje faktury, uruchomiliśmy nową funkcję – faktoring. Faktoring to usługa, która umożliwia przyspieszenie płatności za nieopłacone faktury. W ten sposób firmy mogą szybciej zdobyć środki pieniężne i utrzymać płynność finansową.

Opcja przesłania faktury do faktoringu jest dostępna na detalach faktury oraz na liście faktury. Faktury do faktoringu może wysyłać Administrator Konta w Panelu Firmy.

Kiedy można skorzystać z faktoringu?

Z funkcji można korzystać wyłącznie dla faktur VAT/ dla nievatowców w walucie PLN wystawionych dla odbiorców z polskim numerem NIP w kwocie brutto (do zapłaty) wyższej bądź równiej 500 PLN.

Warunki, które musi spełniać faktura przekazywana do faktoringu:

  • musi być w pełni nieopłacona tj. bez płatności częściowych,
  • nie może mieć wystawionej korekty,
  • termin płatności wynosi minimum 8 dni od momentu generowania linka (np. termin płatności 10 dni, to przycisk będzie widoczny tylko przez 2 dni, później znika) – maksymalny termin płatności 120 dni).

Usługę faktoringu realizuje nasz partner – firma Brutto. Aby z niej skorzystać należy kliknąć przycisk „Wyślij do faktoringu” widoczny na detalach lub na Liście faktur. Za pierwszym razem należy założyć konto na stronie serwisu. Dzięki integracji między SaldeoSMART a serwisem Brutto.pl nie trzeba wpisywać ręcznie informacji o fakturze, którą przedsiębiorca chce przekazać do faktoringu. Będą one uzupełnianie automatycznie po kliknięciu „Wyślij do faktoringu” przy danej fakturze wystawionej w SaldeoSMART.

Informacja o faktoringu po stronie Panelu Księgowego

Na Liście faktur w Panelu Księgowego faktury, które Klienci wysłali do faktoringu, będą oznaczone literą F w kolumnie Zapłata.

Obsługa kodów GTU dla faktur sprzedażowych importowanych z Excel

W pliku Excel do importu faktur sprzedażowych dodaliśmy kolumnę Grupa Towarowa. Po jej uzupełnieniu odpowiednią wartością (przy większej liczbie kodów należy oddzielić je przecinkiem), kod lub kody GTU będą widoczne przy wystawionych na postawie tego pliku fakturach.

Odczytywanie Dokumentów

Dodatkowe kody GTU

Listę kodów GTU dostępną dla dokumentów poszerzyliśmy o nowe wartości: WEW, FP, RO, VAR_RR.

Odczytywanie wyciągów bankowych

Obsługa nowego typu wyciągu dla Santander Bank.

Ustawienia Konta

Nowe stawki VAT

Dodaliśmy dodatkowe stawki VAT 27%, 24%, 18% i 17%. Dodatkowe stawki VAT można włączyć firmie z poziomu Listy Firm, opcja „Ustaw stawki VAT” w kolumnie Akcje.

Integracje z programami księgowymi

  • Wapro KaPeR – rozliczanie kosztów związanych z zakupami pojazdów, obsługa księgowania na kolumny 8,11,12
  • TaxPro – import kodów GTU dla faktur sprzedażowych i dokumentów
  • Reset R2 Księga i R2 KH – import kodów GTU dla dokumentów na Liście Dokumentów
  • Mała Księgowość Rzeczpospolitej – import kodów GTU dla faktur sprzedażowych wystawianych w SaldeoSMART
Aktualizacja SaldeoSMART 2.48 – kody grup towarowych dla faktur sprzedażowych i dokumentówZapoznaj się z opisem poprzednich aktualizacji SaldeoSMART, w których dodaliśmy m.in. obsługę kodów GTU

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Podatki od cukru i deszczu, czyli zmiany w podatkach w 2021 roku
Następny
Zdalne świętowanie zespołu – jak je zorganizować?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *