Rozliczenia księgowe online dla Klientów biura rachunkowego

Udostępnij:
0
(0)

W dobie internetu wszystko musi być dostępne od razu, online – 24h/7 dni w tygodniu. To efekt tego, że urządzenia z dostępem do sieci są już powszechne i często wykorzystywane w codziennym życiu. Także zawodowym, co potwierdza wielu przedsiębiorców. Ten trend warto wykorzystać dając klientom biura dostęp do rozliczeń księgowych online.

Historia rozliczeń księgowych w jednym miejscu

Rozliczenia księgowe dla klientów to informacje o wynikach przedsiębiorstwa osiągniętych w kolejnych miesiącach wraz z informacjami podatkowymi (podatki, ZUS za dany miesiąc). W kontekście prowadzenia biznesu, planowania zmian, rozwoju czy analizy kondycji firmy warto mieć dostęp do ich historii. To istotne informacje dla przedsiębiorcy, potrzebne nie tylko w kontaktach z bankami czy urzędami. Zdarza się, że są potrzebne w różnych okolicznościach, nie zawsze skorelowanych w czasie z godzinami pracy księgowych. Jeśli dostęp do tych danych firma może uzyskać wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z biurem rachunkowym, zdarza się, że przedsiębiorca nie otrzymuje ich w potrzebnym terminie. Dlatego rozliczenia księgowe online są cenione zarówno przez księgowych, jak i przedsiębiorców.

W SaldeoSMART informacje dotyczące rozliczenia księgowego: wyniku firmy, podatków, ZUS są zebrane w czytelnej i łatwej do analizy tabeli. Są także przedstawione na graficznych wykresach. Taki sposób przedstawienia danych ułatwia korzystanie z nich dla wszystkich zainteresowanych osób, nawet wtedy, gdy zawiłości zapisów księgowych są im obce. Dzięki temu analiza danych pochodzących od księgowych jest prosta i może być narzędziem wspierającym zarządzanie firmą.

Bądź na bieżąco – rozliczenia księgowe online

O dodaniu rozliczenia księgowego przedsiębiorca dowiaduje się na dwa sposoby:

  • Mailowo – wiadomość e-mail jest wysyłania do klienta po zapisaniu rozliczenia przez księgowego.
  • Z powiadomień push w przeglądarce internetowej – w momencie zapisania rozliczenia, tworzony jest komunikat, który przedsiębiorca zobaczy w prawym górnym rogu swojej przeglądarki.

Powiadomienia push są nowością w programie. Można je włączyć w Ustawieniach Konta. W kolejnych etapach okienka z komunikatami będą wyświetlały się także w aplikacji mobilnej SaldeoSMART. Komunikaty są wyświetlane zgodnie z uprawnieniami Użytkownika, czyli trzeba mieć dostęp do rozliczeń księgowych, aby je zobaczyć.

Raporty i kontrola płatności dla Klientów

Rozliczenia księgowe w SaldeoSMART mają wiele korzyści stworzonych z myślą o klientach biura. W ramach współpracy z nowoczesnym biurem rachunkowym czy kancelarią podatkową Przedsiębiorca zyskuje:

  • dostęp online do historii swoich rozliczeń księgowych 24/7,
  • narzędzie ułatwiające kontrolę płatności podatków i ZUS,
  • łatwe w analizie, graficzne przedstawienie danych podatkowych.

Powiadomienia o niezapłaconych pozycjach z rozliczenia (podatkach lub ZUS-ach) są wysyłane mailowo lub jako komunikaty w przeglądarce internetowej (tzw. pushe) dzień przed i w dniu terminu płatności. W ten sposób wielu Klientów uniknęło już opóźnień w rozliczeniach z urzędami. Jeśli dany podatek lub ubezpieczenie przedsiębiorca oznaczy jako zapłacone, to takie przypomnienie oczywiście nie będzie już wysyłane.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Poprzedni
Aktualizacja – powiadomienia push w przeglądarce o podatkach i ZUS
Następny
Trendy, które przyśpieszyła pandemia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *