Zakładasz firmę? Wybierz nowoczesną księgową!

Udostępnij:
0
(0)

Postanowiłeś wreszcie przejść „na swoje”, masz już gotowy biznesplan i przyszedł czas na pierwsze poważne formalności – złożenie stosownych dokumentów, w których określisz rodzaj działalności i formę opodatkowania. Nie chcesz dokonać złego wyboru? W tej kwestii najlepszym doradcą będzie sprawdzone biuro rachunkowe. Tylko gdzie znaleźć dobrą księgową?

Jak wybrać biuro księgowe?

Większość świeżo upieczonych przedsiębiorców nie wie, czym powinni się kierować podczas poszukiwań biura rachunkowego. Dlatego ich wybór często pada na przypadkowe placówki – najbliższe miejscu pracy, znalezione dzięki reklamie czy polecone przez znajomych.

Czy będzie to najlepszy wybór – nie wiadomo.

Zazwyczaj współpracę z biurem podejmuje się na długie lata i nie zmienia się go bez powodu. Wykwalifikowana księgowa to skarb – pomoże Ci wybrać najlepszą, najbardziej korzystną formę opodatkowania dla Twojej firmy i sprawdzi, czy dopełniłeś wszystkich formalności, a potem dopilnuje Twoich comiesięcznych rozliczeń z fiskusem. To osoba, z którą będziesz w regularnym kontakcie. Stanie się w pewnym sensie Twoim pierwszym pracownikiem, któremu zlecasz opiekę nad finansową stroną swojej działalności.

Dostęp do dokumentów 24/7

Każdy wie o tym, że w przypadku kontroli skarbowej zagubiony dokument oznacza kłopoty. Dzięki SaldeoSMART każda zeskanowana faktura trafi automatycznie do elektronicznego archiwum. Zatem skanując faktury lub korzystając z ich odpowiedników w wersji PDF, nie tylko oszczędzasz czas, ale i tworzysz ich elektroniczne kopie, które przechowywane będą na bezpiecznym serwerze lub w chmurze. Gdy okaże się, że konieczne jest odnalezienie dokumentu zakupu laptopa, który właśnie się zepsuł (czego oczywiście Ci nie życzymy!), Ty, zamiast dzwonić do księgowej lubnurkować w segregatory z kopiami faktur, wpiszesz w wyszukiwarkę aplikacji dowolną informację z faktury (np. nazwę sklepu lub datę zakupu), a system w kilka sekund znajdzie dla Ciebie potrzebny dokument.

 

To tylko jeden przykład z licznych korzyści, jakie przynosi współpraca z nowoczesnym biurem rachunkowym. Wkrótce przekonasz się, że dzięki digitalizacji swojej księgowości zaoszczędzisz czas… i nerwy. Upewnij się więc, czy Twoja księgowa ma już SaldeoSMART i skup się na rozwoju swojego biznesu! Powodzenia!

 

Ściągawka dla przedsiębiorców

Na co powinieneś zwrócić uwagę, poszukując biura rachunkowego?

  • czy biuro posiada ubezpieczenie OC;
  • czy będzie reprezentować Twoją firmę w przypadku kontroli z ZUS lub US;
  • czy posiada doświadczenie w  prowadzeniu rachunkowości małych firm i startupów;
  • czy pracownicy biura znają specyfikę Twojej branży;
  • czy obsługą Twojej firmy będzie się zajmowała jedna, dedykowana osoba;
  • jakie udogodnienia oferuje, czy korzysta z nowoczesnych technologii;
  • gdzie przechowuje elektroniczne kopie dokumentów i w jaki sposób są zabezpieczone;
  • czy współpracuje z radcą prawnym;
  • czy pomaga w kontrolowaniu płatności i windykacji należności;
  • czego nie obejmuje cena obsługi księgowej, jakie usługi są dodatkowo płatne.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Nowy wizerunek SaldeoSMART
Następny
SaldeoSMART na Targach IT Future Expo 2016

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *