zdalnie w księgowości

Zdalnie w księgowości? To możliwe!

Udostępnij:
0
(0)

Dzięki nowym systemom informatycznym mogą się nią cieszyć także księgowi. Dla pracownika możliwość wykonywania obowiązków z domu ma wiele plusów: pozwala odzyskać czas i środki przeznaczone na dojazdy, skupić się, połączyć życie zawodowe i rodzinne (to ważne szczególnie dla młodych mam). Dla niepełnosprawnych paca zdalna to często szansa na interesującą karierę bez ograniczeń. Pracodawca również oszczędza – na sprzęcie, utrzymaniu stanowiska pracy czy czynszu za lokal. Jeśli obie strony – zatrudniany i zatrudniający – przełamią naturalne w nowej sytuacji obawy, może się przed nimi otworzyć szansa na fantastyczny biznes. Także w księgowości można pracować zdalnie.

Plik zamiast papieru

Osoba, która chce pracować z domu, musi mieć określone kompetencje. To między innymi umiejętność motywowania się (bez nadzoru szefa), skupienia (mimo, że pralka krzyczy: włącz mnie!), czy spędzania czasu w pojedynkę. Ale równie ważne są wszelkie udogodnienia technologiczne, które pomagają w wykonywaniu obowiązków na odległość. Pojawiają się one również w księgowości i dlatego odpowiedź na pytanie, czy w tej branży można pracować zdalnie, brzmi: tak!

Obecnie księgowi mogą korzystać z programów i aplikacji, dzięki którym tradycyjny, papierowy obieg dokumentów przestaje być konieczny. Przykładowo, SaldeoSMART odczytuje zeskanowane dokumenty i faktury elektroniczne. Pozyskane dane można przesłać do programu księgowego, którego używa dana firma czy biuro rachunkowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozliczeniami danego klienta mogą zajmować się osoby pracujące w domach i kontaktujące się ze sobą głównie przez Internet. Co więcej, faktury do programu mogą dodawać klienci, więc nie muszą dostarczać ich osobiście do biura.

Odczytywanie Dokumentów wykorzystuje OCR (optical character recognition), dzięki czemu możliwe jest odczytywanie z faktur kluczowych informacji, tak aby księgowy nie musiał wprowadzać ich ręcznie do programu księgowego. To rozwiązanie przyspiesza pracę nad obsługą dokumentów i doskonale sprawdza się w pracy zdalnej. Dodatkowo pozwala obniżyć koszty wprowadzania dokumentów nawet o 50%.

Więcej informacji dotyczących Odczytywania Dokumentów SaldeoSMART można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Archiwum na kliknięcie

Kolejne ułatwienie przy pracy zdalnej to elektroniczne archiwum dokumentów SaldeoSMART, do którego można sięgnąć w dowolnej chwili – nie tylko w biurze, ale i we własnym domu, pijąc herbatę z ulubionego kubka. W elektroniczny obieg dokumentów włączony jest też klient, który ma zawsze dostęp do informacji dotyczących swoich rozliczeń.

Z jednej strony redukuje to stres zleceniodawcy, z drugiej – pozwala na szybsze działania, bo zeskanowane czy elektroniczne dokumenty można przesyłać i wprowadzać do programu księgowego na bieżąco, tuż po ich wystawieniu. Z kolei, jeśli księgowy chce sprawdzić fakturę wystawioną, np. rok wcześniej, nie musi fatygować się do biura i przeszukiwać segregatorów. Wystarczy kilka kliknięć.

Tego rodzaju aplikacje dostarczają konkretne, praktyczne rozwiązania, a jednocześnie pomagają lepiej organizować i wykorzystywać czas pracy. A to dla nieustannie zajętych księgowych, którzy oprócz wykonywania codziennych obowiązków muszą m.in. śledzić zmiany w przepisach, jest bezcenną zaletą. Na tytułowe pytanie można więc jeszcze raz odpowiedzieć: Praca zdalna w księgowości? Tak, przede wszystkim tam!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Nowoczesna księgowość – od 2016 roku w standardzie XML
Następny
Częściowe odliczenie VAT w dokumentach

Komentarze (1)

  1. Agata

    Zdalna księgowość to odkrycie 21 wieku. Wcześniej było to nie do pomyślenia, żeby sterty dokumentów obrabiać w domu. Dzisiaj dzięki wysoko rozwiniętej technologii wszystko jest możliwe. Większość biur rachunkowych ma w swojej ofercie bezpłatne programy do wystawiania faktur online. Ułatwia to obieg dokumentów. Pozdrawiam serdecznie!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *